Poslední slovo

Poslední slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23105/posledni-slovo-23105.jpg 3 7 3

Druhé vydání knihy fejetonů, které už od dob samizdatu vycházejí každé úterý v Lidových novinách. Kniha vyšla poprvé v roce 2002 a je dávno beznadějně vyprodaná. Před nedávnem vyšlo její pokračování, fejetony z let 2002?2008 s názvem Dřevěná mysl. "S citlivostí, jíž bývá obdařena jen mimořádná osobnost, stručně, vtipně a zajímavě Vaculík ve svých fejetonech nachází a pojmenovává příčiny chorob, jež rozežírají tělo i duši naší společnosti, brilantním literárním stylem, který u nás od dob K. Čapka nemá obdoby, vede zápas o normálního člověka a jeho důstojný, smysluplný život," napsal kdysi výstižně Ivan Klíma a platí to dodnes. Čteme-li Vaculíkovy fejetony zpětně v celku, zjistíme, že jsou nejen stále živé, třebaže se týkají věcí již minulých, ale zřetelněji také pocítíme především onu pro Vaculíka příslovečnou nekonvenčnost, originalitu myšlení.... celý text

zarybnickylukas
08.04.2022 odpad!

Za mě Vaculík jako člověk velké NE:)

Messilina
21.03.2019 1 z 5

S panem Vaculíkem jsem se moc nepotkala, když odhlédnu od toho, že s mnoha jeho názory prostě nesouhlasím, tak ani jako literárním dílem tím nejsem nadšená.
Obávám se, že to byla první a poslední kniha, kterou jsem od něj četla. Prostě POSLEDNÍ SLOVO.

mautina7
08.04.2013 4 z 5

Nejsem zrovna ročník, který by pamatoval události, kterých se fejetony v této knize týkají. Myslím si však, že mě kniha velmi obohatila a jsem ráda, že jsem jí vzala do ruky.

Ludvík Vaculík
česká, 1926 - 2015