Jaro je tady

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fejetony glosující události, situace i vztahy mezi lidmi s mírným nadhledem, znalostí lidí a osobitým názorem na celou společnost.

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69172/big_jaro-je-tady-GKv-69172.jpg 3.316
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Jaro je tady

zarybnickylukas
08. dubnaodpad!

Za mě Vaculík jako člověk velké NE:)

chanel
18.06.2012

Naprosto užasná kniha.Politika se prolíná skrze poezii,s nadsázkou humoru.


odejana
07.08.2011

Úžasné fejetony! Nedokáži slovy vyjádřit to mistrné zvládnutí jazyka, ty úžasné odstíny, kterými Vaculík vyjádří na omezeném prostoru fejetonu hned tolik myšlenek. Ono někdy méně je více, takže když má na 3 krátkých stránkách cosi sdělit, musí to být úderné, hodně promyšlené a dobře vygradované. Ať píše Vaculík o čemkoli, je v tom osobní názor, pointa, poezie, humor, pedagogovo úsilí a valašská zkušenost.

valda
07.03.2011

Soubor fejetonů z let 1981 až 1987. Autor popisuje nesouhlas s tehdejší politikou, komentuje dobové aktuální události, setkání s přáteli z disentu v kavárnách a různé všední příhody svého života. Soubor obdržel Seifertovu cenu.
Ludvík Vaculík je jistě významný český autor a na jeho práci s textem je to vidět. Soubor fejetonů mě ale moc nezaujal. Možná fejetony nejsou můj oblíbený textový žánr. Celý soubor je v kvalitě dost nevyvážený a z mnoha fejetonů je znát, že se musel autor k jejich psaní hodně nutit, což je podle mě špatně. Z textu lze vyčíst naštvanost na svazující režim, bezcílnou nudu, nemoc, stáří, vzpomínky na dětství a touhu po návratu do rodného valašského Brumova z nepochopené hektické Prahy, dumání nad vesmírem, politikou...