Princip LOLA - Dokonalost světa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor ukazuje, proč je láska ekonomickým a fyzikálním tématem, a dokládá, že pomocí lásky lze vyřešit každý problém. Svět není nedokonalý nebo komplikovaný. Svět je dokonalý a mnohem, mnohem jednodušší, než jsme si kdy mysleli.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29083/princip-lola-dokonalost-sveta-t20-29083.jpg 4.318
Žánr:
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno:, Pragma
Orig. název:

Lol²a-Prinzip (1999)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Princip LOLA - Dokonalost světa

Přidat komentář
E_Lan
30. srpna

Ač se kniha po celou dobu neskutečně opakuje, tak musím říct, že mě hodně ovlivnila svým smířlivým postojem ke světu kolem nás. Přijde mi, že při (jen částečné) akceptaci tohoto se člověku opravdu může lépe dýchat a soustředit se na věci podstatné. A to je příjemné ponaučení.

petaSk
09.04.2017

Na knihu jsem se těšila, ale nakonec, ačkoliv je to tenká kniha, jsem se musela přemáhat ji dočíst. Pokud inklinujete k východní nauce, tak se vám kniha možná bude líbit. Autor ale nečerpá jen z východní filosofie ale i z křesťanství. V knize jsou myšlenky, které stojí za to si zapamatovat, ačkoliv nových jich zase moc není: žití tady a teď; vše milovat; síla myšlenek a změna pohledu na svět, to vše už tady bylo a mnohem lépe podáno. S čím jsem měla velké problémy byly výroky typu: "stárneme, protože tato možnost je v naší mysli", "Důvod proč nemluvně umírá je ten, že se do něj zdráhal několik měsíců po narození vstoupit duch", nebo popření, že strach nás chrání před nebezpečím. Podle autora doslova stačí, když si v noci v nebezpečných uličkách nebudeme připouštět, že se nám něco stane a budeme důvěřovat světu. Na druhou stranu zopakování si některých mouder stojí za to, ale možná z jiného zdroje.

michaelakratka
20.04.2016

Nádhera..základ všeho

Mercatino
28.11.2014

Dokonalost světa je velká myšlenka, která stojí za to abychom se nad ní zamysleli. Knížka shrnuje dle mého názoru to nejzásadnější z moudrosti lidstva tak přesvědčivým a jednoduchým způsobem, že nejde než se radovat. Kniha je dar. Jen je jí potřeba přijmout, myšlenky tak jednoduché, že pro kritické a složíte povahy mohou být velmi těžce stravitelné.

kadgam
30.12.2013

"Kdyz nekdo hleda, muze snadno dojit k tomu, ze vidi uz jen vec kterou hleda..."Hesse
Pomoz si clovece aj boh ti pomoze...volne Egli

Autor knihy

René Egli

Kniha Princip LOLA - Dokonalost světa je:

v Právě čtených1x
v Přečtených25x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených3x
v Knihotéce8x
v Chystám se číst18x
v Chci si koupit5x