Maruš.D

Vánoční hostina lady OsbaldestoneovéVánoční hostina lady OsbaldestoneovéS. Laurens (pseudonym)

Příjemný příběh! Nicméně já bych si osobně více užila, kdyby se příběh trochu víc zaměřil na Ch. a E., ta romantická část tam pro mne nebyla dostačující, za to jsme zase dostali pořádný příběh o celé vesnici! Líbilo se mi, jak tato vesnice fungovala, jak si všichni byli blízcí a pomáhali si. Ukazuje to, že život na vesnici má své kladné stránky!

Vévodův utajený plánVévodův utajený plánSabrina Jeffries

Naprosto super zakončení série! Konečně se dozvíme, jak to vše bylo a co se odehrálo. I když jsem si to trochu myslela už v polovině knihy, stejně jsem dočetla, abych se přesvědčila :-)
Vanessa i Sheridan byli oba úžasný! Zamilovala jsem si obě postavy a velmi se mi k sobě hodili. Autorka zase nezklamala.

Smluvené manželstvíSmluvené manželstvíEloisa James

Rozhodně nejlepší díl ze všech zatím. Už od prvního dílu jsem věděla, že tato dvojice spolu zůstane a nemohla jsem se dočkat, až si přečtu o jejich cestě ke společné lásce. Prožívala jsem s nimi všechny chvíle a nenudila se ani u jediné kapitoly. Parth je můj nejoblíbenější z party a Lavinie je rozumná, milá, obětavá a také je lehké si ji zamilovat.
Příběh mne zaujal svou originalitou.

Nevhodná partieNevhodná partieEloisa James

Velmi jsem byla zvědavá, jak to vlastně dopadne s touto dvojicí, vzhledem k tomu, co se stalo v prvním díle.
Kniha mne nezklamala. Postavy byly zajímavé a nenudila jsem se s nimi. Sice o trošku víc slabší než předešlý díl, ale i tak se to četlo pěkně.
North je úplný gentleman, který se snažil a já bych mu padala k nohám.
Dianu mám ze všech žen asi nejméně ráda, ale chápu proč si myslela, že se tak musela zachovat. Nicméně to věcné “chci ho ale nechci být hraběnka” už mě tolik nebavilo.
Jinak ale kniha byla čtivá a poutavá!

Osudový návratOsudový návratEloisa James

Super kniha na toto téma! Byla čtivá a zábavná, vyprávění o zážitcích z cestování mne osobně zaujaly a napínavá část tomu dodala ten správný šmrnc! Styl psaní mi nevadil, ačkoliv jsem četla pár lepších knih. Oceňuji, jak nás autorka navnadila na další příběhy! Už se těším, až si je všechny přečtu.

Kdo by si chtěl brát vévoduKdo by si chtěl brát vévoduSabrina Jeffries

Naprosto boží! Tato série je vážně super. Nejen že postavy jsou sympatické a zábavné, ale ještě k tomu dostaneme napínavý příběh, který se proplétá všemi díly. Thorn byl gentleman, který byl chytrý, hezký, hodný a obětavý. Olivia byla zajímavá postava, u které mi přišlo trochu líto, že nám podrobněji nepopsala její vášeň pro chemii, což si myslím, že na začátku 19. Století bylo velmi neobvyklé a zajímavé.
Myslela jsem si, že už se konečně dozvíme nějaké to rozřešení, avšak autorka nás jen navnadí na další díl. Už se nemohu dočkat!

21.09.2021

Sem s tím SkotemSem s tím SkotemSuzanne Enoch

Krásné zakončení dobrodružství bratrů MacTaggert. Já si příběh Colla a Persie užila. Coll byl velmi podobný svým bratrům. P byla zajímavá a tajemná postava, která mě nenudila, nebyla mi proti srsti, ba naopak jsem si ji užívala. Příběh byl a nebyl originální. Podobný už jsem četla, ale zase mi přijde že se to jen tak neomrzí. Konec dobrý, všechno dobrý. Dopadlo to pěkně, jen mě mrzí, že tam nebylo lepší zakončení matky Francesci a jejího manžela.

15.09.2021

Smlouva na láskuSmlouva na láskuAlessandra Torre

Já mam velmi smíšené pocity. Nevím, zda se mi kniha líbila nebo ne, nicméně byla zajímavá. Asi to takhle někde fungovat může. Nicméně kniha rozhodně nespadá do typických romantických příběhů, i když tam, trochu pokroucená, romantika je. Candyce byla zvláštní. Poznamenaná ale i nedotčená svým životem, který musela chvilku vést. Nathan byl zvláštní, mrzí mě, že se jím autorka trochu více nezabývala. Třeba by to vrhli trochu světla na jeho činy. Kniha je poměrně krátká a to mi u ní vyhovuje. Stojí za přečtení, ale vracet se k ní asi nebudu.

