Klapzubova jedenáctka

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom, jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279/klapzubova-jedenactka.jpg 4709
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Karolinum

stansuomi
30. listopadu

Stará Klapzubová jedenástka je rovnako dobrá ako pred rokmi. Nedávno som ju zase vytiahol a prečítal. Myslím, že to bolo tretíkrát. A stále je to ten pekný, jednoduchý príbeh o ľudskej skromnosti a pokore. Starý Klapzuba toho veľa nenahovoril ale keď už aj niečo povedal malo to vždy priamy vplyv na dej knihy. Eduard Bass to napísal skvele. Vždy som vedel ako to dopadne, ako bude dej pokračovať, ale vždy som si to chcel prečítať. Zápas s Huddesfieldom 4:0 som si skutočne užil a výborná bola aj Barcelona. Zlomový zápas s chlapcami pod lesom a cesta do Austrálie alebo zaujímavé vyvrcholenie knihy mi dávajú opäť raz šancu, že knihu prečítam. Skutočne oddychové čítanie na jeden večer.

sgjoli

Klapzubovka je knihou mého dětství. Ačkoliv nijak nejsem fanoušek fotbalu, moc mne bavilo sledovat příběh jedenácti bratří a jejich úspěchů na fotbalových hřištích. Pamatuju si, jak moc mne to pak mrzelo, když se bratři rozutekli do jiných týmů a jejich soudržnost se pak rozpadla – to, když jeden bez druhého nebyli schopni podávat své výkony, jak byli diváci na stadionech zvyklí. Je to děsně čtivý a velmi milý příběh, který se čte sám a s radostí.

Chajda69

V dětství jsem byl knihou fascinován o poznání více než v dospělosti (na čemž není nic divného), příjemné oddechové čtení, táta Klapzuba jako typ sedláka (resp. chalupníka) s fištrónem a jeho naivní synové, kteří za celou knihu přílišnou aktivitu nevyvinou. Ještě že toho tátu měli.

los

z dětství si pamatuju filmovou verzi, ale ani četba mne nezaujala

Patrikcz

Knihu jsem jako malý kluk měl hodně rád. Jasně příběh je docela nereálný, ale vzbuzuje to určitou hrdost ve člověku a co si budeme povídat jsme fotbalový národ. Pro mladé chlapce skvělá knížka.

zuzka894

Chvílemi ujeté, ale dobrá kniha. Za pár hodin přečteno.

1amu

Když mi bylo 9 let, ležel jsem před vánočními svátky na infekčním oddělení se spálou. A rodiče mi přinesli dárek. Ano byla to Klapzubova jedenáctka ! Kouzelné povídání pana Basse, dá se říci nadčasové. V této době, kdy kopaná je prolezlá špínou. jde o pramének průzračné vody. Musí nadchnout hlavně malé kluky a pokud ještě není, měla by být povinnou četbou na našich školách.

vlastimil577

Taková pohodička.

speciale88

Ač neholduji fotbalu a ani jinému sportu tato kniha mě bavila. Velice se mi líbila pasáž o Americkém dědečkovi a pohádce kterou vyprávěl. Bylo mi líto jejich zaoraného hřiště, které jim tatínek upravil. Vtipná, čtivá doporučuji

RenoPi

Hezký příběh a v jistém smyslu i dneska poučný. S dětmi se bavíme o tom, co je to sport, jak peníze mění sportovce, kolik si dneska sportem mohou někteří vydělat. A co to znamená hrát o čest. Myslím, že v naší kopací lize by měli trenéři předčítat úryvky z této knihy před každým zápasem.

Juzzy

Nadčasová kniha nejen o úžasné partě bratrů kopálistů a jejich cílevědomého táty, ale i o soudržnosti a morálních hodnotách.

Lisa123
27.10.2017

Knihu jsem četla před dlouho dobou do povinné četby. Musím říct, že mě moc neoslovila. Do čtení jsem se musela občas nutit, dočetla jsem ji jen stěží. Některé části jsou moc zdlouhavé a mohly by být klidně do jednoho odstavce místo na několik stránek. Možná jsem jen knize dobře neporozuměla, jelikož se ve fotbale úplně nevyznám. Myslím, že kniha je dobrá spíše pro kluky a osoby, které baví fotbal a zajímají se o něj. Mně kniha nezaujala a myslím, že znova bych ji už nečetla.

slávista77
30.08.2017

Humor,fotbal,obojí mám rád a obojího je v knize dostatek.Četl jsem jí několikrát.Jedna z mála knih která se líbila i mému synovi a to je co říct protože nerad čte.

