Maruš.D Maruš.D komentáře u knih

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Mně se kniha líbila. Zvlášť kvůli tomu, že jsem sama vášnivá do jógy a tak mě bavilo o tom číst. Příběh je fajn, žádná bomba, ale je to parádní oddechovka u které se nenudíte a máte to přečtené raz dva. Těším se na kamarádku Amber a její příběh. :-)

02.05.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Tahle škola.. tahle škola je plná super kluků. Fakt. Chtěla bych se tam vyskytnout :D
Kniha mne bavila. Postavy byly vtipné, hravé, zábavné a sexy. Trochu mě unavovalo číst o tom, jak Hunter nesmí porušit své “mnišství”, ale Jinak jsem nenašla nic jiného. Bylo to milé, trošku originální od ostatních dílů a nenáročné jak to mam u této série ráda. Doufám, že se nám představí více příběhů z Briarovi univerzity :-))

02.05.2020 5 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Jo, jo a jo!!
Po dlouhé době kniha o sexy, bohatém, milém a vášnivém chlapovi, který není děvkař, co ho strčí všude. Mile překvapilo!
Už od první kapitoly jsem cítila, že kniha se mi nejspíš bude líbit a strašně jsem se bála, že jako pokaždé mě ke konci začne nudit. Nebo, že tam bude až moc dlouhé vyprávění jen o tom, jak se do sebe zamilovávají a bude to nuda. Naštěstí se mé obavy nenaplnily. Pocit, že se stane něco špatného jsem měla s každou další přečtenou kapitolou a napnutá jsem byla jako struna. Georg se mi nezamlouval už na první schůzce, ale to co se stane jsem tedy nečekala.
Strašně příjemné postavy, které se k sobě hodí. Souhlasím, že je to nenáročné čtení. Postavy jsou nekomplikované. Jediné co mi trochu přijde přitažené za uši, jsou vztahy mezi nejlepšími kamarády a nejlepšími kamarádky. Tak pěkně si to rozdělili, až mi to nepříjde reálné. Nicméně to nemění nic na tom, že se velmi těším na další díly, které si koupím asi na amazonu v angličtině (nevydržím čekat :D).

28.04.2020 5 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Já ani nevím co napsat. Mám smíšené pocity. Byla to jedna obrovská bouře s tsunami vlnou a občasným sluníčkem.
Další silný příběh. Tentokrát ve mě Rosie a Dean vyvolali více pocitů než jejich sex (kterého si teda užívali! ne že ne :D ).
V jednu dobu jsem myslela, že Rosie opravdu umře a to bych zase nepřežila já. Jejich vztah byl zajímavý. V částech, kde si odpírali svou lásku na střední škole kvůli její sestře se mi chtělo řvát. Bylo to sobecké, bohužel, život je málokdy spravedlivý. Velké plus- Zápletky pro mě nebyly vůbec předvídatelné. Život oběma naložil pěknou dávku smůly, ale jsem ráda, jak to nakonec vše dopadlo. Nečekala jsem nic míň a dočkala se všeho, co jsem chtěla.

25.04.2020 4 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

No podle anotace jsem čekala trochu něco jiného, ale kniha mne určitě nezklamala. Byla to taková oddechovka s trochou dramatu. Nijak extra velká zápletka se nekonala, ale za to docela silný příběh. Líbila se mi role Ollieho, který byl na svůj věk moudrý (nebo to můžeme jen nazývat dětskou myslí, která na vše pohlíží jednoduše a ono to -světe div se- funguje i pro dospělé). Eden byla fajn, moc se toho vlastně o ní nedozvíme mi přijde, ale je to milá, hodná a upřímná osobnost, která si na nic nehraje a stejné pocity mám i u Rydera. Bylo mi líto jejich ztrát, ale vlastně to je stmelilo dohromady. Bylo to příjemné čtení :-))