13.09.2021

Na druhý pokusNa druhý pokusT. L. Swan

Tak já nevím, ale pokud existuje chlap, který by tolik doléhal na ženu, která ho tak nemilosrdně odmítá, tak mi ho prosím pošlete, protože to musí být zatracený světec :D.
Nějak se mi těžko věří, že by si to nechal tak dlouho líbit, a to i v knize. Přeci jen to má působit trochu věrohodně.
Nicméně po tom, kdy se vše trochu uklidní už se to začalo číst trochu lépe. No a od poloviny knihy jsem se vážně začala bavit. Tristana zbožňuju a chci ho pro sebe.
Zápletka byla zajímavá. Něco takového jsem trochu čekala, ale Clarie to vyšperkovala. Musím říct, že ani na konci knihy jsem si ji neoblíbila, ale její děti ano. Zajímavý příběh, rozhodně lepší než ten první.

12.09.2021

Jednou za životJednou za životT. L. Swan

Mně osobně moc nesedí styl psaní. Občas mi přišlo, že jedna postava začne mluvit o jablku, druhá o hrušce a vznikne z toho hroznové víno. Také tam bylo zbytečně moc dějů, které se nerozvíjeli tak, jak by mohli. Postavy byly velké klišé, což mi většinou nevadí u tohoto žánru, ale v tomto podání mi to nějak nesedělo. Jediné velké plus u mě Emily má za to, že se jen tak nedala a trochu si stála za svým. Chci si přečíst i o dalších bratrech, a třeba se to zlepší. Zbytek si však přečtu v angličtině a třeba zjistím, že je to tím překladem.

10.09.2021

Milovaný nevlastní bratrMilovaný nevlastní bratrPenelope Ward

Už jsem jednou knihu o této “zakázané lásce” četla a ani jedna mne nezklamala. Toto téma se asi neomrzí. Je to netradiční, ale stát se to může. Lásce člověk neporučí. Mně vyprávění z pohledu Eleca nevadilo, i když se to opakovalo. Alespoň jsme se dozvěděli, jaké byly jeho pocity. Greta byla zajímavá. Rozhodně to byla silná žena a měla i správnou morálku. Ostatně oba dva ji měli a to oceňuji. Krásný příběh!

06.09.2021

SpoutanýSpoutanýEmma Chase

Já bych už tento díl nazvala novelou a nikdo by nemohl být zklamán, protože kniha je napsaná velmi dobře a zábavně, jen už to není takové, jako první dva díly. Já si užívám to, jak s námi Drew mluví, miluju jeho sebevědomí a jeho charakter, který není dokonalý a přesto mi tak připadá. Kate je zlatíčko, co si nic nenechá líbit a zbytek party k nim patří jako poklička k hrnci! Za mě pořádná pařba ve Vegas se vším všudy!

17.08.2021

Pirátova milenkaPirátova milenkaS. Drake (pseudonym)

Stále to není úplně můj styl, ale rozhodně je to 100x lepší než předešlý díl. Je tu hodně dobrodružství, při kterém se nenudíte a je během celé knihy. Jestřáb a Roc jsou úžasné postavy a i přesto, že jsou tvrdohlavý jak mezci, tak jsem si je oblíbila. Za to se Skye jsem měla obrovský problém. Ta mě vytáčela už od začátku a bohužel to ani moc nepolevilo. Přišla mi hloupá, rozmazlená, tvrdohlavá a nevděčná. Rozhodně by jim prospěla komunikace, ale chápu, že kdyby fungovala, tak je ten příběh o ničem :D
Líbilo se mi pirátské prostředí a nejspíš proto byla kniha tak zajímavá. Nesedí mi styl psaní, ale číst se to dá.

30.07.2021

ZkrocenýZkrocenýEmma Chase

Rozhodně oceňuji, že byla kniha kratší. 200 stránek pro Dee a Matthewa naprosto vyhovovalo. Čtení je nenáročné. Matthew je super kamarád, nadaný milenec a je tak dobře vychovaný, že je to snad sen každé ženy. Dee je náročná, komplikovaná, prostě žena, jak má být haha.
Zápletka je vcelku předvídatelná, ale i tak se to pěkně čte. Rozhodně stojí za přečtení, ale osobně mě příběh Kate a Andrewa bavil více.

