Lži na pohovce

S podtitulem: Román o psychoterapii a psychoterapeutech. Na pozadí příběhu ze současného San Franciska otevírá přední americký psychoterapeut řadu zásadních problémů pomáhajících profesí – vztahy mezi profesionály a jejich klienty i mezi terapeuty navzájem. Autor dává čtenářům nahlédnout do průběhu terapie a supervize, do práce se sny, ale i do vztahů v psychoterapeutické komunitě. Tato problematika je zakomponována do napínavého děje s detektivní zápletkou. Kniha je proto zajímavá pro zájemce o témata z oblasti psychoterapie a psychologie i pro odborníky pomáhajících profesí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15788/lzi-na-pohovce-vXF-15788.jpg 4.3224
Vydáno, Portál

Lying on the couch, 1996

Kniha Lži na pohovce

Baví mě terapeutické téma. Kniha přináší vhled do psychonalytické komunity v Americe, do konfliktů a honby za úspěchem zdánlivě vyrovnaných psychoterapeutických kapacit. Příběhová linka zábavná.

applause

Už dlouho se zajímám o psychologii, ale je to poprvé, co jsem četla knihu, která o ní pojednává. I když jsem laik, byla pro mě kniha srozumitelná a zajímavá. Líbilo se mi, jak odkrývá téma terapie ať už z pohledu psychoterapeuta s pacientem, ale i zároveň psychoterapeutovy mysli a otázky etiky. Zápletka je poutavá a tím propojuje životní příběhy jednotlivých postav. Doporučuji.

vendy246
09.09.2019

Pěkná, čtivá a zajímavá. Mnoho ukázek toho, jak se ptát, aby si člověk sám odpověděl. Kniha o tom, jak naše myšlenky předurčují náš život, zejména ty škodlivé.

Guepp
02.07.2019

Ctive, propracovane, poucne a k zamysleni. Tak bych shrnula hlavni plusy teto knihy. Ja jsem ale cekala neco jineho, tak trochu bojuji se zklamanym ocekavanim. Moje chyba.

Liggy
02.04.2019

Zajímavé dílo, řekla bych populárně naučné. Donutí člověka zamyslet se a zároveň nechá nahlédnout do psychoterapeutické praxe. Doporučuji zájemcům o psycho - vědy.

Kateřin-a
08.03.2019

Knihy z oblasti psychoterapie mám opravdu ráda. Irvin D. Yalom má díky své praxi hluboký vhled do tématu a dokáže vtáhnout do příběhu. Zdůrazňuje pozitivní roli upřímnosti a autentičnosti v terapeutickém vztahu a zabývá se otázkou, do jaké míry je vhodné odhalit klientovi pravdu o sobě a svých pocitech. Že není jen jedna správná cesta a přístup ke každému člověku je vždy individuální. A myslím, že to není otázka jen psychoterapeutického vztahu, ale i vztahů obecně.

Ventimiglia
03.03.2019

Kniha tak skvělá, že mi ji někdo z přátel nevrátil...

adorjas
20.01.2019

Kniha ma hneď do druhej kapitoly vtiahla do seba a vypľula po pár dňoch. Síce je to román o psychoterapii a knihy od Yaloma vydáva Portál, ktorý u nás vydáva väčšinu psychologických kníh pre študentov tohto odboru, ale nemyslím si, že to bolo pre nich. Skôr je kniha pre takých tých laikov, ktorí sa o tento predmet vždy zaujímali a chceli by nejaký náhľad, ako niečo také vôbec prebieha. Inak, posledné roky vnímam negatívne poznámky na súčasnú psychoanalýzu, a ani kniha mi na to nezmenila pohľad.