Jak se zbavit starostí a začít žít

Jak se zbavit starostí a začít žít

Deset způsobů, jak vám tato kniha pomůže: 1. Poskytne vám celou řadu praktických a vyzkoušených rad, jak řešit situace, které vám působí starosti. 2. Ukáže vám, jak se okamžitě zbavit padesáti procent problémů. 3. Nabídne vám sedm způsobů, jak si vypěstovat duševní postoj, který povede ke klidu a štěstí. 4. Ukáže Vám, jak zmírnit finanční starosti. 5. Vysvětluje zákon, který mnoha vašim starostem zakáže působit. 6. Poví vám, jak využít kritiku ke svému prospěchu. 7. Ukáže vám, jak se vyhnout únavě a vypadat pořád mladě. 8. Popíše čtyři pracovní návyky, které pomáhají zabraňovat únavě a starostem. 9. Poví vám, jak si každý den prodloužit život o hodinu. 10. Ukáže vám, jak se vyhnout citovému rozrušení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30449/jak-se-zbavit-starosti-a-zacit-zit-30449.jpg 4.6115

How to stop worrying and start living (1976)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Již druhá kniha v pořadí, po které jsem se rozhodla sáhnout od Carnegieho, a opět skvělé čtení. Je složena z příběhů, které jsou napsány jasně a jednoduše. Jistě si z toho něco vezmete a užijete v praxi. K této knize se dle mého přesvědčení musíte ozbrojit zvýrazňovačem, či alespoň tužkou, neboť mnohé myšlenky a rady zde opravdu stojí za to!

Alilia

Zatím jsem na začátku ale už teď to bude jedna z nejoblíbenějších knizek:)

PlenkaLenka

Obvykle mam problem knihy tohoto typu vubec docist do konce, to se ovsem neda rict o knize Dale Carnegieho. Skvele cteni, uzitecne rady, ktere budou vzdy aktualni. Po precteni jsem ziskala uplne jiny pohled na 'starosti', ktere nas denne zbytecne obklopuji.

vejnar

Po přečtení bestselleru "Jak získávat přátele" jsem si myslel, že se už nic nového v "oboru" nedozvím. A ouha, kniha mě velmi překvapila a poučila, že nemá příliš cenu lámat si hlavu starostmi, které nemohu změnit. Spoustu vět jsem si podtrhal, tak třeba namátkou: "Strach způsobí, že si začnete dělat starosti. Jakmile si začnete dělat starosti, budete napjatí a nervózní, což ovlivní vaše nervy v žaludku a změní žaludeční šťávy, což vede k žaludečním vředům." - Toto je opravdu vědecky prokázáno! Takže "kdo neví, jak bojovat se starostmi, umírá mladý"!

Martin466

Spíš než zajímavé čtení je to soubor několika zajímavých myšlenek obalených příběhy o lidské dobrotě. Psané takovým tím podivně nadšeným americkým způsobem. Už jen kvůli těm pár myšlenkám se to ale vyplatí přečíst, pokud máte pocit, že vztahy ve vašem životě nějak trpí.

Magrata15
04.12.2017

Skvělá motivační kniha. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a určitě se podle ní budu řídit. Rozhodně by to spoustě lidí vylepšilo život.

wiolca
10.02.2017

Bezva knížka, kterou jsem četla delší dobu. Teď jsem ji přečetla a vím, že si jí dám ještě jednou a vypíchnu si z ní pro mě důležité myšlenky. Myslím, že může pomoct si některé věci uvědomit. Rozhodně jí z knihovny nedám dál a budu se k ní vracet.

