99 klasických filmů pro lidi v kalupu

99 klasických filmů pro lidi v kalupu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41050/bmid_99-klasickych-filmu-pro-lidi-v-kalu-aPW-41050.jpg 3 38 7

Po úspěšném titulu 90 klasických knih pro lidi v kalupu zaměřuje Henrik Lange své kreslířské i interpretační nadání na filmové umění. Ve čtyřech komiksových obrázcích originálním způsobem vykládá, komentuje, převypravuje, převrací, zesměšňuje a všelijak jinak interpretuje klasické filmy 20. století, od Ejzenštejnova Křižníku Potěmkin po Terminátora s Arnoldem Schwarzeneggerem. Čtenáři přitom může být téměř lhostejné, zda pojednávaný film viděl – autorovy interpretace jsou natolik zábavné a odvázané, že se u nich pobaví filmový kritik i naprostý laik, pro něhož je vrcholem světové kinematografie Hříšný tanec (kterýžto trhák v Langeově knize ostatně také najdeme).... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Albatros (ČR)

99 Classic Movies for People in a Hurry , 2009

Atlantis
16.03.2021 2 z 5

Tohle byla neskutečná nuda. Ponechme stranou, že zde uvedené knihy jsou reprezentovány tak, že bych si nepustil ani jeden z nich. Ponechme stranou fakt, že kresba je hodně primitivní a podobnost se známými herci budete hledat jen těžko. Hlavním kamenem úrazu je prostý fakt, že se nebudete bavit. Vtipy zde neexistují, překlad je často hodně podivný a celkově jde o zbytečnou knihu.
Jednu hvězdu dávám za dvě pousmání a druhou za to, že ne všechny filmy jsem znal, tak třeba zrovna ty jsou popsány neuvěřitelně vtipně.

Bája89
10.07.2020 2 z 5

Neurazí ani nenadchne. Místy je tenhle filmo-komiks i vtipný, ale rozhodně se nejedná o nic, co byste nutně potřebovali mít. Takové rychlé a lehké čtení.

minirock
11.04.2013 1 z 5

Tak bohužel, u mě tohle nefunguje. O filmech to člověku neřekne vůbec nic a o nějakém pobavení se nedá mluvit už vůbec. "Přečteno" v autobusu cestou z práce, kdybych koukal z okna ven asi bych udělal líp.

mautina7
01.03.2013 4 z 5

Opravdu dobrá kniha shrnující vtipným způsobem děj filmů. Opravdu dobrý nápad, autor má u mě velké plus :)

Verrrunka
06.12.2011 4 z 5

Rozpustilá knížka pro uspěchané lidi, kteří nemají čas koukat na filmy. Každému filmu je zde věnována stránka komiksového zpracování, kde se dozvídáme hlavní náplň filmu, občas s vtipnou poznámkou pro zasvěcené. Např. Terminátor (1984): … ale Terminátor Sáru nezabije. I když lidstvu se přece jen pomstí, když se stane guvernérem Kalifornie. :-D Humor, který rozhodně není pro každého.

tan
13.06.2011 4 z 5

Kapesní čsfd bez zbytečných komentářů.

mjmoonwalker
26.01.2011 5 z 5

Skvělé :D sice vám to práci abyste nemuseli koukat na všechny filmy vůbec neulehčí ale pobavíte se :-) nejlepší je E.T a doktor živago :-)

komiksy film

Henrik Lange