Společenstvo Prstenu přehled

Společenstvo Prstenu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29859/bmid_spolecenstvo-prstenu-UDj-29859.jpeg 5 8865 8865

Pán prstenů série

< 1. díl >

První svazek světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy. Tolkien v díle volně navazujícím na Hobita rozvíjí dramatický příběh o kouzelném prstenu, který hraje klíčovou roli v boji dobra a zla v dávnověké Středozemi.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Fellowship of the Rings , 1954

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Společenstvo Prstenu. Přihlašte se a napište ho.

gabriela8591
05.07.2024 3 z 5

Tak přečíst tuto knihu dalo velké úsilí... první část děs, popisování nepodstatných věcí na několik stránek a to hlavní třeba jen na stránku?!? No naštěstí posledních asi 100 stránek už bylo lepších.. ale Hobit teda určitě lepší!

vernem1850
20.06.2024 5 z 5

Skvělá fantasy kniha, nemám slov.

dpxcz
14.06.2024 audiokniha 5 z 5

Přečteno několikrát, mnohokrát jsem viděl film v různých verzích a nyní jsem si poslechnul audioknihu, která je výborně načtená.
Celá série Pána prstenů je samozřejmě top a moje srdcovka.

všechny komentáře

Související novinky (8)

Mrtvá říše, Mrazení a další knižní novinky (18. týden)

28.04.2024

Zajatkyně, Převozník a další knižní novinky (12. týden)

17.03.2024

Letní bouřky, Neodolatelná a další knižní novinky (30. týden)

23.07.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (3)

“All that is gold does not glitter, Not all those who wander are lost; The old that is strong does not wither, Deep roots are not reached by the frost. From the ashes a fire shall be woken, A light from the shadows shall spring; Renewed shall be blade that was broken, The crownless again shall be king.”

Rada je nebezpečný dar i od moudrého moudrému a každá cesta může vést ke špatnému konci.

Zoufalství to není, protože zoufat si mohou jen ti, kdo vidí neodvratný konec.

Ocenění knihy (1)

1957 - International Fantasy Award (Fiction)

Kniha Společenstvo Prstenu v seznamech

v Přečtených14 113x