Den pro Šakala

Strhující, promyšlený a brilantně napsaný příběh, který byl rovněž úspěšně zfilmován, patří bezesporu k tomu nejlepšímu, co Frederick Forsyth napsal – Den pro Šakala se ve svém žánru stal klasikou a vstoupil do dějin literatury jako určující a současně nepřekonatelný mezník ve vývoji politického thrilleru.
1. vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42037/den-pro-sakala-42037.jpg 4.7767
Vydáno:, Odeon

The day of the Jackal (1971)

Kniha Den pro Šakala

zdenaR

Dle mého špička v autorově tvorbě!
Výborný byl i film (1973).
Zkusím asi audioknihu (O. Brousek určitě nezklame), protože od přečtení knihy uplynulo již drahně let.

Jokrzeb

Moje první kniha od mistra. Až na urychlený závěr je kniha po všech stránkách skvělá.

JelloBiafra

Kultový politický thriller o prípravách atentátu na francúzského prezidenta Charlesa de Gaullea. Túto neľahkú úlohu dostane na starosť nájomný zabiják, ktorý si dobrovoľne zvolí krycie meno "Šakal". Jemu sa vydávajú na stopu špičkoví agenti francúzskej rozviedky a rovnako tak jeden vyslúžilý kriminalista Claude Lebel. Lenže Šakal je vo svojom krvavom remesle skutočný génius a vie šmahom meniť identitu a prispôsobiť sa prostrediu. Autor tu uplatňuje svoj klasický rukopis, takže príbeh je postavený na skutočných udalostiach, rozobiera sa tu vtedajšia geopolitcká situácia a nezabúda ani na chytré dialogy a technické podrobnosti zbraní. Veľmi precízne a s citom génia napísané literárne dielo.

Pavelpi

Hodně napínavá kniha,která popisuje přípravu atentátu na francouzského prezidenta a následně pokus o realizaci.Moc se mi líbila a stálo to za to.

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

Warty

Velmi napínavá a zajímavá kniha, možná trochu stroze napsaná. Ale i tak se čte velice dobře.

tannasja

Skvěle napsaná kniha, učebnice politického thrilleru.

Stekl

Strhující kniha, od které se dá jen těžko odejít. Velmi čtivá, propracovaná, výborně vysvětlené souvislosti doby a politické situace ve Francii šedesátých let. Vřele doporučuji!