mautina7 mautina7 komentáře u knih

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Legendární kniha plná velmi dobrých hlášek, která pobaví snad každého. Přečtené během chvilky :)

23.03.2013 4 z 5

Lži na pohovce Lži na pohovce Irvin D. Yalom

Podle mého názoru skvělá psychologická kniha o přenosech mezi psychologem a pacientem, která líčí, jak to leckdy může dopadnout. Osobně mě pohltila a přečetla jsem jí opravdu za chvilku.

22.03.2013 5 z 5

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Musím uznat, že tahle knížka byla ztráta času. Sice se dobře četla a pachatel nebyl zřejmý, ale celý ten příběh a problémy hlavní hrdinky mě celkem nudily. Možná být o pár let mladší, koukala bych se na celou věc trochu jinak... ale takto jen 2 hvězdy...

15.03.2013 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

A tak jsem si řekla, že tu Agathu taky zkusím... a byl to vskutku dobrý nápad. Pozoruhodně čtivá a nápadně pestrá kniha, která nechá čtenáře po celou dobu tápat a přebíhat mezi názory. Trochu však nevěřím psychologii postav, podle mého názoru jsou příliš stoické vzhledem k dané situaci, proto jen 4 hvězdy.

13.03.2013 4 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Tak už to chodí... Pan Vonnegut mi vzal slov.

10.03.2013 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Palahniuk ve své plné kráse, zbožňuju jeho styl psaní, přijde mi takový svěží, neokoukaný, správně praštěný.. Říkám: Jednou přečíst nestačí. Říkám: Všichni s tou jejich tichofobii, hlukomanii..

06.03.2013 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Příběh jsem už zkoukla v seriálu, tudíž knížka byla přečtena během několika hodin. I když děj je chvilkama trochu slabší, přecijen je to četba spíš pro mládež, stejně mě to natolik zaujalo, že se hnedka chystám půjčit si další díl... Kdo je sakra A.? :)

04.03.2013 5 z 5

Běhám a mám ráda Murakamiho, ale tahle knížka mě zklamala, táhne se a musela jsem se hodně nutit, abych ji dočetla..

03.03.2013 2 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvélé zakončení trilogie, líbí se mi, jak to nakonec dopadlo a stejně jako u předchozích dílů jsem doslova hltala celý děj. Dávám tomu jen malinké minus, protože jsem se trochu ztrácela v popisu některých bojů. Ale například scéna, kdy se rozhoduje, jestli budou další hladové hry mě naprosto omráčila...

03.03.2013 5 z 5

Kvantová teorie nikoho nezabije Kvantová teorie nikoho nezabije Marcus Chown

Nikdo nedokáže kvantovku lépe vysvětlt, než můj školitel... ale tahle knížka se mu taky dost blíží :)

02.03.2013 4 z 5

Pět minut před večeří Pět minut před večeří Iva Procházková

Kouzelná kniha, která neobyčejným způsobem líčí vnitřní svět nevidomé dívky. Je sice kraťoučká, ale právě proto pro ni ráda sáhnu, když zrovna nemám moc času. Také se mi moc líbí ilustrace. V nedávné době se dočkala i divadelní adaptace v Národním divadle - Nová scéna jako Vidím-Nevidím.

02.03.2013 4 z 5

Věřte - nevěřte Věřte - nevěřte Ladislav Kochánek

Kraťoučké příběhy o kuriozitách, dobré na zahnání dlouhé chvíle. Nicméně číst v kuse se to podle mého názoru nedá.

01.03.2013 3 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Miluju tuhle knihu už od dětsví. Je hravá, zábavná, skvěle ilustrovaná, prostě kouzelná. Nejradši mám příběh, kdy se medvídek zasekl v noře :) Anebo jak se na scéně objevil tygr. Prostě dokonalost sama. Nedávno jsem navíc narazila na knihu, která pojednávala o filozofii postav v Medvídkovi Pú, především o Ijáčkovi... to mě fascinovalo :)))

Už vím proč 1. Už vím proč 1. Eduard Škoda

Knížka, kterou jsme si se sestrou vždycky hrozně rádi prohlížely. Jsou tam moc hezky vykreslené procesy například při výrobě knih, elektřiny a podobně, což je velmi zajímavé. Obzvlášt, když v té době informační technologie nebyly tak pokročilé.

Potrhlí vědci Potrhlí vědci Bob Fowke

Opravdu netradiční "učebnice" fyziky, která nadchne a pobaví snad i ty největší odpůrce tohoto oboru.

01.03.2013 5 z 5

99 klasických filmů pro lidi v kalupu 99 klasických filmů pro lidi v kalupu Henrik Lange

Opravdu dobrá kniha shrnující vtipným způsobem děj filmů. Opravdu dobrý nápad, autor má u mě velké plus :)

Šlo povidlo na vandr Šlo povidlo na vandr Jan Vodňanský

Moje nejoblíbenější kniha dětských básniček. Je opravdu vtipná, vřele doporučuji :)

01.03.2013 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. (Sv. I. Díl I, II) Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. (Sv. I. Díl I, II) Jaroslav Hašek

Přidávám se k negativním komentářům. Nelíbí se mi to, nebaví mě to a nemám žádnou motivaci to dočíst. Ani kdybych byla na opuštěném ostrově a žádná jiná kniha tam nebyla...

01.03.2013 odpad!

Zlatý klíček pro Alenku Zlatý klíček pro Alenku Jiří Bílý

Novodobá variace na Alenku v říši divů, kterou jsem četla v dětství. Z děje si toho moc nepamatuju, jen vím, že mě zaujala postava doktora vševěda :)

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Hodně zajímavá a napínavá kniha, kterou se v poslední době podle mého názoru inspiruje hned několik autorů.