mautina7 mautina7 komentáře u knih

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Dávám 4,5 hvězdičky, příběh je hodně hodně silný a rozhodně není pro slabé povahy. Autorovi bych vytknula, jen to, že ne používá vhodná slova, což mě často při čtení trochu otravovalo.. Každopádně, jen tak dál :)

29.11.2013 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Naprosto dechberouci pribeh, ktery me ve vsech ohledech zaujal vice nez Zelena mile. Rozhodne doporucuji! P. S. Neni dobre cist zaver knihy v mhd, muze se vam stat, ze zapomenete vystoupit :-D

07.11.2013 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Priznavam, ze jsem s knizkou dost bojovala. Pribeh je sice silny, ale prostredi mi nesedlo.. Cekala jsem vic :-/

25.10.2013 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Celou dobu mi prislo, jako bych cetla Orwella. Myslenka
popsana v knizce je hodne depresivni, hlavne tim, jak realisticky je popsana..

25.10.2013 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Nekolikrat me rozesmala a konec me velmi prekvapil. :-)

25.10.2013 4 z 5

Intr Intr Ladislav Karpianus

Tahle knížka mě moc nenadchla. Je to sice pohodová oddychovka, ale štvaly mě tam ty korekce. Často mi totiž často přišlo, že text zhoršovaly spíš než vylepšovaly. Kapitolu, kterou vypráví Ukrajinec jsem přeskočila úplně, nebavilo mě to luštit :D

10.10.2013 3 z 5

Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky Svědectví inspektora Toufara a jiné povídky Miloň Čepelka

Přečteno a moudrá z toho nejsem. Dám tomu čas a zkusím si to přečíst někdy ještě jednou, ale zatím mě to nijak nenadchlo, protože jsem půlku povídek nepochopila, škoda...

12.09.2013 2 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Být mi o pár let méně, tak je to pro mě jasná favoritka. Ale i v tomto věku jsem v knize našla zalíbení a bavilo mě sledovat pátrání malé detektivky.

11.09.2013 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Při četbě mi běhal mráz po zádech a popravdě řečeno té myšlenky, kterou kniha předkládá se nemůžu ani po několika letech zbavit a často nad tím přemýšlím, zda přecejenom svět nesměřuje k takovému stavu... Br :/

11.09.2013 5 z 5

Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Příliš mnoho pohřbů aneb Když květiny promluví Miloň Čepelka

Teprve nedávno jsem zjistila, že tento Cimrmanolog i píše. Pustila jsem se do této knížky a zjistila, že jeho styl humoru je mi velmi blízký - inteligentní a nevtíravý.

Plukovníkovi nemá kdo psát Plukovníkovi nemá kdo psát Gabriel García Márquez

Není knížka jako knížka... A tohle opravdu není nic z řadové četby. Pokud má člověk tu správnou náladu, dokáže více než velmi potěšit. P. S. Já jí měla :)

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Můj první Werich, ale rozhodně ne poslední. Knihu jsem objevila v antikvariátu za 20,-, tak jsem si jí koupila a jsem příjemně překvapená, našla jsem dalšího skvělého a pro mě zajímavého autora :)

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Musím říct, že kdyby existovala anketa o knihu s nejpředvídavějším dějem, tak by to tato knížka asi vyhrála na plné čáře. Čekala jsem od ní pohodovou odpočinkovku jako bylo "Není přání jako přání", což chvilkama i splňovala. Většinu času jsem však jen nevěřícně koukala na stránky. Styl psaní autorky se mi však líbí, proto jsem jí přečetla vcelku rychle :)

11.09.2013 2 z 5

Jízdenka do Říma Jízdenka do Říma Thomas Jeier

K této knize jsem se po několika letech vrátila a zažívala jsem znovu příjemnou melancholii spojenou s příběhem. Doporučuji přečíst, pokud je vám tématika jakkoli blízká...

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Stejně jako první knihu jsem doslova zhltla, mám ráda takhle čtivé knihy... jen mi přijde, že se tam skoro nic nestalo :D Takže se těšim na další :)

10.09.2013 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knížka se dobře četla, párkrát jsem se zasmála, jen mě někdy nudili pasáže vyprávějící historky z minulosti.. Po shlédnutí filmu jsem popravdě řečeno čekala víc, ten je prostě nepřekonatelný :)

09.09.2013 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Z počátku průměrná kniha s již trochu použitým tématem (film Intouchables), která si Vás však v průběhu chytne a nepustí. Ještě teď mi doznívají pocity a dojmy z ní, což mám obecně ráda, pokud se mi to u nějaké knihy stane :)

20.08.2013 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Nemůžu si pomoct, ale při čtení týhle knížky furt slyšim Rudiše, jak to čte :)) Jinak čtivé je to velmi, možná proto, že je použita mně blízká obecná čeština.. popravdě jsem nečekala, že to bude mít nějaký děj, protože se kniha vesměs táhne ve smyslu úvahy nad životem, vesmírem a tak vůbec. Tedy to mě mile překvapilo. A závěr mi dokonce přivodil pocit jakési melancholie... Takže tak, cajk :) Nejlepší věta: "Když jsou tichý jako pingpongáči s těma jejich večerkama v kočárkárnách." :))

04.08.2013 4 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Po dočtení cítím jeden z vedlejších účinků smrti - nostalgii. Co k tomu říct, snad jen "Dobrý...!" :(

02.08.2013 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Pořád přemýšlím, co si vlastně mám o této knize myslet. Na jednu stranu je to kniha zajímavá a hluboká s popisy běžného dění ve věznici, ze kterých běhá mráz po zádech a na stranu druhou jsem se u některých výprav do minulých životů ztrácela v postavách a ději, tudíž mě čtení chvilkama nudilo...

30.07.2013 3 z 5