masavole masavole komentáře u knih

Warcross Warcross Marie Lu

Tahle kniha mě rozhodně překvapila, nemyslela jsem si, že mě svět Warcrossu tolik pohltí a já oba díly přelouskám během tří dnů. Knížka mě nikdy nenudila a byla nabitá akcí. Postavy i vztahy mezi nimi byli skvěle napsané a já si všechny zamilovala. Odhalení Zera mě na konci knihy dokonale překvapilo. Cože?! Po tom všem to bylo skvělé překvápko. Hidea jsme si zamilovala a konečné odhalení na konci knihy tento fakt nemohl změnit, kdybych je s Emikou tak nezbožňovala spolu, zabrala bych si ho pro sebe.

03.07.2021 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Nádherná kniha, která vypráví o Patroklosovy a jeho a Achiellově lásce, která se odvíjela už od raného dětstvi, když byl Patroklus poslán do vyhnanství k Achiellově otci. Kniha se odehrává ve starověkém Řecku, které se nepopsatelně liší od dnešního světa tak, až mě to mnohdy zaráželo a mátlo. Vypráví o cti, ale hlavně o obrovské lásce, kterou k sobě tito dva chovali. Na konci knihy jsem si mohla vyplakat oči.

19.06.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Originální fantasy se skvělým příběhem a světem. Kladné body pro postavy a svět, řekla bych, že druhá polovina už se dost táhla, jinka ale super. Děj byl trochu předvídatelný, ale na oddech to bylo super.

08.06.2021 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Fantasy s originálním příběm, světem a postavami, ktré jsou realistické a krásně vykreslené. Zamilovala jsem si chemii mezi Kellem a Lilou, příběh jsem naprosto hltala. Světy čtyř Londýnu jsou jedinečné stejně jako jejich magie. Autorka příběh nádherně sepsala a já jakobych stála na ulicích různých Londýnů. Líbilo se mi jak měli hlavní postavy své chyby a nejistoty.

01.06.2021 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Skvělá kniha s úžasnými postavami. Tuhle knížku jsem přečetla za jediný den a nemohla jsem se odtrhnout. Zamilovala jsem si hlavní postavu Šeherezádu, která se snaží pomstít svou nejlepší kamarádku. Romance v této knížce je úžasná(we love enemies to lovers:)) a postava Chalida je opravdu jedinečná. Moc sice nerozumím magii v tomto světě, ale snad mi druhý díl všechno osvětlí.

23.05.2021 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Dílem jsem se prokousávala docela dlouho, některé dějové linky mi přišly zbytečné a zdlouhavé. Jinak byla, ale knížka dobrá.

16.04.2021 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Kniha se stejně jako předchozí dva díly četla sama. V knize se objevuje stále více postav a každá řeší vlastní problémy. K naší skupince se snaží připojit heckerka Cress, o které víme z předchozích dílů. V knizemi mi strašne vadila až přehnaná naivita Cress, i když chápu proč tomu tak je. Bylo mi líto, že jsme neviděli více Vlka a Scarlet, doufám že mi to další díl vynahradí.

06.04.2021 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Od knihy sem osobně čekala více, ale nápad se mi moc líbil. Hlavní hrdinka mě moc nezaujala, jedinou zajímavou postavou pro mě byl Maven.

11.03.2021 4 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Zajímavý nápad, mohl by být více propracovaný. Děj byl dost předvídatelný, ale kniha se zase snadno četla.

10.03.2021 2 z 5

Mladí vyvolení Mladí vyvolení Marie Lu

(SPOILER) Nápad se mi moc líbil, stejně jako neobyčejné schopnosti Adeliny. Líbilo se mi, že postavi nešli za hrdinstvím, ale za vlastní chamtivosti, což tenhle příběh děla odlišným. Někdy mi ale přišlo, že Adilinina nedobrost byla nucená a né moc uvěřitelná. Terena jsem si ze začatku oblíbila, byl zmanipulovaný a za nic nemohl, když ale zabil Enza(což sem vůbec nečekala) strašně mě naštval. Jinak knížka super!

24.07.2021 4 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

(SPOILER) Ve druhém díle se společně s Krestel ocitáme na císařském dvoře a motáme se ve všech intrikách, které jsou s ním spojené. V druhém díle jsem si ještě více zamilovala Krestel a její smysl pro strategii. Arina jsem si taky oblíbila, hlavně to jak ví o Krestel každou maličkost, je mi líto že mu pořád láme srdce(ikdyž samozřejmě nerada). Jsem moc ráda, že se zde objevují Ronan a jeho sestra, naprosto chápu jejich nenávist, ale bylo mi nebohé Krestel hrozně líto. Miluji prince, takže Verex se musel hned stát mým oblíbencem. Zamilovala jsem si Krestelin vztah k jejímu otci a jeho zrada na konci zlomila více než jedno srdce.