23.04.2020 4 z 5

Jak se stát vévodkyní Jak se stát vévodkyní Sabrina Jeffries

Očekávat můžete vše, co je pro S. Jeffries typické. Její vytříbený vkus, mluva, postavy, zápletka. Postavy byly milé, zajímavé a jednoduché. Bea, která pronesla co ji slina na jazyk přinesla a Grey, který byl gentleman, jak se patří. Jsem velice zvědavá na jejich sourozence. Líbí se mi, že nám kniha dává najevo, že bude pokračování. Série mi připomíná “výtečníky”, kteří také řeší záhadu smrti v rodině. Takže já už se velice těším na další díly. :-)))

20.04.2020 4 z 5

Nádherná bouře Nádherná bouře Johanna Lindsey

Řekla bych, že velmi dobré zakončení série (jestli je to poslední díl). Čtivost zde zase nechyběla. Celá série byla krasně propojená a pokud čtete souvisle, tak to dává smysl. Pokud čtete jen jednu knihu, v postavách se můžete velmi lehce ztratit.
Jack mi už v předešlém díle připadala jako rozmazlený fracek, což se vesměs moc nezměnilo, ale nakonec jsem si jí taky docela oblíbila. Jen to její chování mne občas iritovalo. Ackoliv s výchovou, kterou dostala se není čemu divit. :D
Parchanta alias Damona jsem milovala už z předešlé knihy. Jeho klidnou povahu, plnou lásky, odvahy a přesvědčení si nejde zprotivit. Příběh byl zajímavý, plný zvratů a dějů. Nakonec jsem si sérii Maloryů zamilovala a nelituju přečtení. Jak si jednou zvyknete na styl psaní, čte se to pěkně. :-))

19.04.2020 4 z 5

Bouřlivé vyznání Bouřlivé vyznání Johanna Lindsey

Autorka má jednu výhodu a tou je vymyšlení příběhu. Její jsou poutavé a to mě nutí číst dál. Tato kniha sice vypadala, jakoby autorce docházela fantazie, takže zkombinovala již vzniklé zápletky, ale mě to i tak moc bavilo. Nathana jsem si velmi rychle zamilovala. Celkově na mě udělalo dojem, jak se příběh rozvíjel přiměřeným tempem. Oceňuji, jak se Judy a Nathan poznávali a opravdu jsem jim zamilování věřila. I Judy nebyla špatná. Kdo mě tu nepříjemně překvapil byla Jack, která se hlavně na začátku knihy chovala jak rozmazlený fracek. Nicméně vzhledem ke všem událostím, mne to nalákalo, přečíst si i poslední díl z této série. Kdyby všechny knihy byly psané jako tato, zařadily by se do mé TOP 10.

18.04.2020 5 z 5

Dáma a námořník Dáma a námořník Johanna Lindsey

Achjo...
První polovina knihy mne docela bavila. Napětí kolem Judy už od začátku, a vážně to vypadalo slibně. Boyda jsem si taky vcelku oblíbila a příběh mi utíkal. Jenže pak to šlo z kopce. Naopak Katey mi začala vadit čim dál více. Absolutně jsem s ní nemohla sympatizovat. Její chování mne iritovalo a myslela jsem, že snad skočím do knihy a ukážu jí zrcadlo, aby viděla, jak se chová :D
Co se týče zápletky kolem rodiny, fajn, ok, ale více bych ocenila, kdyby se kniha trochu zaměřila na hlavní dvě postavy, které si to nakonec vyříkaly na sotva třech stránkách.. jako pokaždé mi tu od autorky chybělo popsat trochu jejich pocity, jejich myšlenky, více smysluplného dialogu. Knihy jsem četla jen kvůli příběhům, který mne zaujali, ale autorčin styl psaní mi nesedí.

16.04.2020 3 z 5

Pirátská nevěsta Pirátská nevěsta Johanna Lindsey

Nevím už, co si mám o autorce myslet. První knihy nic moc, pak jsem si přečetla dvě, které byly fakt super a pak to zase uvadalo, jak kytka bez vody. Drew jsem si oblíbila. Celkově mě američtí pánové zaujali. Pirátka nebyla špatná, nicméně mi na ní také občas něco nesedělo. Příběh mohl být zase super senzace, ale to, jak vše bylo sepsáno a jejich častá, nesmyslná rozhodnutí knize ubírá na hodnotě. Bavilo mě plavení po moři, ale už ne jejich chování. Chtěla bych tyto příběhy číst z per mých oblíbených autorů.

