Poslední Yankee z Bostonu

Poslední Yankee z Bostonu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11238/bmid_posledni-yankee-z-bo-11238.jpg 4 27 7

Psychologický román s kriminální zápletkou se odehrává v 90. letech v USA a líčí náhlé prozření muže, který celý život lpěl na tradicích své společenské vrstvy. Čtyřicetiletý architekt miluje svou práci, které věnuje veškerý čas a domnívá se, že je nejen dobrým občanem, ale také milujícím manželem a otcem. Od dětství je mu vštěpováno přesvědčení, že jeho stará a vážená rodina, náležející k bostonské elitě, jedná za všech okolností nejen správně, ale i spravedlivě. Zločin, spáchaný na jeho ženě, přepadené a znásilněné ve vlastním domě, otřese mužovou sebejistotou a donutí ho zamyslet se nad tím, zda byl své ženě v manželství vždycky plnohodnotnou oporou. Tento čin a jeho následky na čas zpřetrhá mezi manžely pouto důvěry a konečná konfrontace s pachatelem je hořkým, ale obrozujícím momentem pro oba partnery a staví jejich vzájemný vztah na nový základ.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Intruder: A Novel Of Boston , 1965

madem
29.10.2021 3 z 5

Kniha by byla hezká, je dobře napsaná. Problémem je, že hlavní hrdina je takový nanicovatý, nic mě neláká držet mu palce.
Škoda.

elcapitano
19.05.2019 2 z 5

V zásadě mne to nebavilo. Linka vyrovnávání se se znásilněním by sama o sobě byla zajímavá, ale Yankeeské hodnoty, Bostonská aristokracie atd, .. s tím jsem se nějak nesžil.
Sociální tématika a prozření hlavního hrdiny na konci mi nějak až moc šustilo papírem.
Obecně mi to celé přišlo takové "přepjaté" nebo teatrální a jsem rád, že to mám za sebou.
---
v anotaci zde je psáno, že se kniha odehrává v 90. letech, ale odehrává se v 60. letech.

dasi
03.07.2014 3 z 5

Hlavní myšlenka psychologického románu je jistě dobrá, ale dlouhé nudné pasáže jsem musela přeskakovat. Poslední kabriolet a nebo Velká válka to rozhodně není.

Vojslava
19.11.2013 4 z 5

Poslední kabriolet to opravdu není, zdaleka se nejedná o poutavou generační kroniku, ale otázka pojetí spravedlnosti a přístupu k ní byla na knize vysoce zajímavá. S odstupem si ji možná ráda přečtu zas.

Knišíl
27.07.2013 4 z 5

Tuto knihu nelze srovnávat s Posledním kabrioletem (*****), těžko bych tuto knihu zařadil do konkrétního žánru, ale styl kterým píše Anton Myrer jsem si oblíbil. Pro někoho můžou být nějaké pasáže knihy nudné, já hlavně oceňuji hlavní myšlenku knihy, s kterou v podstatě souhlasím.

mautina7
29.01.2013 5 z 5

Kniha mě osobně ohromila, zápletka je silná, emoce v ní vyjádřeny velmi přesvědčivě a tak jsem ji za nedlouhou dobu přečetla a divila se, že je konec.

Otakara
15.11.2011 4 z 5

Příběh muže a jeho ženy, která se vyrovnává se znásilněním. Ne tak dobré jako Myrerovy romány, které se týkají války, ale i tak nadprůměr.

znásilnění USA (Spojené státy americké) Boston manželství architekti

Anton Myrer