Muž se psem

Muž se psem https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39878/bmid_muz-se-psem-0Fz-39878.jpg 4 375 81

Humorná parodie na detektivní román o hloupých podvodnících a neomylném amatérském detektivovi, který odhalí zločince.

janina66
janina66
06.03.2023 3 z 5

Taková milá audiokniha. Příjemná trochu humorná oddychovka s detektivní zápletkou. Angoráci ke konci, vcelku vtipné.

jaroiva
jaroiva
15.01.2023 3 z 5

Saturnina jsem četla několikrát a ráda se k němu znovu vrátím.
Tohle není Saturnin. Asi tak.

moonell
moonell
24.11.2022 4 z 5

Jirotka, no :) Kniha po druhé třetině trochu ztrácí tempo a vtip, autor decentně přepálil start a pak už nestihl doběhnout sám sebe. Ale i tak zábavné a oddechové čtení.

Janek
Janek
23.11.2022 5 z 5

Proč srovnávat se Saturninem? Není to Saturnin. Pobaví a rozesměje, co víc si čtenář může přát.

mozkit
mozkit
07.11.2022 5 z 5

Velmi milé vtipné, lehké počtení. Nic víc za tím nehledat, jen si to v klídku přečíst a užít. Je to taková ta pohodová jednohubka.

adela2316
adela2316
18.08.2022 5 z 5

Kdysi dávno jsem knihu četla na doporučení kamarádky a pamatuji si, jaké překvapení to pro mě bylo, když jsem došla na konec.
Ted jsem knihu znovu oprášila jako letní čtení a bavila mě opět. Tento humor asi nikdy nezklame. Z toho příběhu na mě úplně sálá pozitivita a radost.
Mám v knihovně dva výtisky, chtěla jsem doma mít ten se zelenou obálkou s krásnými černými obrázky. Ten jsem sháněla po antikvariátech, až se poštěstilo.

Urabu
Urabu
31.01.2022 4 z 5

Pěkná knížka, jenom ji nesmíte srovnávat se Saturninem.

ZuzanaK.
ZuzanaK.
07.09.2021

Velmi dobře se čte. Asi úplně nenadchne, ale rozhodně neurazí.

deedulka
deedulka
29.04.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Milý a nápaditý humor starých dob prochází celou knihou a zanechá čtenáře v klidném úsměvném rozpoložení. Ale na druhou stranu to asi nebude kniha, kterou bych potřebovala číst víckrát. Konec byl na mne moc zbrklý a chybělo mi tam obšírnější vysvětlení. Celkově to byl však příjemný průměr.

takana
takana
23.04.2021 2 z 5

Podruhé bych ji už nečetla, nenadchne, neurazí.

Jarek82
Jarek82
05.04.2021 5 z 5

Spousta krásně vtipných situací a překvapení. Scénka s králíky mě dostala do kolen.

RoBertino27
RoBertino27
15.03.2021 2 z 5

Zdeněk Jirotka je propojen se Saturninem a Muž se psem zůstává v pozadí. Těžko říci, jestli jsem očekával něco podobného nebo zda jsem měl zkreslené reference, zůstal tak trochu za očekáváním, ale vinu opravdu nehledám v autorovi. Chápu, že to je velmi dobré dílo, takový pěkný blyštivý kamínek, ale protentokrát ho přenechám ostatním.

Pavlaj
Pavlaj
09.02.2021 5 z 5

Pobavilo. Krásný klasický humor a la Jirotka, Brdečka nebo Poláček. Stejně jako u Saturnina jsem se zasmála jak nesmyslnosti situací, do které autor svoje postavičky uvádí, tak vtipným jazykovým bonmotům, a taky tomu, jak výstižně Z. Jirotka zparodoval zákonitosti detektivního románu. Jedinou záhadou zůstává, proč mi tak dlouho trvalo přečíst od pana Jirotky i něco jiného než mého zamilovaného Saturnina. Díky Čtenářské výzvě 2018 - autor z vašeho kraje (pan Jirotka bydlel blízko nás).

Abia
Abia
17.10.2020 3 z 5

Znovu bych jí asi už nečetla, i když jsem se pobavila. Proto jsem ubrala jednu hvězdu. Skvělá byla scénka s Podlesím, to jsem úplně živě viděla a zasmála se. Konec mi přišel příliš rychlý a nesrozumitelný. Zkusím ještě něco dalšího od pana Jirotky.

Tylluan
Tylluan
23.09.2020 5 z 5

Jestli něco mému mladšímu já přišlo vtipné, tak to byla takhle kniha. A nic víc netřeba dodávat, protože víc v té knize asi ani najít nejde.

willy9203
willy9203
21.09.2020 4 z 5

Od autora Saturnina jsem čekal více, proto jsem byl trochu zklamán. Ale nakonec to byla docela zábava.

Swiss
Swiss
10.09.2020 5 z 5

Nedoceněná kniha!

Leona333
Leona333
20.04.2020 4 z 5

Prosím všechny ty, kteří chtějí tuto knížku porovnávat se Saturninem, aby ji neporovnávali. Ono ani nelze porovnávat... ; ) V této knížce je děj - obsah i celková pointa hlavních postav úplně jiná. Pan Jirotka se svým svérázným humorem, napsal i zde velice čtivou knížku, koncipovanou jako detektivní příběh, nebo spíš parodii na detektivku... ; ) Humorných situací je opravdu dost a knížka mi mnohokrát vyvolala úsměv na tváři.

jirina4159
jirina4159
05.04.2020 4 z 5

Lehká oddechovka, napsaná lehkým vtipným slohem, po Saturninovi znovu přečtena. Další jsem buď nečetla nebo zapomněla díky zaujatosti Saturninem. Budu to muset nepravit.

tavvva
tavvva
04.01.2020 4 z 5

S každým "bylo-li by možno" jsem dostával škytavku, ale jinak to byl příběh zábavný, svižný a lehký. Četlo se to dobře a závěr překvapil :)

Štítky knihy

pronásledování podvodníci