mautina7 mautina7 komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knižka je to hezká, ale to je tak vše... Hluboké myšlenky mě asi minuly

15.02.2013 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Ze začátku jsem s tim hodně bojovala, násilný scény jsou opravdu drsný a slang na první pohled nerozluštitelný bez stálého čekování slovníku, ale jakmile sem se začetla opravdu sem dychtila po tom zjistit, co se stane dál.

03.02.2013 4 z 5

Tam za vodou Tam za vodou Vladimír Páral

Od Párala jsem zatím četla jen Válku s mnohozvířetem a v porovnání s tím je tato kniha slabá. Děj je dost statický a stereotipní..

01.02.2013 2 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Přečteno při opalování se u bazénu. Prostě ideální kniha pro letní rozptýlení..

01.02.2013 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Na knihu jsem narazila při projíždění databáze knih a přiznám se, že mě značně odrazoval název i obal. Navzdory tomu jsem ji vzala do ruky a začetla jsem se a najednou bylo stále těžší a těžší knihu odložit. Když jsem ji zrovna odložila, byla jsem stejně myšlenkami v ději. Musím říct, že jsem opravdu ohromená od začátku až do konce knihy - samé překvapení, napětí, láska... Tomuhle říkám Kniha s velkým "K" :)

01.02.2013 5 z 5

Tos přehnal, miláčku Tos přehnal, miláčku * antologie

Nejvíce se mi líbily povídky od Rudiše a Viwegha..

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Stokrát omíláno ve škole, to mně Máj trochu zhnusilo, nicméně špatná kniha to rozhodně není.

Memento Memento Radek John

Další silná kniha z prostředí drog, závislosti a s tím související beznaděje. Silné emoce při čtení mísící se s naprostým zhnusením...

Dům spánku Dům spánku Jonathan Coe

Chvilku mi trvalo, než se mi podařilo začíst, ale pak už jsem hltala každé slovo a nemohla jsem se dočkat dalších zvratů. Mám v plánu se k této knize v blízké budoucnosti vrátit.

29.01.2013 5 z 5

Přestože knihy z válečného období beru do ruky opravdu nerada, tuto jsem přečetla jedním dechem. A nemám slov..

Banánové rybičky Banánové rybičky Halina Pawlowská

Trošku nuda nuda šeď šeď, sem tam nějaký povedený žertík a stále dokola. Nicméně čte se dobře..

29.01.2013 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Silná, silná, silná kniha, kterou by si měli přečíst všichni po dosažení patnáctého roku. Je to smutné, ale reálné...

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Podle mě nejlepší Rudišova kniha. Říká se, že se líbí více ženskému pohlaví, což já ráda potvrzuji. Mám ráda styl knihy, vyprávění, které má spád, vtip i nápad. Přečteno za jeden den :)

Poslední Yankee z Bostonu Poslední Yankee z Bostonu Anton Myrer

Kniha mě osobně ohromila, zápletka je silná, emoce v ní vyjádřeny velmi přesvědčivě a tak jsem ji za nedlouhou dobu přečetla a divila se, že je konec.

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Na můj vkus moc statické, musela jsem se nutit pročítat se nezáživnými částmi.

Neautorizovaná autobiografie Neautorizovaná autobiografie Daniel Handler

Vše je zde mysteriózní a nedokončené jako v řadových knihách. Líbí se mi toto zachování atmosféry.

Konec Konec Daniel Handler

Přidávám se k předchozím názorům. Chápu, že je těžké zakončit po 12ti knihách takto komplikovaný děj, ale tohle rozhodně nebyla dobrá volba Daniela Handlera (alias Lemony Snicketa). Vzhledem k tomu, jak jsem měla tuto řadu ráda jsem tímto také velmi zklamaná.

29.01.2013 3 z 5

Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu Georgia Byng

Bez váhání nejlepší kniha mého dětství, přečetla sem jí několikrát, vždy jsem děj velmi prožívala s hlavní hrdinkou. Na chvíle strávené s touto knihou vzpomínám často a ráda :)

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Kočku sice nevlastním, ale i přesto jsem se velmi dobře při čtení bavila :)

Každý den o trochu blíž Každý den o trochu blíž Irvin D. Yalom

Po této knize jsem sáhla, protože mi velmi vyhovuje styl pana Yaloma a také mám k tématice psychoterapie velmi blízko. Myslím, že se v ní dá najít mnoho ponaučení a námětů k zamyšlení, což mě osobně velmi oslovilo. Kniha je v některých částech pro laika hůře čitelná, některé party jsem četla i několikrát, ale rozhodně jí to neubírá na čitelnosti.