24.07.2021 4 z 5

Nádherná kniha s krásnými ilustracemi, která vysvětluje některé události krutého prince a provádí nás Cardanovým životem a pocity. Krutý princ je moje nejoblíbenější série a při čtení této knihy jsem se do Cardana a Jude zamilovala zase od začátku. Přečetla jsem ji na jediné posezení a nemohla jsem se odtrhnout. Rozhodně si zaslouží místo na mé poličce.

24.07.2021 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

(SPOILER) Knížka mě moc bavila, i když mi chvíli trvalo než jsem si oblíbila hlavní postavu Arina. Krestel jsem si zamilovala hned ze začátku, stejně jako Jess a Ronana. Vadilo mi jak se Arin ke Krestel choval, i když bych se na jeho místě nejspíš chovala stejně. Příběh je plný zrady, což miluju, a na konci se objevuje nečekané rozuzlení. Moc mě zajímá jak Krestel problém v podobě sňatku s císařovým synem vyřeší.

12.07.2021 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Nádherný příběh, kterého se nikdy nenabažím. Celou dobu mě při čtení provázelo napětí, neboť jsem se neustále bála o naše hlavní hrdiny, kteří se zdáli stále jednou nohou v hrobě. Nakonec vše dopadlo dobře a my jsme mohli sledovat cestu téhle obrovské lásky. Jinak jsem moc ráda, že se na konci objevili známé postavy z předchozí série.

12.07.2021 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Tahle knížka mě naprosto pohltila. Ráda jsem se vracela do známého světa k milovaným i nenáviděným postavám. Nové hlavní hrdiny jsem si naprosto zamilovala, rodina Ballengerových mi strašně připomínala rodinu Tommyho Shelbyho ze seriálu Peaky Blinders, takže jsem si Jase musela automaticky zamilovat. Jase a Kazi by mohli být tím jediným důvodem proč jsem příběh hodnotila 5 hvězdami, ale i dějová linka byla hrozně poutavá a já si tento příběh zamilovala.

06.07.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Skvělá knížka s propracovaným světem a postavami, které jsem si zamilovala. Příběh vypráví o oddanosti až za hrob a vyrovnáni se se smrtí nejbližších. Brycina láska k Danice byla jednou z nejkrásnějších věcí v této knize. Chemie mezi Bryce a Huntem mi dokázala vykouzlit úsměv na tváří a jsem ráda, že mohou být spolu. Na konci knihy odhalujeme Bryciny schopnosti, které jsem očekavala, že bude mít. Jsem zvědavá jak se tento příběh bude dál odvíjet a co znamenal epilog.

27.06.2021 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

(SPOILER) Knížka měla rozhodně velký potenciál, zamilovala jsem si hlavní postavu Scarlett a jejího společníka Juliana. V knížce příchazeli další a další zvraty a já si utvářela v hlavě další a další teorie. Rozhodně mě zklamal konec kdy se dozvídáme, že všechno byla vlastně hra(i když to nám autorka celou dobu připomínala) a všichni byli jen herci. Tohle zjištění mě rozhodně zklamalo a soucítila jsem se Scarlett, která se cítila podvedená. Mrzelo mě, že Julian nebyl Legenda a za celou knihu se ani nedozvíme kdo to tedy je.

29.05.2021 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Fůha, tahle knížka mě totálně zničila. Myslím, že poslední díl téhle série byl nejsilnější. Postavy jsem si zamilovala a bylo těžké se s nimi rozloučit. Když jsem si myslela, že Jem zemřel brečela jsem jako malá. Jediné co mi v knížce vadilo bylo, že na to Will s Tessou, hned po “Jemově smrti” skočili. Jinak jsem byla hrozně spokojená s tím jak autorka tento milostný trojúhelník rozpletla. Z prologu se budu vzpamatovávat ještě hodně dlouho, nedovede si představit jak mě to dojalo. Rozhodně plný počet bodů a za mě rozhodně lepší než Nástroje smrtelníků.

21.05.2021 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Druhý díl se mi moc líbil, odhaluje nám převážné Willovu minulost (kdo je Cecily, v čem spočívá jeho prokletí). S Willovými problémy mu pomáhá převážně Magnus a jí si tohle duo strašně moc oblíbila. Celý první díl a začátek druhého jsem fandila Willovy, ale čím více kniha postupovala, tím více jsem chtěla, aby Tessa skončila s Jemem. V tomto díle uvnitř Institutu odhalujeme dalšího zrádce, a to se Společenství opravdu nelíbí, naštěstí všechno dobře dopadne a Institut zůstává v rukou našich hrdinů. V tomto díle se také vice objevují Gideon a Gabriel, kteří začínají trénovat Sophii s Tessou. Jsem ráda, jak tento díl skončil a jdu rovnou na další.

20.05.2021 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Poslední díl byl skvělým zakončením serie, ale rozhodně by mohl být kratčí. V tomto díle mě skoro vůbec nezaujala dějová linka Adriana a jeho částmi sjem se musela prokousávat. Děj mě ale dokonale zaskočil, několikrát už jsem věřila, že Novu odhalí, ale nakonec to dopadlo dobře. Závěrečná bitva byla skvěle napsaná a překvapení v poslední kapitole bylo opravdu nečekané.

07.05.2021 4 z 5