Tam za vodou

Autor vkládá děj na břeh Slapského jezera. Aktéři románu jsou pravidelní výletníci Slapské zátoky. Vytvoří si pohádkový svět s králem a královnou... Žijí tento svět ve Slapské zátoce o prázdninách. Doma v Praze zase prožívají svá denní traumata. Některým se změní svět natolik, že svou pohádku si přenesou domů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95899/tam-za-vodou-95899.JPG 3.133
Romány, Literatura česká
Vydáno, Dialog

Kniha Tam za vodou

hanzmb

Doby, kdy jsme ve čtvrtek stáli fronty na nového Párala, se naštěstí již nevrátí. Bohužel zjevně ani tehdejší autorova literární invence. Ústup ze slávy začal už v okamžiku přechodu na sci-fi témata. Tam zdaleka nebyl tak silný jako v prostředí chemiček a textilek. V této knize kupodivu začal jak v době své slávy, bohužel mu to dlouho nevydrželo a pasáž o absurdním společenství je už zase jen nudná smyšlenost. A korunu nasadí v závěru. Třebaže dříve se nebál svého hrdinu i nechat zemřít, tady to je jak z Harlequina.

lapagerie
28.12.2018

Je to typická Páralovka, to se nedá popřít. Ale oproti starším románům to prostě nemá "tu" šťávu...

SSTknihy
07.11.2018

Vlastně je tu všechno, na co jsme byli u Párala zvyklí – několik postav, mužů a žen, kteří se scházejí pravidelně o víkendech na Slapech, přivážejí si sem své tajnosti, touhy i sny, aby se v konfrontaci s ostatními ujistili o tom, že jejich život možná ještě není tak špatný nebo naopak, že už to vážně za moc nestojí. Jenomže to původní kouzlo Páralových vztahových propletenců už tu nějak nefunguje a přiznávám, že jsem se místy docela nudila.
Hvězdička navíc za oblíbeného spisovatele :-)

teddymu12
12.10.2018

Každý člověk se svým vlastním problémem, připlouvá do zátoky, kde si žije tak protipólně šťastný život až pohádkový. Život, který začal dětskou hrou. Vždyť i dospělí mají v sobě kus hravosti, která je snadno svede a dovede k vysněné spokojenosti.

haki34
11.11.2016

spletenec postav...které žijí svoji pohádku za vodou...a nebo až po návratu do reality ?? "magořina", ale já Párala ráda :)

Lili2
19.04.2016

Tato kniha je moje první "Páralovka" a tak jsem si ze začátku říkala, co všichni máte, vždyť je to dobrý, ovšem po první čtvrtině knihy musím s Vámi souhlasit - nic moc. Ty jejich boje a soupeření mně přijdou na dospělé lidi (lékařka, právník) trochu odchýlené od reálu a uvědomělý čtenář si musí klepat na čelo. Jsem v polovině a nevím, zda to vůbec někdy budu mít chuť dočíst. Pa

mautina7
01.02.2013

Od Párala jsem zatím četla jen Válku s mnohozvířetem a v porovnání s tím je tato kniha slabá. Děj je dost statický a stereotipní..

jprst
20.11.2011

Řemeslně dobře napsaný příběh v páralovském stylu, ale jinak bych ho zařadil někam do přízemí autorovy tvorby. Zatím co k většině jeho knih jsem se občas vrátil a vracím, tak tahle to rozhodně nebude.

Zapisovatelé otcovský lásky
Zapisovatelé otcovský lásky