Už vím proč 1.

Bohatě ilustrovaná kniha, u které si čtenář hrdě řekne: Už vím proč! Víte, jak se dělá čokoláda a jak se vyrábí cukr? A proč se sýr jmenuje camembert, či hermelín? Z čeho jíme, pijeme a kde bydlíme? Kdo neví, hned se dozví! A nejen to – i jak vzniká porcelán, mýdlo, látka, nářadí, nábytek, kniha, film a spousta dalších předmětů kolem nás. Poznáte výrobky a jejich výrobní procesy v dobách dávných i nedávných. Bohatě ilustrovaná kniha, oblíbená hned od prvního vydání před několika lety, vypráví o běžných věcech, které mnohdy bereme denně do ruky. Ale teď už si každý čtenář téhle knížky hrdě řekne: Už vím proč!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88862/uz-vim-proc-1-QXX-88862.jpg 4.782

Už vím proč 1.

Literatura česká, Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Už vím proč 1.

knihovniceS
19.06.2019

Tuto knihu jsme měli doma a moje dcery si v ní hodně početly - super kniha i v dnešní době

SSTknihy
19.06.2018

V téhle knize jsme dokázali ležet hodiny a hodiny a dopodrobna studovat třeba výrobu mýdla, látky nebo mražených výrobků. Z dnešního pohledu jsou mnohé technologie už zastaralé nebo dokonce v propadlišti dějin, ale jeden nikdy neví, kdy se tyhle znalosti zase budou hodit.

joachim36
02.12.2017

Díky této knížce, jednou v budoucnosti, někdo opět vybuduje civilizaci :-)

Godvind
26.11.2017

Tuto knížku jsem jako kluk zbožňoval. Několikrát týdně jsem si v ní po příchodu ze školy domů listoval. Opratroval jsem ji, zachovala se v úžasném stavu a dnes si v ní rádi listují mí dva synkové.

boxas
23.10.2017

Takových knížek není nikdy dost!

katka9574
23.10.2017

Milovala jsem tuhle knížku :-)

Petrstik
03.01.2017

Krásně zpracovaná encyklopedie, jen škoda, že ty technologie jsou už trošku zastaralé ;-( , ale přesto má pořád co nabídnout i dnešním čtenářům.

majík1
06.07.2016

První encyklopedie kterou přečetla a líbila