Historický román Jeho království pojednává o jednom z nejdramatičtějších úseků lidských dějin – o ukřižování Ježíše Krista.Vypravěčem románu je Říman Marcus Manilius Mezentianus, otec hrdiny románu Nepřátelé lidstva, který před nešťastnou láskou k Tulii utíká do vřavy Jeruzaléma a stává se zde účastníkem dějů, jež trvale ovlivnily jeho život. Stává se přímým svědkem Ježíšovy smrti, je zasažen hloubkou jeho poselství a s detektivní posedlostí pátrá po smyslu jeho slov a činů, setkává se s jeho učedníky, matkou, Lazarem, uzdravenými a ostatními svědky zázračného Ježíšova vlivu na své současníky. Poté, kdy je Petrem jako Říman vyloučen z řad vyvolených, nachází sám sebe v pokoře a dobrotě srdce. Waltari i v tomto díle mistrovsky přibližuje dávné děje a jejich kulturní a ideologické kořeny. Ožívají zde historické společenské reálie římského, egyptského, asyrského a židovského života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38582/jeho-kralovstvi-EhG-38582.jpg 4.5386
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Český klub

Valtakunnan salaisuus, 1959

Kniha Jeho království - Jedenáct listů Marca Manilia Mezantiana z jara roku XXX. po Kristu

Bethanee

Po přečtení jsem úplně cítila, jak se okolo rozzářilo světlo a mě naplnila radost. Sice fiktivní příběh, ale opravdu bavitě vylíčen a podložen biblickými fakty.

Marosfish

Nechce se mi poustet do dlouheho cteni, ale tato knizka mi byla doporucena. Jako katolik a nedavno navstevnik Izraele jsem byl rad, ze jsem se do knizky pustil. Evangelia snad znam, ale toto je jine kafe. Palec hore

PeterBahn
29.12.2020

Zatím jediný můj Waltari, četl jsem asi před 30 - ti lety tehdy ještě neznaje evangelia. Líbilo se mi a myslím, že by se mi líbilo i kdybych četl dnes.

PPardinio
11.11.2020

Jsem rád, že jsem si knihu i přes její pro mě složitější formu a styl vyprávění přečetl. Znovu se k ní ale vracet určitě nebudu, protože mě zase až tak nezaujala. Nad smyslem několika pasáží jsem se ale i já v průběhu vyprávění zamyslel, knihu však ale také několikrát odložil, a proto jsem hlavně rád, že jsem jí po mnoha dnech úspěšně dočetl. První třetinu knížky jsem o tom uvažoval tak 10x, ale naštěstí jsem se zhruba po 100 stránkách sžil se stylem vyprávění a pak už stránky utíkaly správným tempem :-)

Aati
02.10.2020

Protože v mém pomyslném žebříčku knih je Quo Vadis na prvních příčkách, byla jsem zvědavá na Waltariho a jeho pojetí raného křesťanství. A byla jsem velmi mile překvapena. Oceňuji, že autor se věnuje mnoha postavám z různých vrstev a národů a popisuje skrze ně rozporuplné reakce na události těch dní. Velmi hezky zpracovaná je i stěžejní zápletka, a to Marcusovo hledání cesty k víře (nebo lépe: Marcusovo hledání cesty do Jeho království). Sice v průběhu čtení nebudete tajit dech nad tím, co se v další kapitole stane, ale naopak je tu spousta zajímavých postav a částí k zamyšlení.

david9690
02.09.2020

Tato kniha popisující historické dějinné události smrti a vzkříšení Ježíše z pohledu Římana, který hledá pravdu a cestu pro svůj život byla pro mě opravdu pozoruhodnou. Autorův úhel pohledu byl velmi netradiční a pro mě velmi objevný. Také se mi líbilo že postavy zůstaly lidské i se svými chybami a všemi pochybnostmi, předsudky a nedokonalostmi. Za mne velmi dobře zpracované téma, je vidět že autor je velikým znalcem a dříve než se do něčeho pustí věnuje spoustu času prozkoumání všech možných historických pramenů. Zkrátka psn Waltari byl Mistrem svého řemesla a v této knize to opět potvrdil.

painthers
06.08.2020

Waltari prostě patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Knihu jsem dostala půjčenou, nevěděla jsem předem, o čem bude. Nadchla mě hned už jen tím, že se věnuje jednomu z nejdůležitějších příběhů lidstva - tedy Ježíši Nazaretskému. Pokud tedy nejste zrovna na to, abyste četli Evangelia, tahle kniha může dát fiktivní cestou alespoň přibližný obrázek o tom, co se tenkrát v Jeruzalémě stalo.

Mystifica
21.02.2020

Jedna se o poutavě převyprávěný Nový zákon. Vzhledem k tomu, ze je vyprávění obsirnejsi, umožňuje člověku více se zamyslet, než kdybyste četli Nový zákon jako takový.