Náhradnice

Náhradnice https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110139/mid_nahradnice-fSF-110139.jpg 4 138 56

Na detektiva Phila Brennana čeká v zapadlém městečku Colchester v Essexu šokující scéna vraždy: jedna ze dvou nalezených mrtvých žen byla v pokročilém stupni těhotenství, nenarozené dítě však zmizelo. Bohužel nejde o první případ tohoto typu podobně zemřely už dvě jiné oběti, úvaha o sériovém vrahovi je tedy nasnadě. Kdo by však byl schopen tak hrůzných činů a co zamýšlí s unesenými novorozenci? K vyšetřování je třeba přizvat odborníka na psychologický profil pachatele. Phil se s Marinou Espositovou zná až příliš dobře. Oba musí zapomenout na to, co mezi nimi dřív bylo, a soustředit se na pátrání. Jakkoli se však snaží, není to jednoduché zvlášť, když jejich společná minulost nese své následky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Surrogate , 2009

Veronika33
15.10.2022 4 z 5

Táto kniha bola pre mňa teda veľké prekvapenie a musím napísať, že ma fakt bavila. Námet knihy bol zaujímavý a napínavý, nebola síce úplne dokonalá, miestami mi niektoré veci vadili, ale to mohlo prameniť z toho, že kniha bola očividne zo série (nie prvý diel) a nakoľko u nás neboli ostatné zatiaľ preložené (nevyzerá to, že niekedy budú) nepoznala som predchádzajúci vývoj hlavných postáv/vyšetrovateľov. Ešte taká poznámka nakoniec neodporúčam čítať túto knihu matkám s malými deťmi a tehotným ženám.

Roubas
31.08.2022 4 z 5

I v rámci vyprávěnek o sériových vrazích si Náhradnice potykala s poměrně těžkým kalibrem, zejména pro maminky, či již těšící se budoucí maminky (nečíst!). Události v knize obsáhnou všeho všudy pár dní, ale umožní poznat všechny důležité postavy z policejních řad a i tu stojící na druhé straně barikády. Občas mi to přišlo moc ukecané, kdy pár vět po sobě opakovalo to samé. Jinak je to ovšem super thriller s parádní mytologií kolem vraha, ze kterého se vám zvedne nejeden chloupek na ruce a navíc thriller s dechberoucím závěrem.

DvěTéčka
12.06.2021 5 z 5

Napínavé hned od začatku!

DericCaster
30.05.2021 4 z 5

Pravda, trochu morbidní téma, ale to nic nemění na napínavém i když lehce předvídatelném příběhu. Čtení mne bavilo a to je důležité.

zdendula31
26.02.2021 5 z 5

Přečetla jsem za jediný den.Sedl mi styl psaní,hlavní postavy,zápletka i téma.Bomba!!

SilvieSisinka
02.02.2021 4 z 5

Výborná kniha, čte se sama.Opravdu napínavé od začátku do konce.Brutalni námět.

Simona838
22.12.2020 5 z 5

Drsne + desive. Nedokazete odlozit. Nic pro slabe povahy.

Kerberos
22.11.2020 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla knihu z které jsem byla tak znechucená.Jako matky a čerstvé babičky se mě velmi dotýkaly vraždy těhotných žen a ubližování
novorozencům.

pavlinka0250
14.03.2020 5 z 5

Tohle mě opravdu bavilo, velice zajímavý příběh s nečekaným koncem.
Skvělý detektivní thriller, napínavé, šokující.
*****

Jiparis
02.01.2020 4 z 5

Hodně krvavý a krutý příběh, který rozkrývá nezdravé a zvrhlé rodinné vztahy. A právě ta krvavost a způsob, jakým byly oběti připravovány o život, mi dost vadily.

vladenask
18.11.2019 5 z 5

Nedalo se jinak než přečíst jedním dechem, napínavé.

lenkaabooks
01.02.2019 3 z 5

Ne, to fakt není nic pro mě. Nechala jsem se zlákat nadšenými ovacemi, i když detektivky nevyhledávám. Je to krvavý masakr, nic pro útlocitné, obzvláště ne pro nastávající maminky. Je to dobře psané, má to spád a to je vše. Raději se vrátím ke svému preferovanému čtivu a vrahounům dám sbohem :-)
Jen tak na okraj, na obálce knihy jsou dva mladí lidé, sedící v soumraku zřejmě na pláži u moře. Co to má s knihou proboha společného ???

knihomolkadorfa
22.11.2018 5 z 5

Brutální, drsné, napínavé. Nic pro slabé povahy.

TracyB
07.10.2018 5 z 5

Tohle byla tedy kniha. Brutální, špičkově propracovaný příběh, za mě stokrát ano, takové knihy jsou celkem vzácností. Tak trochu Crossova Posedlost, ale v o něco lepším hávu.

veveronka
28.07.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila,jen téma dětí pro mě bylo jako matku těžké.Kdo je vrah jsem zjistila už v polovině,i když spojení mezi vrahem a jeho komplicem,jsem nečekala

Sonča95
16.07.2018 5 z 5

Tak tomuhle říkám maso!Krev pomalu na každé stránce..Jako matce se mi kniha nečetla moc příjemně,chvílema jsem myslela,že knihu odložím a už nikdy nedočtu,ale nakonec jsem se přemohla a opravdu nečekaný,napínavý příběh.

Effka
13.06.2018 5 z 5

Jedna z těch knih, u které jsem nedokázala přestat dokud jsem ji celou nedočetla. Opravdu napínavé, poutavě napsané. Je to příběh za kterého jde mráz po zádech. Hodně zajímavé rozuzlení. Je to jeden z příběhů, které mi utkvěly v hlavě. Rozhodně to není kniha na kterou bych někdy dokázala zapomenout.

Evka27
29.05.2018 odpad!

Tak to snad ani nebyla detektivka nebo thriller,ale jen nechutná řezničina, místy až úchylná s popisy kde všude a kolik bylo krve a jak se vrah touží jí omatlávat...

Kekik
22.03.2018 5 z 5

No ty kokso, to byla jízda... a toho krveprolití. Masakr.
Neskutečně mrazivé. Strašidelné... Fuj.
Kniha je vážně hodně drsná, některé pasáže mnou až otřásaly.
Pro milovníky brutálních "vyvražďovaček" doporučuji.
Co mě ale velice mrzí je to, že nakladatelství vydalo až třetí příběh detektiva Phila Brennana a psycholožky Mariny Espositové. Tedy alespoň tak jsem to pochopila ze zadní vnitřní strany přebalu (Zjistila jsem to až téměř na konci, ale mělo mně to dojít, když tam celkem dost probírali předchozí případ a události ve vztahů). Když je nějaká detektivní série, vždy čtu od prvního dílu. Nechápu jak někdo si přečte třeba až třetí, čtvrtý díl (většinou pak dodají, že si předešlé dodatečně přečtou). Tak je to samozřejmě každého věc, ale mé knihomolské já to nepobírá :-) Knihu jsem si koupila v domnění, že se jedná jen o jeden případ jak je zde na DTB tak vedené. Což není divu, když ostatní nejsou vydány. Docela mě to mrzí. Dvojice autorů píše čtivě, napínavě. Tak alepsoň ten jeden díl jsem si přečetla.

ArwenAragorn
21.02.2018 5 z 5

Výborný, ale hodně brutální thriller! Je tady docela neobvyklý námět, kniha je úžasně čtivá, má spád a je plná napětí. Ale, jak píše šipek, není pro slabší povahy.

vraždy thrillery sérioví vrazi krimi

Autorovy knížky

2012  85%Náhradnice