20.07.2021

ZaskočenýZaskočenýEmma Chase

Jak už jsem psala v prvnim dílu, mě tato série baví. Tentokrát z pohledu Kate se dozvídáme, jak se to dokáže pokazit, když ve vztahu nepanuje naprostá upřímnost a otevřenost. Drew se zase vybarvil, ale já ho stejné miluju. Nejvíce mam ráda, jak se by pro Kate udělal cokoliv, a to co nabídl, když si myslel, že by ji jinak ztratil úplně mi dokazuje, jak moc ji miluje. Jen doufám, že jednoho krásného dne také najdu svého “Drewa”. Za mě krásně a zábavně napsané. Doporučuji :-)

19.07.2021

ZapletenýZapletenýEmma Chase

Já jsem knihu poprvé četla před lety a hrozně mě bavila. I teď, po tolika letech se můj názor nezměnil. Styl psaní, kdy k nám Drew přímo promlouvá mi přijde zábavný a docela originální. Příběh jen z jeho pohledu byl velmi zajímavý, i když bych si občas přála vědět, jak se cítí a co si myslí Kate. Zápletka mi přišla smyšlená, vzhledem k tomu, jaký Drew býval a to jak se musel snažit bylo sladké. Je hezké když máte tolik peněz, že se o takové věci nemusíte moc starat. Já osobně mam tuto sérii moc ráda a nevadí mi se k ní po nějaké době vracet :-)

17.07.2021

Hon na CassandruHon na CassandruLisa Kleypas

Z celé série jsem tady byla nejvíce zklamaná. Podle názvu knihy očekáváte “hon na Cassandru” a přitom to v knize spíš vypadá na hon za Tomem..
Ze začátku se mi kniha líbila, ale ten konec mi přišel docela nezáživný a tím pádem i nekonečný. To, že Tom lekci z romantických knih objevil až na úplném konci knihy, mi také moc nevyhovovalo.
Nicméně se kniha četla pěkně tak, jako všechny knihy od L. Kleypas. Tom byl velmi praktický člověk s vysokým IQ, nicméně vše bral velmi doslovně a Cassandra mi tu přišla až moc spořádaná na to, že 19 let vyrůstala jako divoška. Chyběl mi u ní ten zápal, co jsme trochu zahlédly v předešlých dílech, ale jinak to byla moc milá postava. Líbilo se mi, jak se postavila za Basila a i za sebe.
Hezké romantické čtivo, které si vždy ráda přečtu hezky popořadě :-))

13.07.2021

Pan RomantikPan RomantikLeisa Rayven

Když jsem začala číst, hned mi bylo to jméno Paul proti srsti. A potom jsem si tu přečetla, že v originále je jeho jméno Max a musím souhlasit, že to sedí o sto procent lépe, a tak jsem si ho po celou dobu čtení musela vždy opravit na Maxe.
Postava Eden mi tak nesedla, že pro mě občas bylo těžké číst, přesto jsem to však nevzdala.
Nejlepší scéna pro mě byla, když Max (odmítám ho nazývat Paul), vypověděl svůj příběh a Eden jen zůstala stát s otevřenou pusou a pořádným kopancem do její *** hlavy. No a nejhorší na tom je, že i potom je to stále káča..
Max o ní básní, jak ho změnila a že s ní si nemusel na nic hrát, přitom ona ho stále jen odsuzovala, že si jen na něco hraje. Moc tedy nechápu, kde se tam ta láska (z jeho strany) vyskytla, ale konec je sladký. Číst už to znovu asi nebudu, ale rozhodně to nebylo tak špatné abych litovala(až na Eden :D ). Pokud ale bude jiný díl tak si ho určitě přečtu.

18.06.2021

IdolIdolKristen Callihan

Dala bych 4 a půl hvězdičky kdyby to šlo. Kniha se mi velmi líbila. Styl psaní mi vyhovoval, postavy byly super- žádná mě neiritovala a téma knihy nikdy neomrzí. Nicméně strhávám půl bodu za tu zápletku a trochu i ukončení, které se mi zdálo takové nemastné-neslané.
I přesto však byl příběh krásný a dojemný. Docela si přeju si přečíst o ostatních chlapech z kapely a o Scottim.. tak snad to brzo přijde :-))

