Harry Trottel a kámen MUDr. Tse

Parodie na Harryho Pottera a Kámen mudrců, zcela za hranicemi dobrého vkusu, o něco delší než předloha. Ve Velké Británii super úspěšná série byla pro Čechy upravena, ale domníváme se, že je ještě mnohem veselejší. Ne že bychom neměli Pottera rádi, ale mnoho věcí je v té legendě podivných. Například: jak by mohli trápit chudáci mudlové největšího čaroděje? Kde se bere tolik sov? Viděl by opravdu předpubertální Potter v lucidním zrcadle své rodiče? A tak dále....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5117/big_harry-trottel-a-kamen-mudr-tse-Fv4-5117.jpg 2.4357

Kniha Harry Trottel a kámen MUDr. Tse

protokol
12.12.2021

konečne trocha humoru v knihe . v poslednom čase sú knihy dosť fádne a humor ako by sa strácal. mne sa príbeh páčil a tie hlášky no zábava. sanitár v záchode to bol rop úlet . . som zvedaví ako to pojde ďalej .

Arwagollon
11.12.2021

Sakra takže ta kniha vážně existuje. Už jsem si myslel že jsem si tuhle knihu co se mi jednou na základce dostal do ruky byl jen výplod mojí fantazie. Doteď nechápu jak u nás mohla knižně vyjít doslova fanfikce. bohužel nemůžu hodnotit protože si z hola nic nepamatuji. Ale knihu se rozhodně pokusím zíkat už kvůli nostalgii.
Eddit po dvou minutách.

Na blíže neurčitém webu s růžovím logem je kniha v PDF.

Layyen
07.08.2021

Dobrej úlet, člověk se zasměje, ala krvavé kalhotky panny které lákají jednorožce a další specialitky :-) určitě stojí za to přečíst v rámci odpočinku

Janeyx21
06.07.2021

Knihu jsem vzala do ruky kvůli čtenářské výzvě (2021, Kniha do 15. místa v některém žebříčku na Databázi knih), jakožto jednu mezi 15 nejhůře hodnocenými.

Docela dobře chápu, že skalním fanouškům HP tato kniha dozajista po chuti nebude. Ačkoliv jsem rostla s HP jako vrstevnice a jeho příběhy jsou mi dobře známé jak z knih, tak z filmů, Harry Trottel mě nijak hluboce neurazil. Možná mi jeho postava, jakkoliv pitomá, byla trochu sympatičtější nežli původní ukvílený Potter.

Forma je místy slabší, místy silnější, jak to tak bývá. Párkrát jsem se příjemně zasmála, sem tam kroutila hlavou a ano, občas jsem si řekla "to je ale blbost". Nicméně celkem jsem si u toho odpočinula. Docela se mi zalíbily roztomilé detaily odkazujicí na nějakou reálnou věc či osobu, jakkoliv se zakládaly na pravdě či na drbech.

lucie.dc
23.04.2021

Davam 2 * jen proto, ze snad pubertaka by tohle mohlo jeste nadchnout.

Chapu, ze parodie je trapne vtipna, ale vtipna, tohle bylo jen trapne. Prirovnavani
vubec nebylo trefne ani vtipne ani zajimave, ty zbytecne zavorkove vety jeste vic skodily a cist o mariance a heroinu uz bylo vazne moc.

Odkladam zklamane nedoctene, s Harrym jsem vyrustala a i kdyz mam original dilo rada, byla jsem zvedava a myslela si, ze se zasmeju, ale jen mi pribyly vrasky mezi obocim ):|

rencovav
06.02.2021

Jsem mile překvapená - byla to totiž vážně docela legrace. Nejvíc mě pobavil asi původ Harryho jizvy na závěr. Jo a taky profesor Grape a jeho láska k Beatles.

Tahle knížka je jednou z patnácti nejhůř hodnocených na Databázi knih - upřímně nechápu proč. Nehraje si na žádné veledílo, naopak paroduje všechno a všechny, zároveň ale některé sporné věci zajímavě vysvětluje (a upřímně - kdo z vás si nikdy nepoložil otázku, jak je to se záchody a přívodem vody v Brada- pardon, v Neštovicích, proč byl Harry někdy takový ňouma, proč si ho vůbec Dursleyovi/Donkeyovi vzali k sobě nebo proč sakra kouzelníci jen tak posílají dopisy soví poštou). Nevím, jestli se pustím do dalších dílů, spíš ne, nicméně tohle bylo opravdu milé překvapení. Když od toho nic neočekáváte a když se dokážete trochu povznést nad originál a nebrat to tak vážně, pak to vážně docela ujde. :)

Jiřina18
04.02.2021

Ani jsem nedočetla přišlo mi, že je to úplná slátanina

E.vi.k
27.01.2021

Nedočetla jsem. Nevím, vtipné to nebylo a nebavilo mě to.