TheLamerek
08.02.2017

Bezesporu nejužitečnější kniha vůbec. V době, kdy se hektický styl života zrychluje až do neúnosného tempa, nabízí tato kniha návod k lepšímu, klidnějšímu životu. Pan Carnegie byl silná osobnost s nedocenitelným odkazem pro další generace.

spursfan
13.01.2017

Autor musel být opravdu dobrý člověk. Některé příklady ze života jsou úžasné. Po přečtení se snad nikdo nemůže litovat a mít špatnou náladu.

tn2003
13.10.2016

První kniha do které jsem se nebál čmárat, psát si poznámky a podtrhávat si pasáže. 10/10

Daris
04.09.2016

skvělá, čte se sama, ostatně jako jiné knihy od Dale Carnegieho

bakjo95
20.07.2016

Tato kniha naprosto změnil můj postoj a názor na většinu dnešních ,,problémů´´ a ,,starostí´´ a myslím, že od jejího dočtením se už nikdy nebudu stresovat :). Doporučuji - 100%

PanKérka
04.01.2016

Kdybych mohla udělit sto hvězdiček, tahle kniha by ji rozhodně dostala. Naučné knihy mě vždycky nudily a že bych si z nich udělala byť jedinou poznámku se mi nikdy nepovedlo. Tahle kniha je ale krásně čtivá a zapsala jsem si každé jedno pravidlo, které pan Carnegie doporučuje. Rozhodně můžu říct, že díky této knize se snažím pohlížet, nejen na starosti, ale na celý život jinak a lépe.

Vercik
04.09.2015

Tuto knihu by si měl povinně přečíst každý. Pro někoho můžou být některé části moc náboženské a americké. Je potřeba toto brát s nadhledem, ale jinak doporučuji.

heča
05.03.2015

Super knížka :D...K přečtení mě vedlo už věnování na začátku knížky :D

Dodynka
02.12.2014

Luxusní knížka (y)

Dodynka
19.11.2014

Tato knížka mi přišla z čista jasna a ihned to byla láska :-)Tak krásně a čtivě napsaná knížka,krásné lidské příběhy...Otevře Vám oči jednou pro vždy.

radexxiik
01.09.2014

"Povinná" četba pro každého.

tormenta
31.03.2014

Úžasná kniha, úžasný autor!

Vždy, když čtu, mám u sebe papír a propisku. Veškeré myšlenky, citáty a slova, která mě zaujmou si vypisuju - přece jen, po čase zapomenete, co jste to četli. Je fajn se pak k tomu vrátit a pročíst si jen ty své výpisky psané vlastní rukou. A při této knize jsem popsala 8 A4 zajímavostí! :)

Warronika
16.10.2013

Kniha je pěkně napsaná. Líbila se mi a dobře se četla. Někdy jsem ji však nedokázala uvést do praxe - možná je to moje chyba... nevím.Jinak je velmi inspirativní a po jejím přečtení jsem se cítila mnohem vyrovnanější.

Mercatino
08.04.2013

Jaká je toto kniha,kromě toho,že je pravdivá. Je to kniha velice působivá.To znamená,že po přečtení už nikdy nebudete jací jste bývali. Je to kniha velice zábavná, milá a tato kniha je ke každému velice ohleduplná.Protože pan Carnegie si s každým povede svůj skvělý monolog,který nikoho nemůže nechat na pochybách,jak je toto pěkná knížka.

sarka45
06.03.2013

Skvělá kniha. Po jejím přečtení jsem začala na některé "starosti" nahlížet úplně jiným pohledem. Od té doby umím rozlišit skutečné starosti od naprosto nepodstatných maličkostí, se kterými jsem si před tím lámala zbytečně hlavu. A navíc i s těmi skutečnými problémy se díky této knize umím lépe vypořádat. Vřele doporučuji těm, co se aktivně snaží si zlepšit vlastní život.

Martuli
02.01.2013

Vřele doporučuju,skvělý rádce na cestě k tomu být šťastný...

LordSnape
22.04.2012

Řekl bych lepší kniha než Jak získávat přátele a působit na lidi. Carnegieho styl se nemění a vše opět vysvětluje buď polopaticky nebo různými příběhy známých či úspěšných lidí. Některé rady byly celkem normální a řekl bych použitelné, jiné trochu přitažené za vlasy.. Konec knihy je pak plný už jen názorných příběhů různých lidí, což mě po chvíli přestalo bavit.

Sugar289
10.07.2011

Velice zajímavá publikace o tom jak analyzovat problémy a nebrat ho jako PROBLÉM, ale jako VÝZVU na změnu. Samo sebou je tu i popsána cesta k předcházení stresu a jeho filtrování.