16.06.2021

Můj nejmilejší suvenýrMůj nejmilejší suvenýrVi Keeland

Po dlouhé době u knihy brečím jak dítě. Brečím štěstím a závistí. Absolutně jsem nečekala něco takového! Proč je sakra Matteo jen knižní postava, když já ho potřebuji ve svém životě? Bála jsem se, o čem tak autorky budou psát, když v polovině knihy už to vypadalo, že za chvilku přijde konec, ale oni přesně věděly, jak nás napínat a co napsat. Musím říct, že mi vadilo, jak byla Hazel nerozhodná a vesměs si opravdu zahrávala s Bradym. Její všelijaké myšlenky se mi příčily s tím, co si myslel a jak jednak Matteo. I přesto se mi příběh velmi líbil. Je velmi romanticky, není jen o spoustě sexu a konec je jak vystřižené z dokonalého života. Jen doufám, že v životě poznám alespoň zlomek z toho, co mají naše (bohužel) smyšlené postavy.

14.06.2021

Drzý kravaťákDrzý kravaťákVi Keeland

Mám smíšené pocity. Na jednu stranu jsem se vážně bavila. Graham byl zábavný, hodný (většinou), otevřený a každým coulem věrný. Jeho ďábelská stránka v posteli byla sexy jako on sám. Na Soraya se mi ze začátku líbilo jak byla svá, nedělala si z ničeho těžkou hlavu a život brala tak, jak přišel. Jenže mi pak po nějaké době začala docela vadit. Chápu, že autorka potřebovala zápletku, ale tahle mi k chytré a vyspělé ženě nesedla. Chloe byla roztomilá a hezky knihu zpestřila. Takže pěkné čtení, ale mínus za neoriginální zápletku a trochu táhnoucí se děj.

11.06.2021

Jen jeden rokJen jeden rokPenelope Ward

Když jsem začala číst, tak jsem nechápala ty komentáře a vcelku nízké hodnocení. Jenže jak jsem se dostávala dále do příběhu, už jsem chápala. Že začátku se kniha nečetla špatně. Sice je taková hodně pro teen, ale to mi většinou nevadí. Teagan mi hned na začátku připadala dost nevyspěle, ale pak jsem zjistila že jí je vlastně jen 19 a tak to dávalo smysl. Caleb byl lepší. Hodně se mi zamlouvala jeho morálka a to, že byl hezký a k tomu hodný.. to už je takový skoro vymřelý (nebo pohádkový) typ :D Takže když se ti dva poznávali a zamilovávali se do sebe, tak vše bylo ještě ok. Jenže od poloviny knihy jsem se začala nudit a už jsem spíše jen odpočítávala minuty do konce. Zápletka byla ok, ale popravdě jsem čekala, že třeba zjistí, že je sama těhotná, nebo nějaké větší drama, ale autorka to pojala spíše velmi nenáročně. Takže kniha rozhodně nebyla nejhorší co jsem kdy četla, ale vracet se k ní asi nebudu.

10.06.2021

Důvodné pochybnostiDůvodné pochybnostiW. G. (pseudonym)

Kniha jako celek se mi líbila a hezky se četla, nicméně z ní mám i rozporuplné pocity. Andrew jako kretén začal a vlastně i jako kretén skončil. I přesto jsem ho ale měla ráda. To co si prožil je hodně drsné a nechápu, jak někdo jako Ava může existovat (nebo alespoň jak k ní autorka dostala inspiraci.. hnus!). To, jak se Andrew celou dobu choval k Aubrey mi nejdříve sedělo k jeho image, ale později už jsem nechápala, jak si to mohla nechat líbit. Nakonec to tak nějak chápu, ale stejně mi to přijde zvláštní. Kniha je vesměs romantická, ale rozhodně ne v tom klišoidním stylu. Docela fajn, zajímavé čtení.

09.06.2021

Neměli bychomNeměli bychomVi Keeland

Nádhera. Krásné, pohodové čtení, u kterého jsem se pěkně zasmála. Pošťuchování mezi Bennettem a Annalise bylo krásné zpestření příběhu. Líbilo se mi, že jsme se tak pozvolna všechno dozvídali, postavy nebyly nějak moc zlomené a nic se extra nedramatizovalo. Líbil se mi v příběhu malý Lucas, který ukázal Bennetta i v jiném světle. Naprosto jsem si to zase užila :-))

08.06.2021

Struny láskyStruny láskySamantha Young

Začátek knihy byl pro mě takový rozpačitý. Nevěděla jsem, co si o Sky myslet. A postupně jak jsem se seznamovala s její postavou, tak jsem si jí i oblíbila a soucítila jsem s její bolestí. Killian byl zprvu velmi uzavřený, vážný a hlavně starostlivý chlap, kterého jsem si prostě hned zamilovala. Vůbec mi nevadilo, že je kniha trochu delší, protože jsem se tolik vžila do jejich životů, že mi čtení ubíhalo jako po másle. Zápletku jsem takovou očekávala, ale stejně mi to nevadilo. Konec byl sladký a hlavně šťastný.
Já osobně knihy od S. Young miluju a ani tahle nebyla žádným zklamáním.

