Proč muži lžou a ženy pláčou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je pokračováním mimořádně úspěšného bestselleru "Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách". Čtenáře znovu odzbrojí nenapodobitelná kombinace vědeckých poznatků, výsledků dlouholetého pozorování mezilidské komunikace a neodolatelného humoru. Kniha vám poskytne srozumitelný, humorný a někdy i šokující pohled na největší záhady ve vztazích mužů a žen. Díky ní se naučíte, jak jednou pro vždy skoncovat s nedorozuměními mezi muži a ženami a zlepšit své osobní i profesní vztahy s lidmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/18692/proc-muzi-lzou-a-zeny-placou-aQe-18692.jpg 3.7193
Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Alman (Jiří Alman)
Orig. název:

Why men lie and women cry (1998)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Proč muži lžou a ženy pláčou

Přidat komentář
Alena_S
04. ledna

Tak vám nevím. Autoři se při psaní zjevně skvěle doplňovali, je to svěží, trefné a vtipné, ať už na nás doma daná situace sedí nebo ne. :) ...Do půlky.
Než po zhruba dvousté opakovaný vtip o pravěku přestane být vtipem, a stále nekončíme. Až vás to natolik vysílí, že když si konečně shrnete, že všechny problémy vyřeší posilovna a psychiatr, nemáte už ani sílu poděkovat.
Snad už jen jednu otázku ze zvědavosti, co mi tam chybělo: Kolik programů měli v pravěku při hledění do ohně, když je dodnes nutné pořád přepínat kanál?? :D

Simikik
20.12.2018

Kniha je plná návodů a pouček. Mé dvě hvězdičky dávám jen proto, že nejsem fanda těchto amerických námětů na život. V knize se odkazují na výzkumy, výzkumy nejsou nikde uvedeny. Celkově je kniha asi vtipným připomenutím rozdílnosti mužů a žen, ale neshledávám v níž žádnou hodnotu.

Zuzpospi
08.03.2018

Nezklamala :)

Danago
19.08.2017

Tato knížka je pokračováním úspěšné knihy "Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách". Potom , co jsem byla z první knihy nadšená jsem si přečetla i tuto a nebyla jsem vůbec zklamaná. Opět jsem se tu dozvěděla velice zábavnou formou jak jsou muži jiní a že za to vlastně ani nemůžou. Zase jsem se něco přiučila a něco dalšího pochopila. Stejně jako první knížka i tato mi dala do života hodně poznatků, které jsem dokázalav praxi zužitkovat.

Pistácie
02.07.2017

Když se nyní zpětně ohlédnu, nemohu říct, že mi to nic nedalo. Bylo to minimálně zábavné čtení, viz jeden z mnoha citátů: "sto procent rozvodů začíná manželstvím". Každopádně z toho vyplývá nejedno jasné poselství, chlapi obecně jsou si v lecčem podobní, ne-li stejní, když přijdou na řadu problémy a otázky, které ženy řeší. A naopak, i chlapi na nás pohlíží stejně. A zároveň my jako ženy nerozumíme mužům a oni zase nám ženám.
Za druhé jsem si ujasnila, že mám neskutečné štěstí, neboť většina věcí, co je zde chlapům vytýkána, a jaké nedostatky mají, jsem ve svém příteli neobjevila. Tímto mu děkuji za to, že je jaký je. Myslím, že nejen díky této knize mohu tvrdit, že můj přítel je velká výjimka a nespadá to kategorie - obecně jako každý jiný chlap.
A za třetí mě nemálo štvalo, že spousta věcí se neustále opakovala, řešila dokola a já měla pocit, jako bych se vracela z jedné kapitoly na tu předchozí, i když jsem četla dál a postupovala ke kapitole nové.
I když jsem si ujasnila, že žádné nové poznatky o mužích a ženách mi to nepřineslo, minimálně jsem se sem tam zasmála.

Damato
20.06.2017

Pokud budete knihu brát jako zábavnou a relaxační, tak se zasmějete, pobavíte a odpočnete si u prima čtení, na spoustu věcí budete mít možná jiný názor - ale vždyť jde o pobavení. Pokud však někdo knihu pojmete jako vědecké dílo a začne zkoumat dopodrobna všechny poznatky, věřte, že to je pak na ránu a to přesně mířenou . Doma jsme pojetí této pohodové knihy vzali oba v pohodě a v dobré víře ji u kamarádského posezení u vínka doporučili kamarádům, ovšem netuše, že ji vezmou jako vědecký naučný slovník a my dva budeme další víkend obhajovat tuto knihu proti děsivým sucharům, kteří na nás budou koukat jak na narkomany, sexuální vyvrhele a a pomalu zakážou svým dětem chodit kolem naší rohožky.Ale my doma jsme se u čtení bavili- obzvláště, pokud jsme v textech poznávali jeden druhého. A došlo i k tomu, že jsme pak diskutovali o tom, proč ty chyby druhého tak bezpečně poznáme, zatímco chyby týkající se nás osobně s naprostou jistotou míjíme, protože jsme přesvědčeni, že my dva doma takoví rozhodně nejsme . Debata zůstala otevřená, protože já samozřejmě vím, že já žádné chyby nemám (jak bych mohla, já takový vzorec dokonalosti :-) a partnerovi je teda velkomyslně odpustím, už jen proto , že jsou prý - podle téhle knihy -mnohem a mnohem horší partneři :-) ). A o tom tahle oddychovka vlastně celá je.

Madluska
05.06.2017

Místy je tahle kniha velice zábavná a zasmějete se u ní víc ve dvou než sami, protože vám partner může potvrdit i to, co jste doteď nevěděli... Oceňuji míru nadsázky (např. název oddílu Proč mají muži tak nechutné zvyky? mluví sám za sebe), na druhou stranu mi vadí styl amerických (nebo australských, whatever!) popularizačních příruček "jak žít", kde se jedna věc musí zopakovat nejméně 3x v různých obměnách. Nevím, jestli tenhle postup autoři využívají proto, že nevěří čtenářovu intelektu, ale mě to tedy hodně nebaví... A štvalo mě i zobecňování, které zde bylo podávané jako nezpochybnitelný fakt, čekala jsem poněkud vědečtější přístup. Pro pobavení dobré, jako inspirace taky, jako "bible vztahu" či jako naučná literatura jistě ne. Za novou by mi bylo líto peněz, z druhé ruky tolik nelituji. :-)

Hebrey
01.02.2017

Snad je to tím, že jsem na podobné téma přečetla už dost knih, článků a slyšela dost přednášek, ale sama pro sebe jsem v knize našla jen velmi málo nových poznatků. To ale autorům nezazlívám, pro "začátečníka" mohou být tytéž informace velice cenné. Navíc jsou psané srozumitelnou formou, okořeněnou sem tam nějakým tím vtipem. Co ale považuji za určité minus, je, že vedle informací vědecky potvrzených, všeobecně platných a podložených různými studiemi, je kniha tak z jedné třetiny zaplněná poznatky, u nichž mám podezření, že jsou buď vymyšlené anebo je holt mentalita českých mužů a žen přeci jen trochu jiná než u Američanů.