Linda1358
10.08.2017

Je to odpočinková kniha, která se mi moc líbila. Všichni mi říkali že je pro kluk, ale mně to tak vůbec nepřijde. Je milá a hezká a ráda si ji někdy zase přečtu. Velmi doporučuji na uklidnění a odreagování.

tinka99
25.07.2017

Další kniha, ke které jsem se dostala jen díky maturitní četbě...na začátku mi dělal problém fotbalový slang, ale nakonec jsem to zvládla (i když pořád nevím, co to je třeba ofsjad a další...)....kniha se čte rychle, je kratinká a je to taková pohádka, no :)

Adelajda_4
18.07.2017

Kniha mého dětství, která je napsaná strašně mile. Je čtivá, hezká a ráda se k ní vracím.

Jirka92333
15.07.2017

Kniha mého dětství!!! Jedna z těch co ze mě udělali knihomola. Ovšem bohužel ne fotbalistů či alespoň sportovec :-D:-D

Kiki22
04.07.2017

Čtení to pro mě nebylo moc záživné, ale věřím, že dětským čtenářům (chlapcům) by mohlo přinést pěkné poselství o rodinné soudržnosti a píli.

AnetaŠtruncová
18.05.2017

Kniha se mi nelíbila pro mě byla nudná

RemiBlack
17.04.2017

Nenáročné, pohodové čtení. Naivně sladké - a asi v tom je ta krása. Táta řekl vyhrajte, a oni vyhráli. Dokonalé k odpočinku, i na uklidnění k práci. Pro kluky i holky, fotbalisty i provozovatele gaučingu. Rozhodně doporučuju!

EvikU.
09.04.2017

Vtipná kniha, kterou jsem četla, protože mi ji zadali ve škole.

PeťkaW.
03.04.2017

Za běžných okolností bych se ryze chlapeckému tématu vyhnula na míle daleko, ale referáty a učitelé si moc nevybírali, takže jsem ji jednoho dne přečíst musela. K mému překvapení nebyla fotbalová tématika ani zdaleka tak hrozná a kniha se výborně četla. Děj je jednoduchý, pěkně ubíhá, jazyk čtivý... pokud musíte číst něco z tohoto období kvůli škole, je Bassova jedenáctka dobrou volbou.

jason13
01.03.2017

Stará dobrá klasika. "JO TENKRÁT NA TOM KLADNĚ - JÁ NA BRÁCHU,BRÁCHA NA MĚ, LIDI ŘVALI,PRÁSK,SEDĚL!!!

wena
31.01.2017

Klapzubáci každýmu nasolej triko a ze všech nesnází ač kopálisté vybruslí.
Pohodové nenáročné čtení.

Primán
03.01.2017

Kniha je velice dobrá,
je zajímavá pro lidí kteří mají rádi sport. Konec je nečekaný, ale nicméně velmi dobrá kniha!!!!!!!!
DOPORUČUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RichardvonT.
29.12.2016

Klabzubova jedenáctka se skvěle čte, děj odsýpá a hlavně je to tenká knížka. Líbila se mi moc a to jsem všechno možné, ale rozhodně ne fotbalista.

M1ra
16.12.2016

Jako povinna cetba velmi dobre ale pro me az moc pozitivni kniha. Trochu preplacana "blbostmi"

Zdeňula
11.12.2016

Pěkná kniha určená pro kluky co mají rádi fotbal.

Devil-Ivet
17.11.2016

Kalpzubovu jedenáctku jsem poprvé četla kvůli čtenářskému deníku. A myslím, že právě teď mohu docenit to, co jsem tenkrát neviděla.

angloumene
12.11.2016

Poměrně vtipná pohádka o nepřemožitelném týmu jedenácti Klapzubových hochů. Myslím, že všechny malé kluky musí tehle neuvěřitelný příběh o vytrvalosti, sportu, politice ale i boji o přežití opravdu bavit. I já jsem se po většinu času musela pobaveně ušklíbat nad záměrně jednoduchým, extrémně optimistickým příběhem, který dokáže vybarvit kdejaký pošmourný den.