16.04.2020 3 z 5

Zamilovaný ničema Zamilovaný ničema Johanna Lindsey

Překvapivě další kniha, která se mi líbila. Asi jsem si už zvykla na autorčin styl psaní, a tak mi to nepříjde tolik neosobní. Miluju zápletky této série. Prostě se nenudíte. Je to akce, vzrůšo, ale také romantika. Jeremy byl super. Ani jsem nečekala, jak bude čestný. Danny byla snad ještě lepší. Navléknout ženu do kalhot byl super nápad. Její chování a povaha mne bavila. Děj se četl dobře, neztrácela jsem se v něm a zápletka byla zajímavá. Určitě není na škodu si knihu přečíst. :-))

13.04.2020 5 z 5

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

Krásných zasloužených 5*. Příběh byl super od začatku do konce. Ani jsem nečekala, že to bude tak čtivé, ale příjemně to překvapilo. Derek a Kelsey byli milé, zajímavé, hodné, krásné a rozhodně nenudné postavy. Záležitost s Lordem A. Byla zajímavá a smutná, nicméně bohužel asi i dost uskutečnitelná. Celý příběh mne zaujal. Rozvíjející láska mezi milenci byla uvěřitelná a já si tentokrát užila čtení jednoho z Malloryů.

11.04.2020 5 z 5

Okouzlení Okouzlení Johanna Lindsey

Tento díl se mi četl lépe, asi tím, že jsem si už zvykla docela na postavy a jejich jména. Warren byl fajn, ikdyž bych uvítala, kdyby se autorka trochu více rozepsala o jeho pocitech. Takhle postavu vnímáme jen jako nabručeného blbečka. Amy byla zvlaštní. Asi jsem nikdy neviděla dívku být tolik sebevědomou. Je pravda, že v této době už asi ano, ale na jejich dobu to určitě bylo velmi neobvyklé, abnormální. Její hroší kůži bych tedy chtěla mít. Děj nebyl špatný. Čekala jsem podle anotace něco trochu jiného, ale vesměs to splnilo očekávání. Taková dobrá četba na dny, kdy víte, že si nemůžete dovolit číst něco, co vás nenechá dělat cokoliv jiného. Tuto knihu můžu číst několik dní (když se mi naskytne vždy chvilka času za den) a nebude mě to vnitřně tolik užírat. Hahaha

10.04.2020 3 z 5

Bouřlivé objetí Bouřlivé objetí Johanna Lindsey

Prvních 30% knihy by si zasloužilo klidně i solidních 5*. Příběh byl napínavý, zajímavý a prostě super. Hrozně jsem se bavila i přes to, že styl psaní nebyl úplně můj top. Nicméně čím víc se přidávalo stránek v knize, tím to začalo být nudnější. V ději se objevilo tolik postav, že ani na konci knihy jsem si nebyla jista kdo je vlastně kdo. To že do sebe byly hl. postavy zamilované se taky moc nedalo z děje vyčíst. Kdyby si to neřekli, tak to opravdu nevím. Autorčin styl psaní mi připadá chaotický, chyběly mi zde myšlenky a pocity postav. Jediné co, tak na sebe řvali a uráželi se, unášeli a zamotávali se do svých lží. Nápad a zápletka mne bavila, dokážu si představit že z pera například S. Jeffries by byla kniha naprosto boží. I tak se pustím do dalších dílu, jen tak ze zvědavosti.

07.04.2020 2 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Naprosto parádní zakončení. Je to spíš taková zkrácená verze, nicméně to neubírá na kvalitě. Hrozně mě bavilo, že to byla taková zakázaná láska. Vůbec by mi nevadilo z toho udělat plnohodnotnou knihu. Velmi jsem ocenila nahlédnutí do vztahů ostatních čekanek. Bylo to velmi reálné, hlavně co se týče Lilian, která měla obavy jako kterákoliv jiná žena. Co se týče vztahu mezi Hannah a Rafem.. naprosto super. Zamilovala jsem si je oba dva. Líbili se mi soukromé chvilky mezi nimi, jejich vášeň, nejistota, chtíč, láska.. Jak píši, nevadilo by mi si přečíst o pár stránek více. Krásné zakončení série (doufám, že vyjdou na svět i další bratři Bowmanovi).

