Muž se psem

Humorná parodie na detektivní román o hloupých podvodnících a neomylném amatérském detektivovi, který odhalí zločince.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39878/muz-se-psem-0Fz-39878.jpg 3.9331

Kniha Muž se psem

deedulka

Poslechnuto jako audiokniha. Milý a nápaditý humor starých dob prochází celou knihou a zanechá čtenáře v klidném úsměvném rozpoložení. Ale na druhou stranu to asi nebude kniha, kterou bych potřebovala číst víckrát. Konec byl na mne moc zbrklý a chybělo mi tam obšírnější vysvětlení. Celkově to byl však příjemný průměr.

takana

Podruhé bych ji už nečetla, nenadchne, neurazí.

Jarek82

Spousta krásně vtipných situací a překvapení. Scénka s králíky mě dostala do kolen.

RoBertino27

Zdeněk Jirotka je propojen se Saturninem a Muž se psem zůstává v pozadí. Těžko říci, jestli jsem očekával něco podobného nebo zda jsem měl zkreslené reference, zůstal tak trochu za očekáváním, ale vinu opravdu nehledám v autorovi. Chápu, že to je velmi dobré dílo, takový pěkný blyštivý kamínek, ale protentokrát ho přenechám ostatním.

Pavlaj

Pobavilo. Krásný klasický humor a la Jirotka, Brdečka nebo Poláček. Stejně jako u Saturnina jsem se zasmála jak nesmyslnosti situací, do které autor svoje postavičky uvádí, tak vtipným jazykovým bonmotům, a taky tomu, jak výstižně Z. Jirotka zparodoval zákonitosti detektivního románu. Jedinou záhadou zůstává, proč mi tak dlouho trvalo přečíst od pana Jirotky i něco jiného než mého zamilovaného Saturnina. Díky Čtenářské výzvě 2018 - autor z vašeho kraje (pan Jirotka bydlel blízko nás).

Abia
17.10.2020

Znovu bych jí asi už nečetla, i když jsem se pobavila. Proto jsem ubrala jednu hvězdu. Skvělá byla scénka s Podlesím, to jsem úplně živě viděla a zasmála se. Konec mi přišel příliš rychlý a nesrozumitelný. Zkusím ještě něco dalšího od pana Jirotky.

Tylluan
23.09.2020

Jestli něco mému mladšímu já přišlo vtipné, tak to byla takhle kniha. A nic víc netřeba dodávat, protože víc v té knize asi ani najít nejde.

willy9203
21.09.2020

Od autora Saturnina jsem čekal více, proto jsem byl trochu zklamán. Ale nakonec to byla docela zábava.