Maruš.D Maruš.D komentáře u knih

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Líbí se mi, že má kniha tak akorát stránek. Není to zdlouhavé, nudné čtení, ale pěkná oddechovka na jeden den. Nic náročného a přesto příjemného. Postavy jsou fajn, nikdo mě neiritoval, což je pro mě velké plus!
Knihu na tento způsob už jsem dříve četla a tato autorka není mezi mojí TOPkou, ale určitě to nebylo zlé. Rozesmála mě scéna s malou Taylor, která jako správná holčička umí manipulovat s dospělími, hlavně muži :D

03.08.2020 2 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

No tak to byla strašná kniha :D
Ty holky byly jak z noční můry. Takhle se snad nikdo ani chovat a smýšlet nemůže. Příběh byl předvídatelný a styl psaní se mi nezamlouval. Co autorce neodepřu, jsou občas vtipné hlášky, které ale kazí zbytek románu a jediné co si z knihy odnáším, je ponaučení, že s upřímností nejdál dojdeš.

01.08.2020 2 z 5

Láska bez pravidel Láska bez pravidel M. J. Summers (p)

Při čtení této série jsem si uvědomila dvě věci. Naprosto mi nesedí hlavní hrdinky, které mě jen vytáčí a za druhé že jsou všechny knihy jak přes kopírák. Ve všech knihách je postava, která žije daleko a přestěhuje se někam, kde se zamiluje. Pak se hl. “hrdinka” chová jako nána. Přichází zápletka, kdy se něco pokazí. Zamilovaný pár se rozdělí, protože spolu nedokážou mluvit. Ta postava, co se přestěhovala se vrátí, ale zjistí, že jí to tam už vůbec nevyhovuje a pak už je tu jen sladký konec.
Kniha by nebyla špatná sama o sobě, ale číst to jako sérii je nuda. Doporučuju si přečíst jeden příběh a pak až po delší době další.

31.07.2020 3 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Tak jako ostatní, jsem z této knihy trochu mimo. Vcelku se mi líbila, byla akční, romantická, smutná, veselá, erotická a občas i k vzteku. Někdy jsem byla trochu zmatená, dialogy dávali smysl jen postavám, ale my (čtenáři) si musíme tak nějak domyslet, o co vlastně jde a co tím míní. Hierarchie lidí je smutná, ale bohužel asi i dost pravdivá. Láska mezi hl. postavy je jako ta kniha, občas matoucí, ale nakonec vlastně příjemná a hezká. Souhlasím, že Riley byla chvílemi “na pěst”, ale teď už mi to tolik nevadí. Určitě bych chtěla pokračování, ale nevím, kolikrát se k této knize vrátím.

28.07.2020 4 z 5

Šance na lásku Šance na lásku M. J. Summers (p)

Tak mě od začátku hodně nesedla Megan. Chovala se strašně, to co vypouštěla z pusy ještě horší a celkově mi přišla falešná. Lucovi jsem roli věřila trochu víc, ale nechápu, jak se mu mohla líbit Megan :D
Příběh byl, jak je tu řečeno, nenáročný, romantický a i předvídatelný, ale stejně jsem to chtěla dočíst, protože “co kdyby”.. :D

26.07.2020 3 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Romantický příběh, který končí sice jako všechny, ale liší se postavami s vlastní originální povahou. To je to, co mám na romantických knihách nejraději. Příběh byl milý, nicméně až moc natahovaný. Styl psaní nebyl špatný, ale ani to není úplné BUM v oboru. Cole byl roztomilouš, kterého by mi nevadilo mít doma a Clire také ušla, ikdyž mě občas štvala. Všechny zápletky z knihy mi dávaly smysl a dodaly knize trochu té hlubší myšlenky, kterou romantický příběh často postrádá.

24.07.2020 3 z 5

Papírová srdce Papírová srdce Claire Contreras

Achjo, je to fakt škoda, ale mně nesedí autorčin styl psaní a vyprávění. Příběh by nebyl špatný sám o sobě, postavy jsou zajímavé, děj docela napínavý, ale...
Druhý díl je vlastně taková kopie prvního, akorát s jinými postavami a role se také obrátili. Mia a její věčné rozhodování mě moc nebavilo a to, jak se zachovala poté, co se dozvěděla TU informaci, a pár týdnů vůbec nereagovala mi šlo na nervy. Jensen byl roztomilý a docela jsem si ho oblíbila. Vím, že život a láska nejsou jednoduché a postav mi bylo občas líto, ale také mi to přišlo trochu přitažené za uši (a to říká beznadějný romantik). Nicméně, hodnotím lépe než první díl, ale ani tato kniha se nezařadí do mých oblíbených.

