Klapzubova jedenáctka

Klapzubova jedenáctka

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom, jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279/klapzubova-jedenactka.jpg 4636
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Karolinum

RenoPi

Hezký příběh a v jistém smyslu i dneska poučný. S dětmi se bavíme o tom, co je to sport, jak peníze mění sportovce, kolik si dneska sportem mohou někteří vydělat. A co to znamená hrát o čest. Myslím, že v naší kopací lize by měli trenéři předčítat úryvky z této knihy před každým zápasem.

Juzzy

Nadčasová kniha nejen o úžasné partě bratrů kopálistů a jejich cílevědomého táty, ale i o soudržnosti a morálních hodnotách.

Lisa123
27.10.2017

Knihu jsem četla před dlouho dobou do povinné četby. Musím říct, že mě moc neoslovila. Do čtení jsem se musela občas nutit, dočetla jsem ji jen stěží. Některé části jsou moc zdlouhavé a mohly by být klidně do jednoho odstavce místo na několik stránek. Možná jsem jen knize dobře neporozuměla, jelikož se ve fotbale úplně nevyznám. Myslím, že kniha je dobrá spíše pro kluky a osoby, které baví fotbal a zajímají se o něj. Mně kniha nezaujala a myslím, že znova bych ji už nečetla.

slávista77
30.08.2017

Humor,fotbal,obojí mám rád a obojího je v knize dostatek.Četl jsem jí několikrát.Jedna z mála knih která se líbila i mému synovi a to je co říct protože nerad čte.

Linda1358
10.08.2017

Je to odpočinková kniha, která se mi moc líbila. Všichni mi říkali že je pro kluk, ale mně to tak vůbec nepřijde. Je milá a hezká a ráda si ji někdy zase přečtu. Velmi doporučuji na uklidnění a odreagování.

tinka99
25.07.2017

Další kniha, ke které jsem se dostala jen díky maturitní četbě...na začátku mi dělal problém fotbalový slang, ale nakonec jsem to zvládla (i když pořád nevím, co to je třeba ofsjad a další...)....kniha se čte rychle, je kratinká a je to taková pohádka, no :)

Adelajda_4
18.07.2017

Kniha mého dětství, která je napsaná strašně mile. Je čtivá, hezká a ráda se k ní vracím.

Jirka92333
15.07.2017

Kniha mého dětství!!! Jedna z těch co ze mě udělali knihomola. Ovšem bohužel ne fotbalistů či alespoň sportovec :-D:-D

Kiki22
04.07.2017

Čtení to pro mě nebylo moc záživné, ale věřím, že dětským čtenářům (chlapcům) by mohlo přinést pěkné poselství o rodinné soudržnosti a píli.

AnetaŠtruncová
18.05.2017

Kniha se mi nelíbila pro mě byla nudná

RemiBlack
17.04.2017

Nenáročné, pohodové čtení. Naivně sladké - a asi v tom je ta krása. Táta řekl vyhrajte, a oni vyhráli. Dokonalé k odpočinku, i na uklidnění k práci. Pro kluky i holky, fotbalisty i provozovatele gaučingu. Rozhodně doporučuju!

EvikU.
09.04.2017

Vtipná kniha, kterou jsem četla, protože mi ji zadali ve škole.

PeťkaW.
03.04.2017

Za běžných okolností bych se ryze chlapeckému tématu vyhnula na míle daleko, ale referáty a učitelé si moc nevybírali, takže jsem ji jednoho dne přečíst musela. K mému překvapení nebyla fotbalová tématika ani zdaleka tak hrozná a kniha se výborně četla. Děj je jednoduchý, pěkně ubíhá, jazyk čtivý... pokud musíte číst něco z tohoto období kvůli škole, je Bassova jedenáctka dobrou volbou.

jason13
01.03.2017

Stará dobrá klasika. "JO TENKRÁT NA TOM KLADNĚ - JÁ NA BRÁCHU,BRÁCHA NA MĚ, LIDI ŘVALI,PRÁSK,SEDĚL!!!

wena
31.01.2017

Klapzubáci každýmu nasolej triko a ze všech nesnází ač kopálisté vybruslí.
Pohodové nenáročné čtení.

