Příliš mnoho pohřbů -- aneb Když květiny promluví

Příliš mnoho pohřbů -- aneb Když květiny promluví

Novela Příliš mnoho pohřbů zachycuje osudy tří generací rodiny Dojáčkových. Seznámíme se s panovačným dědou Fánou, který se nesmíří s tím, že se jeho dcera v padesáti letech rozhodla žít po svém, a spáchá sebevraždu. Budeme sledovat příběh Fánova ambiciózního syna Viléma, který po únoru 1948 vstoupí do komunistické strany, a když po krátké kariéře ředitele znárodněné továrny upadne v nemilost, začne alespoň řídit životy svých blízkých. A do třetice je tu Vilémův syn Kamil, úspěšný, ale veskrze konformní muž, pro něhož je nejvyšší hodnotou dobře fungující rodina. Z poklidu ho vytrhne až neuvěřitelná zpráva, která vrhá na rodinnou historii zcela nové světlo......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/4274/prilis-mnoho-pohrbu-aneb-kdyz-kvetiny-promluvi-4274.jpg 3.626
Literatura česká
Vydáno:, Daranus

Netopyr07

Pan Čepelka mile překvapil. Velice mile :-) Hezký rodinný příběh se vším všudy, rodinné starosti a problémy tří generací. Čte se báječně.

Covenant

Kniha nebyla špatná, byla vlastně i dobře napsaná. A i když jsem ke konci začal mít pocit, že s sebou nese nějaké poselství a začal jsem se ztotožňovat s postavami (především tedy ve vztahu otce se synem) přišlo mi to na celou knihu málo. Příběhy rodiny Dojáčků byly pro mne vlažným tématem a příliš mne nezaujaly. Bylo to, jakoby kdokoliv (kdo tedy umí dobře psát), napsal prostě něco o své normální rodině, rozdělil kapitoly do kytiček a udělal z toho knihu. Co jsem, ale postrádal nejvíc, byl humor. On tam tedy asi byl, ale byl asi až tak nevtíravý, že jsem ho ani nezaregistroval. Nechci knihu vůbec shazovat, ale asi prostě nebyla určená pro mně.

stafbul
26.10.2016

Celá nadšená, že pan Čepelka taky píše a dostala se mi do ruky jeho kniha, jsem se pustila do četby. Nadšení postupně opadalo, až opadlo zcela. Kniha mne nenadchla, spíše naopak. Snad dám ještě šanci nějaké jiné, abych šmahem neodsoudila celou jeho tvorbu na základě jedné knihy, ale to jen proto, že si ho vážím, coby herce cimrmanologa. Za mne, je to na dvě hvězdy s velmi odřenýma ušima.

kitja
04.08.2014

I když mám jiné romány Miloně Čepelky radši (Bezdětný otec a syn, Poklesky rozverné snoubenky), i zde jde o velmi příjemnou knihu na jeden večer. Zajímavě vystavený příběh jednoho rodu žijícího v malé vesnici kdesi v Československu, je pěkně zataven do kontextu doby (od konce 2.sv. války až po konec socialismu), kdy ta která doba nastavuje kulisi jednotlivým aktérům a ti jsou pak těmito kulisami časo ovlivněni více, než by chtěli. Hořký ale milý příběh, navíc s poměrně nečekanou pointou, propleten (někdy možná zbytečně prvoplánově) floristickými odbočkami.

mautina7
11.09.2013

Teprve nedávno jsem zjistila, že tento Cimrmanolog i píše. Pustila jsem se do této knížky a zjistila, že jeho styl humoru je mi velmi blízký - inteligentní a nevtíravý.

kilometr
15.05.2012

Kniha,která se mi velmi líbila a mile mě překvapila.Pan Miloň Čepelka umí.100%.

Miloň Čepelka

Miloň Čepelka