MatoPalkes MatoPalkes komentáře u knih

Studňa Studňa Dominik Dán

Ešte lepšia Studňa ako tá od Majora Zemana. Klasicky pútavý Dán, nedalo sa odtrhnúť.

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Až na rybičky nesmierne pútavé čítanie. A žiaľ v určitých pasážach veľmi smutné.

28.07.2022 5 z 5

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Kukiho citrónovnik a poklad nacistov. No nemiluj túto sériu.

Uzol Uzol Dominik Dán

Čítam knihy v poradí v akom boli napísané a konečne som sa dostal k chronologicky prvému dielu a k chorej dobe ktorá sa dúfam nevráti. Krausz ako zelenáč super.

Kráska a netvor Kráska a netvor Dominik Dán

Narážka na dve knihy ročne od Krausza bola skutočne skvelá. Pri mojom čítaní by mohol kľudne autor aj zrýchliť. Prípad Barborky bavil viac ako prípad dieťaťa, bolo v ňom menej hovien.

Básnik Básnik Dominik Dán

Kniha výborná ale hlavná trojica detektívov je predsa len málo a tých humorných interakcií preto pomenej. Keďže kniha začína v mesiaci v ktorom som sa narodil, bolo fajn prečítať si ako to viac menej vtedy fungovalo.

Mucha Mucha Dominik Dán

Páčilo sa mi že sme dostali možnosť viac spoznať Burgera.

04.07.2022 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Z podcastov kriminálne spisy prípad Jozefa Slováka veľmi dobre poznám a táto kniha je skutočne skvele napísaná aj keď mám radšej časti kde už je aj Chosé, Kuky alebo Petra.

04.07.2022 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Jedna z najlepších od autora, napriek veľmi smutnému príbehu.

03.07.2022 5 z 5

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Klasická Danovka ktorá sa veľmi ľahko a dobre čítala. Potešila väčšia úloha pre Petru a skvele napísané dialógy.

03.07.2022 5 z 5

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Prečítané na jeden záťah rovnako ako bol celý príbeh. Tentoraz chýbala celá partia ale taký Kamil potešil. Slabšia Danovka ale stále super.

03.07.2022 4 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Krivka zabavnosti a čítanosti nemohla stúpať večne. Miestami som sa nudil a autorova šiesta kniha je pre mňa zatiaľ najslabšia. Stále však nadpriemerné dielo. Pokračujem ďalej.

29.06.2022 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Opäť iné a opäť vynikajúce . Na jeho štvrtú knihu Sára som napísal že je zatiaľ jeho najlepšia a svojou piatou ju hneď prekonal. Koniec ma trochu dojal. Klasicky prečítané jedným dychom.

Sára Sára Dominik Dán

Zaujímavá prvá tretina knihy, taký spoločenský román bez zločinu a policajtov. Ale v žiadnom prípade nudné. S odstupom času po pár dňoch ma táto jeho štvrtá kniha bavila najviac a plánujem sa k nej po čase vrátiť.

Beštia Beštia Dominik Dán

Prípad Ondreja Rigu poznám z podcastov takže niektoré veci mi boli známe ale citát o Tom je ešte desivejšie než to počúvať. Hrozný príbeh, pútavo napísaný.

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

(SPOILER) Lepšie ako prvý diel, originálna zápletka, partička policajtov sa vám dostáva pod kožu. Iba tie happyendy asi u autora všeobecne hroziť moc nebudú.

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Nová séria a vyzerá to na zásah do čierneho. Neviem prečo som sa Dánovi doteraz vyhýbal, táto kniha je veľmi čítavá. Hoci som po pri vzniku republiky ešte len ťahal káčera po dvore, atmosféra je podľa mňa skvele vykreslená. Postavy policajtov majú výborný potenciál a sú prekvapivo veľmi vtipní. Teším sa na ďalší diel.

Zákon neviny Zákon neviny Michael Connelly

Klasický Connelly, zakusne a nepustí. Super čítanie, Hallera mám osobne možno ešte radšej než Boscha.

05.01.2022 5 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Napriek presunu do Japonska už to stráca šťavu, začína to byť veľmi stereotypné a očividne som na to starý. Dávam si dlhšiu pauzu.

05.01.2022 2 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Štipka Cartera, dve štipky Fitzeka, trochu mysteriózne, pekne postupne to zapadalo do seba, oproti Kriedovym správam ešte lepšie. Autorka má talent.

05.01.2022 5 z 5