MatoPalkes MatoPalkes komentáře u knih

Dve tváre pravdy Dve tváre pravdy Michael Connelly

Ďalší super diel, Connelly je zdá sa stále lepší a lepší.

Betónová blondína Betónová blondína Michael Connelly

Do tretice všetko dobré a tentoraz je to za plný počet hviezd. Príbeh napínavý od začiatku až do konca, buď v neónových svetlách porno priemyslu alebo v laviciach súdnej siene.

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Prvý diel najlepší, ale stále nesmierne zábavné.

Ostrov Camino Ostrov Camino John Grisham

Klasický Grisham ktorý sa číta viac než dobre.

Carrie Carrie Stephen King

Zábavné, King sa ešte len rozbiehal ku svojim najlepším knihám.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Bavilo, a bavilo veľmi. Ideálne čítať počas mrazivej noci.

27.01.2021 5 z 5

Jednohubka ktorá veľmi bavila. O dievčatko som sa skutočne bál, počas čítania mi prirástla k srdci.

27.01.2021 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Musím dať plný počet, na každý ďalší diel sa velmi teším a nesklamal ani tento.

27.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Diel, v ktorom sa dospieva. Skvelé čítanie.

27.01.2021 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Som nadšený a teším sa na ďalšie diely, dúfam že ich bude čo najviac.

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Finále výborné, postavy mi budú veľmi chýbať. Teším sa na ďalšie knihy od Sarah.

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Dobré čítanie, trochu strašidelné, tretí diel to neprekonalo ale aj tak vysoký štandard. Teším sa na ďalšie knihy od autorky.

Kráska a netvor Kráska a netvor Dominik Dán

Narážka na dve knihy ročne od Krausza bola skutočne skvelá. Pri mojom čítaní by mohol kľudne autor aj zrýchliť. Prípad Barborky bavil viac ako prípad dieťaťa, bolo v ňom menej hovien.

28.07.2022 4 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Napriek presunu do Japonska už to stráca šťavu, začína to byť veľmi stereotypné a očividne som na to starý. Dávam si dlhšiu pauzu.

05.01.2022 2 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Flanagan je sebavedomejší. Vzájomné doberanie sa hlavných hrdinov je veľmi milé a často aj vtipné. Teším sa na ďalší diel.

27.11.2021 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Sekta bola docela príjemné osvieženie. Trochu mi vadí tá úplná neomylnosť hlavnej trojky ale čo už. Nejakých 15 rokov dozadu by som týmto knihám dával jasných 5*, v dospelosti vidím kopu chýb. Ale je to milé čítanie.

27.11.2021 4 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Možno menej akcie ale zatiaľ najlepší diel v tejto sérii. Ľahké čítanie, knihu nešlo odložiť. Prekvapil otvorený koniec, takže hor sa na ďalší diel :)

26.11.2021 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Oproti druhému a tretiemu dielu zábavnejšie čítanie, najmä posledná bitka bola zaujímavá (lukostreľba). Ďalší diel už je o dosť dlhší tak uvidím či budem pokračovať.

24.11.2021 3 z 5

To To Stephen King

800 strán to bolo na čistých 5*, skvele zobrazená šikana a uvažovanie malomesta. Strašne som Bowersa a ich partiu nenávidel. Žiaľ posledných 200 strán vyzeralo ako by bol King na drogách. Škoda. Napriek tomu neľutujem a idem si pustiť filmy.

24.11.2021 4 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Kedže som nezačal chronologicky tak toto bol môj asi desiaty Connelly. Poctivá práca, ale treba uznať, že viacero ďalších kníh ma lepších. Harry Bosch super.

24.08.2021