07.06.2021

VýzvaVýzvaElle Kennedy

Celou sérii si užívám, at už je díl slabší nebo ne. V této jsem se bavila i nebavila. Musím souhlasit, že Tay byla občas na facku, ale chápu jí. Body-shaming je závazná věc v této době a je velmi těžké se přes nějaký ten stereotyp dostat. Jsem za ní ráda, že našla někoho, kdo jí miluje takovou jaká je.
Conor mi byl velmi sympatický, líbilo se mi, jak se snažil a jak se změnil.
Poslední zápletka mi také přišla nesmyslná a jakoby autorka jen potřebovala nahnat nějaké stránky do počtu. I přes to jsem si čtení užila a ráda s k této sérii vracím. :-)

05.06.2021

Snít znovuSnít znovuMona Kasten

Přirovnala bych to k předešlému dílu, kdy čtení bylo fajn, ale v této knize mne hlavní postavy zaujaly o trochu více. Líbí se mi, že se autorka rozepisuje do detailů, nechává postavám prostor pro růst a nic není uspěchané.
Blake jsem si oblíbila již v předešlé knize a moc jsem se těšila na příběh pouze o něm. Nicméně musím říct, že se tu občas choval nesnesitelně a trošku si to u mě pokazil, ale ne nenávratně ;-)
Jude byla zajímavá postava, ale nepřišlo mi že bych se s ní v knize dobře poznala…
Miluju celou jejich partu a to, že se v každé knize o nich autorka zmíní. Potřebuji ještě pár takových příběhu. Třeba o Camovi by mohl být další díl haha.
Jediné větší mínus u této autorky je četba jen z pohledu jedné hlavní postavy. Přála bych si, abychom mohli nahlédnout do hlavy i Blakeovi a ostatním mužům že série. :-)

05.06.2021

Vzácná a drahocennáVzácná a drahocennáRaine Miller

Jak jsem četla čtvrtý díl hned po sobě, tak jsem už popravdě hodně přeskakovala některé erotické pasáže.
Byl to rozhodně pěkně napsaný příběh, ale už trochu nudnější. Kdyby měl jen kolem 250 stránek, tak by to bylo perfektní zakončení celé série.
Minulost se vyřešila, přítomnost byla krásná a budoucnost měli hezky naplánovanou.
Celá kniha je plná lásky, důvěry a porozumění. O něčem takovém sní snad každý, a kdo to nemá, může si přečíst tuto sérii a alespoň na chvilku cítit jako by to sám prožíval. Tak dobře je to napsané. Za mne krásné čtení a možná se ke knihám zase vrátím! :-)

28.05.2021

Oči dokořánOči dokořánRaine Miller

Tady už máme podstatně více stránek než u předchozích knih a musím říct, že je umění napsat jeden příběh do třech dílů tak, aby se čtenář nenudil a to se tady autorce povedlo.
Příběh plynul velmi přirozeně. I přes to, že se Ethan a Brynne znali tak krátce, vůbec jsem si nepřipadala, že by se neznali nebo pro sebe nebyli jak stvoření. Autorka vše zvládla s přehledem. Děj byl poutavý a zápletka zajímavá. Vášeň a láska mezi nimi byla krásná a pikantní. Super série, která se velmi lehce čte! :-)

26.05.2021

Všechno, nebo nicVšechno, nebo nicRaine Miller

Zase jsem zklamaná nebyla. Vyprávění jen z pohledu Ethana bylo zajímavé, nicméně si myslím, že nejlepší je střed, kdy se to mezi nimi střídá.
Kniha byla trochu delší než předešlý díl a bylo to docela znát. Já si tu omáčku tady u té série docela užívám, ale i tak by tam pro mě mohl ten děj jít trochu rychleji kupředu.
Líbilo se mi, že jsme se již seznámili s Ivanem a Gaby, kteří budou mít pro sebe celou vlastní sérii. A hurá na čtení dalšího dílu, abychom se dozvěděli jak to vlastně všechno dopadne. :-)

24.05.2021