mautina7 mautina7 komentáře u knih

Lesní školka Lesní školka Karel Kupka

Moje oblíbená knížka z dětství. Moc hezky ilustrovaná, básničky nejsou zbytečně složité a jsou moc hezké a poučné.

Martina si hraje s počítačem Martina si hraje s počítačem Markéta Synovcová

Knihu jsem četla poprvé jako velmi malá a moc nebavila, protože jsem samozřejmě vůbec netušila o čem je řeč. Později, když jsme tento začátečnický programovací jazyk probírali na gymnáziu mi ale přišla vhod. Obzvlášť se mi líbí příloha knihy, kde si každý může vystřihnout a vytvořit vlastní pole na kterém dává různé příkazy robotu Karlovi.

Zajímavý fakt - Karel byl vymyšlen na jedné americké univerzitě profesorem Richardem Pattisem, ale pojmenovaný je podle spisovatele, který poprvé slovo robot použil - Karla Čapka.

01.03.2013 4 z 5

Zakázané holky Zakázané holky Hana Bořkovcová

Moc pěkná knížka, četla jsem jí kdysi, když jsem byla ve stejném věku jako hlavní hrdinka Jana a prožívala jsem s ní tu nekonečnou beznadějnost, jakou nastolily norimberské zákony. Opravdu velmi působivě napsáno.

Vyzvědačka Harriet Vyzvědačka Harriet Louise Fitzhugh

Jedna z mých nejoblíbenějších knih v dětství.

01.03.2013 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Této knize jsem se dlooouho vyhýbala kvůli závěru předchozího dílu, ale nakonec jsem byla přemluvena a pustila jsem se do ní. A jako vždy jsem potterovala několik dní a nocí, skoro ani nedýchala, tak moc to bylo napínavé. Co dodat, líbí se mi, jak to dopadlo, ale na druhou stranu mě mrzí, že už je konec, přecijen se jedná o sérii knih, která vycházela postupně s mým dospíváním, tudíž jsem vyrůstala dohromady s hlavními hrdiny.

01.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Podle mého názoru nejlepší díl. Začínáme se více dozvídat o undergroundových záležitostech. Při čtení jsem pociťovala silné pocity empatie s Harrym, když byl osamocený a myslel si, že se na něj všichni vykašlali. Prostě kloubouk dolů před J. K. Rowling ;)

01.03.2013 5 z 5

Díl plný velkých emocí, přiznám se, že jsem se na něj tolik těšila, že jsem si dokonce tiskla z internetu neoficiální překlady ještě předtím než vyšel oficiální :) Ale konec mě natolik rozlobil, že jsem celého Harryho Pottera zavrhla a odmítala číst poslední díl... Naštěstí mi tuhle myšlenku přátelé vymluvili :)

01.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další perfektní díl, který jsem zhltla jako malinu. :)

01.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První díl série jsem četla kdysi dávno, když vyšel a ještě dodnes si pamatuju ten chvějivý pocit nad objevenou knihou-pokladem :) Navíc jsem byla stejně stará jako hlavní hrdinové, takže jsem v koutku duše doufala, že mi přijde ona pozvánka do Bradavic také do schránky :)) Bylo to prostě kouzelné. O několik let později, myslím, že to bylo, když vyšel 5. díl, jsem se rozhodla si první díl přečíst znovu a nešlo to... prostě už to vůbec nebylo ono... škoda

01.03.2013 5 z 5

Hříchy nezletilých aneb Důtka ředitele školy Hříchy nezletilých aneb Důtka ředitele školy Evžen Gogela

Velmi oddechová kniha, která zaručeně dokáže pobavit. Proložení citáty je velmi dobré.

01.03.2013 4 z 5

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Trochu hůře čitelné, příběh průměrný. Nicméně fandím mladým českým spisovatelům...

01.03.2013 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Knížku jsem dostala k Vánocům za potterovské éry. Líbí se mi její grafická stránka, ale to je tak vše, číst mě nebavila...

01.03.2013 1 z 5

Děti zatím nemám, nicméně mi přijde hodně dobrý nápad takovýchto krátkých pohádek s alternativními konci pro rodiče a musím přiznat, že mi jejich přečtení zvedlo náladu :)

01.03.2013 3 z 5

Modrý šál Modrý šál Anita Siegfried

Tuhle knížku jsem četla tak před deseti lety, přiznám se, že už si vůbec nevzpomínám na její děj, ale v souvislosti s ní se mi vybaví jakýsi hořkosladký pocit a touha si jí přečíst znovu..

Jak pracovat? Jak pracovat? Tomáš Garrigue Masaryk

K této knize jsem se dostala díky svému školiteli k bakalářské práci. Podle mého názoru by všichni měli zahodit esoterické knihy typu Čtyři dohody a pustit se do této knihy, která v sobě nese řadu důležitých poselství. Opravdu mě nadchla autorova myšlenka - "Moderní člověk si libuje ve strasti, má štěstí z neštěstí". Myslím si, že je velmi nadčasová a mnoha lidem by neuškodilo se nad ní zamyslet. Pokud bych měla něco knize vytknout je to čitelnost, jazyk z počátku 20. století se přecijen trochu odlišuje od toho dnešního.

28.02.2013 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Taak, dočteno a už sahám po dalším díle. Je pravdou, že jsem u četby nezažívala tak silné pocity sounáležitosti s hlavními postavami jako v díle minulém, ale stále je to napínavé a zajímavé.

28.02.2013 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Úžasná kniha, nejdřív jsem se jí kvůli jejímu "megazpopularizování" vyhýbala, ale nakonec jsem ráda, že jsem tento předsudek překonala, protože za to opravdu stojí. Skvěle podaný nelítostný boj mísící se s romantickým. Těším se na další díl!

23.02.2013 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Moje Irvingovská prvotina a jsem celkem spokojená, děj měl spád, vložené povídky a romány od Garpa mě teda tolik nebavily a sem tam se podle mě zbytečně dlouho řešila jedna věc, ale jinak dobré.

21.02.2013 4 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Na knihu jsem náhodoou narazila v knihovně a jsem více než příjemně překvapená. Nejdřív jsem se dost ztrácela v postavách, ale brzy jsem se zorientovala a knihu jsem doslova zhltla během několika hodin. Také se mi moc líbí nápad s průvodní vyprávěčkou..

17.02.2013 5 z 5

Pánbůh vám požehnej, doktore Kevorkiane Pánbůh vám požehnej, doktore Kevorkiane Kurt Vonnegut Jr.

Na tohoto sem autora jsem byla odkázána vzhledem k mé oblibě Chucka Palahniuka, začla jsem tedy opatrně, touto slaboučkou knížkou. Líbil se mi ten nápad a jakýsi autorův nadhled, tedy hurá na další díla :)

15.02.2013 4 z 5