04.04.2020 5 z 5

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Nádherné zakončení Výtečníků z Halstead Hallu. Příběh měl spád, byl zajímavý a napínavý. Jackson si mě získal k přes své “ostré hrany”, ani mi nevadilo, jak se do sebe vždy uzavřel. Naopak jsem mu to věřila. Líbilo se mi, že konečně taky jako první vyznal lásku muž. Célia byla ok bych tak řekla, ne úplně oslnivá, ale nedrásala mi nervy. Což se nedá říci o babičce Hatty, která už v minulém díle byla na pěst. V tomto to jen vypilovala k dokonalosti. To její chování jsem horko těžko snášela. Ale bohužel věřím, že tak to opravdu v dřívější době mohlo fungovat.
Rozhřešení záhady kolem rodičů už byla jen třešnička na dortu... určitě stojí za přečtení všech 5 (6) dílů!

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Tyyybrďo. Za mě super. 80% z knihy mne nenechalo klidnou. Po celém těle mi probíhalo jiskření. Při čtení jsem pociťovala hodně silné emoce. Postavy byly super, oblíbila jsem si je a nebyl tam nikdo, kdo by mi vadil. Bratranec Freddy naprosto válel. Líbilo se mi obohacení knihy o další zápletku, která se prolíná všemi díly, ikdyž na můj vkus se ta kniha kolem ní měla točit trochu méně. Bylo zde hodně nejasností a podivných náhod, nicméně mě osobně to nevadí. Konec se mi zdál takový uspěchaný. Pomotaný, celkově bych ho trochu pozměnila či vylepšila, ikdyž nevím přesně jak, hahaha. :-)

Jak svést ostýchavou dámu Jak svést ostýchavou dámu Sabrina Jeffries

Pro mě nejhorší z celé série. Dost mě to zklamalo, jelikož jsem se na Lady Minervu a Masterse hodně těšila. Nakonec jsem hodně vět přeskakovala, text jsem projížděla občas jen tak zběžně. Byly tam samozřejmě dobré pasáže, ale k mému zklamání i dosti těch nudných. K přečtení všech dílů v sérii to určitě nelze vynechat, avšak v porovnání s ostatními díly, musím hodnotit tak nízko. Asi kdybych si knihu přečetla jen tak náhodně, bavila by mne více.

31.03.2020 3 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Sabrina Jeffries

Za mě naprostá bomba. Řekla bych, že je to nejhezčí díl zároveň s prvním. Naprosto jsem si užívala Gabriela, závodění, popis koní, prostředí, prostě všechno. Nepřišlo mi to přitažené za vlasy jako u jiných dílů. Také se mi líbilo, že i přes to, že se tam vražda rodičů řešila, tak ne nějak zásadně. Pro mě je to hezké zpestření knihy, avšak ne hlavním tématem.
Babička Hatty mě začínala pomalu dost štvát, ale nějak jsem si to ještě nepřipouštěla. No jsem zvědavá, jak to vše dopadne. :-))

Výtečník v jejím loži Výtečník v jejím loži Sabrina Jeffries

První díl nasadil vysokou laťku a tu bohužel druhý nepřekonal. Ačkoliv kniha špatná rozhodně nebyla. Za mě jen občas trošku nudnější pasáže, ale to spíš asi, že mě ty pivovarské věci moc nezaujali. Vlastně ani Annabel ne. Nebyla mi vyloženě protivná, ale sni jsem si ji neoblíbila. Jarett byl senzační. Líbil se mi jeho charakter. Konec byl tedy naprosto super! Jeho vyznání asi nejlepší ze všech, co jsem v tomto žánru četla- a že jsem se toho už docela načetla haha. Takže solidní 4 hvězdy. Samotnou knihu bych si znovu asi nepřečetla, ale když se vrhám na celou sérii tak nesmí chybět!

28.03.2020 4 z 5