mautina7 mautina7 komentáře u knih

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Milá, čtivá. Občas je tam nějaký faktický zádrhel, a zároveň je to maličko pohádkové. Je to každopádně fajn odpočinková kniha, není zbytečně patetická a věřím, že každý člověk si v ní najde to své.

27.06.2016 4 z 5

Po přečtení komentářů u téhle Murakamoviny mě knížka ještě více lákala, jelikož čtu jeho knihy ráda. Rozhodně to nebylo zklamání, žádný velký příběh se sice nekoná, ale zamyšlení nad životem ve spojení s tematikou vlaků a vlakových nádraží mi přišlo k chuti. Až na ten konec (to se nedělá! :D) moc pěkné čtení.

22.06.2016 4 z 5

Uživatelská příručka k vaší mysli Uživatelská příručka k vaší mysli Shawn T. Smith

Knížka, která obsahuje několik dobrých tipů, jak se vymanit z obvyklých vzorců chování, které nám často znepříjemňují život. Oceňuji i to, že autor ukazuje příklady na lidech se jmény a proto se s výroky lze lépe ztotožnit. Maličko jsem jen bojovala s délkou knihy.

16.06.2016 4 z 5

Základy pedagogiky Základy pedagogiky Iva Švarcová

Paní Švarcová je dáma s mnohaletými zkušenostmi, tedy ví, o čem píše. Učebnice je velmi čtivá, učím se z ní na státnice. Jediné, co bych jí vytkla je občasný nedostatek odstupu od tématu. Vzhledem k charakteru knihy by měl být text dle mého názoru více názorově nevyhraněný.

06.06.2016 3 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Zajímavý příběh, po dlouhé době jsem narazila na něco tolik čtivého. Líbí se mi v knížkách, když si myslím, že vím, jak dopadnou a nakonec je všechno jinak :)

05.06.2016 5 z 5

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

Musím říct, že jsem se musela nutit, abych tuhle knížku přečetla. Když jsem byla v pubertě, četla jsem Adrianovy deníky ráda, ale asi už jsem z toho vyrostla :)

27.05.2016 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Hodně silná knížka, po dočtení cítím smutek...i když bych možná neměla.

10.05.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Podle mého názoru je tato kniha spíše pro dospívací, než pro dospělé. Nicméně i ti si mohou při čtení zavzpomínat na první lásky a na své naivní představy a starosti. Knížka je zpočátku maličko těžkopádná, ale potom se děj rozjede a člověk nestíhá ani otáčet stránky :)

22.03.2016 3 z 5

Zaměřeno na talenty aneb Nadání má každý Zaměřeno na talenty aneb Nadání má každý Vladimír Dočkal

Knížku jsem četla kvůli svojí bakalářce. Je pěkně strukturovaná, autor hlavní myšlenky vždy na konci kapitoly shrnuje a logicky začleňuje. Oproti ostatním knihám na toto téma mi přišla nejlidštěji napsaná.

22.03.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

V první chvíli jsem se trochu bála, že budu číst pseudozábavnou knížku o nerudnym dědkovi. Ale když se tam začaly objevovat další peripetie příběhu a autor zabrouzdal více do psychologie hlavní postavy, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. U závěru mě běhal mráz po zádech, určitě stojí za přečtení.

22.03.2016 4 z 5

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

Po předchozích (chronologicky) dvou Palahniukových knihách, které mě až tolik nebavily, mě Tvé překrásné já mile překvapilo. Ano, bylo to pobuřující a mnohdy balancovalo na hranici únosnosti, občas ji i překročilo, ale to je Palahniuk. I přestože jsem určité skutečnosti odhadla dříve než k nim došla sama hrdinka, jsem se do knížky dokázala začíst, být zvědavá, co přijde..a ono to přišlo :)

27.01.2016 4 z 5

Náhradnice Náhradnice Tania Carver

Knížku jsem pořídila za pár korun v Levných knihách a zase to byla trefa do černého. I přestože jsem v detektivkách dost vybíravá, tahle mě hodně bavila. Líbí se mi hlavně propracované psychologie postav. Až příliš často se mi u detektivních příběhů stává, že v nich nacházím nějaké logické trhliny, které mi maličko kazí celkový dojem. To ale není případ této knihy.

05.11.2015 5 z 5

Daemon Daemon Daniel Suarez

Knížka je až děsivě realistická. Hvězdička dolů za přílišné zabíhání do IT detailů, kterým jsem moc nerozuměla, a proto pro mě byly tyto části trochu nezáživné.

07.02.2015 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Jako dite jsem Mikulasovy patalie zboznovala a myslim, ze bych nepohrdla ani ted, kdyby se mi dostaly do ruky :-)

10.07.2014 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Moc pekna kniha plna emoci, komu se libila Zlodejka, nevahejte ani na chvili!

10.07.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Trochu jsem se nekdy ztracela v postavach a v zamerech postav, ale vzdy jsem se rychle nasla. Zvraty a napeti v knize je stejne jako v prvnim dilu. Co mi na knize trochu vadilo, bylo v podstate opakovani stejneho motivu nekolikrat dokola - Tris je v trablich a Tobias ji zachrani...

10.07.2014 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Druhý díl rozhodně nezklamal. Líbilo se mi, jak je všechno zamotané a člověk tu knížku nemůže odložit dokud nezjistí, jak to vlastně dopadne :) Krátce - potřebuju 3. díl!! :D

12.02.2014 5 z 5

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Přečteno několikrát, ale v angličtině se mi líbí víc.

25.01.2014 5 z 5

Sice jsem od toho čekala víc, některé pasáže mě tolik nebavily (většinou ty z komunistických zemí, protože jsem, stejně jako hlavní hrdina, politický ignorant), ale i tak dávám plný počet, vtipných momentů je tam mnoho a myslím, že si tam každý najde to své :)

25.01.2014 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Autor rozvíjí dost zajímavou (a asi bohužel i dost reálnou) myšlenku. Navíc je knížka napsaná bez hluchých míst, tedy napínavá od začátku až do konce.

19.12.2013 5 z 5