Společenstvo Prstenu přehled

Společenstvo Prstenu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29859/bmid_spolecenstvo-prstenu-UDj-29859.jpeg 5 8989 8989

Pán prstenů série

První svazek světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy. Tolkien v díle volně navazujícím na Hobita rozvíjí dramatický příběh o kouzelném prstenu, který hraje klíčovou roli v boji dobra a zla v dávnověké Středozemi.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

The Fellowship of the Rings, 1954

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Společenstvo Prstenu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (729)

zuzi.cte
18.10.2024 3 z 5

Na začátku knihy je předmluva, kde autor popisuje, jaké bylo ty knihy napsat a jak dlouho to trvalo a jaké ho provázely překážky. Jako další byl prolog, kde popisuje čtenářům, kteří nečetli knihu Hobit, kdo to jsou hobiti, kterými se kniha zabývá. Líbilo se mi, že jsem před začátkem čtení mohla zjistit zajímavosti o knize a vysvětlení kdo a jací byli hobiti. Trilogie byla psána od 1936 do 1949 což je skoro před 90 lety, netušila jsem, že fantasy literatura se psala již před takovou dobou. Jinak bych knihu popsala jako fantasy dobrodružný cestopis. Pořád putovali, barvitě popsanou přírodou. Skoro nespali, tak jsem uvažovala, kde brali energii. Hobiti na začátku výpravy byli dost nemotorní a díky tomu se dostávali do nesnází a dle mého na sebe dost upozorňovali i když měli být nenápadní. V knize bylo spoustu jmen ať už postav nebo míst a v tom jsem se někdy ztrácela a přišlo mi to trochu zbytečné. Ke konci knihy už se mi to cestování zdálo nekonečné, těšila jsem se, až už dojdou do cíle a pak mě překvapil konec tím, že do cíle nedošli. Čekala jsem, že v knize bude trochu více akce, když to má být boj dobra se zlem. Asi jsem čekala něco trochu jiného a měla jsem jinou představu.

Murtagh
13.10.2024 5 z 5

Já nemám co vytknout. Tato kniha mě úplně vtáhla.

Vousa
12.10.2024 3 z 5

Je to úžasná kniha a dokonale vymyšlený svět. Ale číst se to nedá. Proboha to je taková nuda.

Mrtvá říše, Mrazení a další knižní novinky (18. týden)

28.04.2024

Zajatkyně, Převozník a další knižní novinky (12. týden)

17.03.2024

Letní bouřky, Neodolatelná a další knižní novinky (30. týden)

23.07.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Rada je nebezpečný dar i od moudrého moudrému a každá cesta může vést ke špatnému konci.

Zoufalství to není, protože zoufat si mohou jen ti, kdo vidí neodvratný konec.

Rozhodovat můžeme jen o tom, co udělat s časem, který nám byl dán.

Ocenění knihy (1)

1957 - International Fantasy Award (Fiction)

Kniha Společenstvo Prstenu v seznamech

v Právě čtených229x