Klapzubova jedenáctka

kniha od:


Koupit

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom, jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279/klapzubova-jedenactka.jpg 3.91029
Nahrávám...

Komentáře (147)

Kniha Klapzubova jedenáctka

Fidibus
včera

Na dnešní dobu už trochu přežité, viz příhoda s lidojedy, ale v době vzniku to určitě zaujalo. Naivní příběh o úspěchu, byť pílí kluků s trochou vlastenectví a morálky (dialog s chlapce o hře za peníze), s občas vtipnými momenty. Nejvíc se mi líbila absurdní scéna rozorávání hřiště.
Rozhlasová 8dílná četba na pokračování.

Liturgievpatek
21. dubna

Klukovská srdcovka. Jak stárnu, mám ji víc a víc rád.


RMarkéta
13. dubna

Kdysi žil jeden chudý chalupník a ten měl jedenáct synů. Z nich vytvořil legendární fotbalové mužstvo, které se proslavilo témeř po celém světě. Ne, nebudu vyprávět pohádku na dobrou noc, i když ona to vlastně taková humorná pohádka je. Pohádka o cti a bratrské soudržnosti. Hra pro peníze ohrožuje rodinu a oslabuje potěšení ze hry samotné. Tahle velká rodina zažívala opravdu neuveřitelná dobrodružství. Milý a tak trochu naivní příběh, prostě taková fotbalová pohádka. Odpočinková četba. Nic složitého to není.

Ronnie68
01. ledna

Kniha byla vcelku útlá a ze začátku fakt zábavná ... Z té další části mě bavil zápas Klapzubů s Austrálií ...

a304
28.12.2022

(+ SPOILER) Paráda. Po práci zábava. Pečený holubi nelítají do huby. Kluci od narození zvyklí makat a pomáhat si, jeden za všechny, všichni za jednoho, aby nám společně bylo dobře. A bylo.
Žádné bonusy jen touha vyhrát a radost z toho, co dělám, pak se zapomene, co to dá dřiny. Vzájemně jeden se spoléhá na druhého. Žádná nenávist mladých proti starým, jak je dnes Kalouskem a spol. podporováno, s tím šibalstvím, že dnešní mladí nestihnou zestárnout.

Citace: "Klapzuba měl jedenáct synů. Nejstarší Honza byl hrozný čahoun, šel tedy do branky. Nejmladší dva synové, Frantík a Jura byli drobní a mrštní..." Doporučuji, paráda.

freejazz
11.12.2022

fotbal jsem nikdy neměl v lásce. a teď, co se v něm točí hlavně prachy, prachy a jenom prachy mi něříká už vůbec nic.
ovšem toto parádní dílko Eduarda Basse je tak skvělé, že ho rád beru do ruky i po letech. samozřejmě, se skvělými ilustracemi josefa Čapka.
a až potom mi dochází, o co jsme přišli, jak krásná literatura a nádherné ilustrace ke knížkám se u nás tvořily, jak skvělí autoři tady byli...
doporučuji především pro čtenáře, kteří nemají rádi fotbal. tato knížka, podobně jako Muži v Offsidu jsou z jiného těsta a leccos se z nich dá pochopit.

Doubravka1975
25.10.2022

Kdysi v mládí jsem četla a nyní si poslechla. Skvělé !!!
Můj manžel jako velký fanoušek fotbalu a i pořád fotbalista může pantátovi Klapzubovi jen závidět takový tým....:):)
Synové fotbal samozdřejmě hráli, ale jak pak dospěli, přešli na jiné hobby a zůstali jen u fandění

jiri77
02.10.2022

Tak jsem si doplnil další rest z dětství. Příběh o neporazitelné jedenáctce mě bavil a přečetl jsem si ho s úsměvem na rtech.

1 ...