mautina7 mautina7 komentáře u knih

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Velmi vydařená kniha. Až do konce jsem netušila, kdo za tím vším stojí a to se mi líbilo :)

22.07.2013 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Styl autorky se mi opravdu líbí a doufám, že tohle nebyla poslední kniha. V porovnání s předchozí mi sice přišla slabší, ale i tak jsem dost hltala příběh Bavetů. Obzvlášť mě bavila pasáž s rodinou italskou idylkou :)

12.06.2013 5 z 5

Svět podle Snoopyho Svět podle Snoopyho Charles Monroe Schulz

Kouzelná knížka :)

18.05.2013 4 z 5

Kdo se dívá,když spíš Kdo se dívá,když spíš Mary Higgins Clark

Dostala jsem jí k Vánocům asi před třemi roky, přečetla jsem jí a teď už si ani nevzpomenu, o čem byla.. Ale myslím, že nebyla nijak špatná... ale evidentně asi ani moc dobrá :D

18.05.2013 3 z 5

Zombie blondýny Zombie blondýny James Brian

Trochu mě zarážejí ty všechny negativní komentáře.. Myslím, že jako odpočinková knížka psaná pro teenagery je dobrá, trochu mě tam nebavily ty cliché typu - hlavní hrdinka zažívá lásku s nejhezčím klukem, atd., ale rozhodně bych jí neházela do odpadu. Celkem mě mrzí, že od autorky není do češtiny přeloženo víc knížek..

11.05.2013 3 z 5

Sváteční víkend Sváteční víkend Joyce Maynard

Knihu jsem koupila za pár korun ve výprodeji a dlouho mi jen ležela na poličce. Po přečtení jsem byla opravdu velmi překvapená, něco takováho jsem nečekala. Znáte ten pocit, když vás opravdu mile překvapí knížka, od které nic nečekáte, ne?

08.05.2013 5 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Jedinečné, šokující, pobuřující, chvilkami až odporné. Prostě Palahniuk jak má být a jak ho máme rádi. Fakt fakt

26.04.2013 5 z 5

Zprávy o tobě Zprávy o tobě Catherine O’Flynn

Vřele doporučuji, líbí se mi, jak nás autorka do poslední chvilky napíná a také že příběh je veselý a melancholický zároveň.

23.04.2013 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dočteno :) Přiznám se, že jsem tomu asi tak prvních 150 stránek nevěřila, že se dostanu do tohoto stádia, knížka mě natolik nenadchla, ale pak jsem jí najednou nemohla dát z ruky a každé volné chvíli jsem četla.. Pohltil mě pocit sounáležitosti s hlavními hrdinkami a stále jsem si lámala hlavu, jak se dá daná svízelná situace vyřešit a byla jsem napjatá, jak se toho ujme autorka.. Jinak souhlasím s tím, co již bylo zmíněno, určitým způsobem kniha připomíná Hladové hry.

17.04.2013 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Další kniha, o které mi mnoho známých říkalo, že je skvělá, ale mě nijak nenadchla. Ze začátku jsem se těžce ztrácela v postavách, což na knihách nemám zrovna ráda. Detektivní zápletka je sice zajímavá, jen podle mého mohl být autor klidně stručnější, knize by to jen přidalo..

08.04.2013 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tento díl patří k mým méně oblíbeným z celé série a vlastně ani nevím proč. Líbila se mi především scéna, když Harry zjistil, co má dělat se zlatým vejcem a také (jako v každém díle) vánoční kapitola.

08.04.2013 4 z 5

Pohodová oddychovka, chvilku jsem se smála, chvilku nudila.. od takovéhle knížky se asi nic jiného ani čekat nedá :)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ano, je to státní poklad a dědictví, kniha, kterou by si každý Čech měl za život alespoň jednou přečíst, ALE opravdu se musí pořád všude tak omílat? Osobně nechápu, proč zrovna tato sbírka balad patří mezi TOP české literatury, je sice moudrá a čtivá, ale stále bych si dokázala představit jiné a lepší..

Zabiják Zabiják Émile Zola

Naturalismus... nic víc netřeba dodat, mě při čtení této sorty knih vždy pohltí beznaděj. Opravdu velmi realisticky napsaná kniha.

Poslední slovo Poslední slovo Ludvík Vaculík

Nejsem zrovna ročník, který by pamatoval události, kterých se fejetony v této knize týkají. Myslím si však, že mě kniha velmi obohatila a jsem ráda, že jsem jí vzala do ruky.

Prázdné ulice Prázdné ulice Michal Ajvaz

Musím se přiznat, že jsem tak dobré fantasy nečekala od českého autora. Líbil se mi příběh se všemožnými tajemnými zákoutími a záhadnými symboly. Občas jsem se v nich drobet ztrácela, ale jinak spokojenost :)

08.04.2013 4 z 5

Líbil se mi nápad a zpracování, ale příběh mě tak od půlky přestal bavit. Scénu u majáku jsem ani nepochopila. Čekala jsem od toho mnohem víc..

08.04.2013 3 z 5

Pan Tompkins v říši divů Pan Tompkins v říši divů George Gamow

Často jsem si při četbě připadala jako pan Tompkins - ospale a nechápavě.. Kapitolku o antihmotě a Diracově teorii jsem dokonce přeskočila. Myslím, že tam je ale i několik opravdu pěkných znázornění makrosvěta, které mi dokázaly přiblížit určité teorie kvantové mechaniky, o kterou se mimojiné velmi zajímám. Moc nevěřím tomu, že by to dalo nějakou významnou myšlenku naprostému laikovi..

30.03.2013 3 z 5

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Kouzelný příběh, který jsem četla asi před sedmi lety, ale stále si ho dokážu vybavit a vážně zvažuji, že si knížku přečtu znova. Nejvíc mě chytnul příběh Tibby.

29.03.2013 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Vlastně ani nevím co k této knize napsat, jsem z ní celkem rozpačitá. Na jednu stranu čtivá, milý romantický příběh, ale na tu druhou stranu mi přišla hrozně nepřesvědčivá a chvilkama o ničem...

26.03.2013 3 z 5