Primán
03.01.2017

Kniha je velice dobrá,
je zajímavá pro lidí kteří mají rádi sport. Konec je nečekaný, ale nicméně velmi dobrá kniha!!!!!!!!
DOPORUČUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RichardvonT.
29.12.2016

Klabzubova jedenáctka se skvěle čte, děj odsýpá a hlavně je to tenká knížka. Líbila se mi moc a to jsem všechno možné, ale rozhodně ne fotbalista.

M1ra
16.12.2016

Jako povinna cetba velmi dobre ale pro me az moc pozitivni kniha. Trochu preplacana "blbostmi"

Zdeňula
11.12.2016

Pěkná kniha určená pro kluky co mají rádi fotbal.

Devil-Ivet
17.11.2016

Kalpzubovu jedenáctku jsem poprvé četla kvůli čtenářskému deníku. A myslím, že právě teď mohu docenit to, co jsem tenkrát neviděla.

angloumene
12.11.2016

Poměrně vtipná pohádka o nepřemožitelném týmu jedenácti Klapzubových hochů. Myslím, že všechny malé kluky musí tehle neuvěřitelný příběh o vytrvalosti, sportu, politice ale i boji o přežití opravdu bavit. I já jsem se po většinu času musela pobaveně ušklíbat nad záměrně jednoduchým, extrémně optimistickým příběhem, který dokáže vybarvit kdejaký pošmourný den.

Kryštofka
19.05.2016

Miluju staré časy. Klapzubu, který si na nic nehraje. Poctivost. Neokázalost. Humor, pramenící z dobrého zdraví. Miluju tu meziválečnou éru a ráda jsem se k této oblíbené knížce mého mládí vrátila. Nejvíc jsem jako dítě zbožňovala pasáž, kde se Klabzubovi vznášejí v nafukovacích oblecích na hladině oceánu. Ať žije představivost.

Jana_Z
07.04.2016

Krásná čeština v krásném a hlavně vtipném příběhu o fair play nejen ve sportu.

konicekbily
19.03.2016

Nezapomenutelné vzpomínky z mládí. Byl jsem knihou ovlivněn tak, že jsem začal kromě fotbalu provozovat i jiné sporty.

Peter.Melon
11.12.2015

Četl jsem ji jako dítě.Je to pěkná kniha.Je spíše pro mladší generaci.

marti7729
12.11.2015

Do této knihy se musí dozrát. A´t už jste holky nebo chlapi. Já osobně jí četla asi 5x. Dobře 4x, poprvé mi jí četla má prababička jako dítěti. Strašně jí zbožňovala a znamenala pro ní strašně moc. Hodně lidí si myslí že je to klučičí kniha, ale opak je pravdou. Kniha má sice vyloženě klučičí příběh, ale ujednává o čestnosti, trpělivosti a dřině na cestě za svým snem. Bez toho to samozřejmně nejde (jak jistě všichni víme) . Je to taková nenásilná propaganda toho když něco chceme a budeme se skutečně snažit co se dá - povede se.

BerenikaU.
11.11.2015

Na této knize se mi líbí jak tam jsou popsány ty tréninky a také jak mají vždy řečeno, co se na zápase stalo. Líbí se mi že je v této knize ukázané že když něco pilně cvičíš tak to dokážeš. Jeto moc pěkně napsané a příběh je také pěkný ale ten mě tolik nezaujal.
Dala bych čtyři hvězdy.
Četla v jedenácti letech.

Gold351
11.09.2015

Moc krásné povídání nejen o fotbale ...

woodward
15.08.2015

Jářku, kluci, nandejte jim to, a oni jim to nandali. Inu není nad to, když děti poslouchají svých rodičů. ;)

Enšpígl
28.06.2015

Díky této knížce jsem si zamiloval fotbal. Díky našim současným fotbalistům/primadonám, Peltovi, Damkový a agresivním tupcům jsem si ho zase zhnusil.