23.07.2020 3 z 5

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

Dala bych 2 a půl hvězdy. Příběh byl pěkný, ale styl psaní mi nevyhovoval. Nevím, zda to je jen příšerný překlad nebo autorčin styl, ale chvilkami nedával smysl. Věty jakoby na sebe občas ani nenavazovaly. Několikrát mi to přišlo zmatené a neuspořádané. Přes to všechno je ale kniha docela pěkná, příběh je romantický a nenáročný. Nelituji přečtení.
Nicméně se více těším na papírová srdce. :D

22.07.2020 2 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Moc pěkný a dojemný příběh. Kniha pro mě byla docela emotivní, což není mínus! Krásně napsaná, nebyla ani krátká, ani dlouhá, taková akorát. Naprosto zbožňuju příběh hl. postav, který přešli od nenávisti k tak silné lásce. To jak se Richard choval bylo pochopitelné a zároveň mě štvalo, že mu sama nemůžu domluvit :D
Super série! :-))

21.07.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Pěkné čtení, ikdyž jsem očekávala něco jiného, tohle mě nezklamalo. Čekala jsem nějaké drama, které se teda nekonalo, ale zato byla kniha bohatá na humoru, emocích a vyprávění ze života na turné. Saša byl pěkně sladkej, nejde jo nemilovat a Gabby a její “ďáblíci” pěkně divocí. Trochu mě mrzí, že se tam moc neřešilo dost věcí jako třeba s Liz..
autorčin styl psaní mi v celku vyhovoval, ale na mojí TOP to nestačí. Pěkná oddechovka, která by za mne mohla mít o pár stránek méně.

08.07.2020 4 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

No na to, že jsem ani neměla moc vysoké očekávání, tak mě to i přesto dokázalo nemile překvapit :D
Jakože docela fajn oddechovka, ale i tak mi tam něco vadilo a nesedělo. Co mě opravdu iritovalo, tak to, jak moc posedlá tím seriálem byla. Dax byl fajn.
Celkově by příběh nebyl špatný, téma se mi líbilo, ale provedení u mě trochu vázlo. Nelituju přečtení, ale asi se ke knize už vracet nepotřebuji.

07.07.2020 3 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Dvě slova- Krásná oddechovka.
Naprosto roztomilý příběh o dvou lidech, kteří schytají ten jeden Amorův šíp pěkně rovnou do srdce. Přečteno za chvilku, bez komplikací a nějakého stresu. :-))

05.07.2020 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Tato autorka se mi začíná dostávat pod kůži. Její knihy jsou drsné (vzhledem k tomu, že jsme stále v žánru román), ale zároveň láska, která vznikne mezi hl. postavy je o to víc silná a uvěřitelná. Občas jen čtu a říkám si, že bych jim potřebovala pořádně vysvětlit co se děje, aby na sebe nebyli tak zlý :D
Wolfa i Francescu jsem si oblíbila, hodili se k sobě a jiskra mezi nimi plála divoce. Co mne trochu zklamalo, tak to byla část těsně před koncem. Nicméně je to ta kniha, ke které se jednou (ne-li víckrát) vrátím. :-))

04.07.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Syrová. To byla slova, která mi běžela hlavou po celou dobu čtení. Syrové emoce. Colleen H. se zase předvedla ve vší své parádě. Všechna její díla semnou vždy pořádně zamávají, ale tady nastal úplně jiný level. Jednou jsem se musela dokonce přesvědčit, že jde opravdu o román..
Nejde ani správně popsat, jak tvrdě na mě kniha působila. Jsou to vlastně všichni psychopati, ale zároveň ne. Nakonec ani nevím, co si myslet o Jeremym. Autorka mě ani moc nepřesvědčila o lásce mezi J. a Low, nějak se to jen točilo okolo biografie. A poslední otázka, která mne asi bude strašit ještě dlouho..
Pravda, nebo lež???

02.07.2020 4 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Wow. To byla jízda.. zase jedno velké emocionální klubko. Těšila jsem se na příběh Tristana a Sydney už z předchozích dílů, ale to co jsem dostala, bylo snad ještě lepší. Obě postavy jsem si oblíbila, zamilovala se do jejich povah a vzájemné lásky. To, jak se Tristan zachoval mě překvapilo, ale dodalo to knize na zajímavosti. Nádherné zakončení série a už se těším, až si někdy knihu přečtu znovu. :-))

01.07.2020 5 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Další super díl o bratrech stavitelích. Daltona jsem si samozřejmě zamilovala, jinak to snad ani nejde. Zato s Raven jsem až tolik nesympatizovala, nějak mi nesedla. Jinak příběh byl milý. Kluk co rád sex a drsňačka, nějaká ta špatná minulost mezi nimi a sex. Hodně sexu. Jsem ráda, že jsem se zase dozvěděla něco víc o minulosti té nehody a už se velmi těším na poslední díl. Obě postavy jsou mi už teď sympatické, tak snad to bude další bomba. :-))

30.06.2020 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Já jsem příjemně překvapená. Trochu jsem se obávala autorčinu stylu psaní, ale příběh mne bavil. Naprosto jsem se zamilovala do všech bratrů už v prvním díle a bojím se, zda moje srdce vydrží přečíst příběhy všech :D
Morgan byla také skvělá, obdivuji ji za její sebevědomí a bojovnost. Příběh byl velmi lehký, žádná velká zápletka, ale o to víc sladší. Je to romantika v každé nové kapitole, ale mně to vůbec nevadí. Jediné malinké minus pro mě je v rozsáhlosti popisování okolí a všeho. Na to jsem já nikdy moc nebyla a i zde jsem to jen tak letmo pročetla, spíše přeskočila, ale až si knihu přečtu znovu, možná tomu budu věnovat více pozornosti.

27.06.2020 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Sabrina Jeffries

Velmi rychle jsem se dostala do děje. Kniha se mi četla dobře, postavy byly fajn a styl psaní na jedničku. Nechyběly romantické a sexy pasáže, které příběh trochu okořenily. Chvilku jsem se ke konci nudila, ale poté Annabell převzala vedení a byla to docela sranda. Konec super a plus i za milý epilog.

25.06.2020 4 z 5

Odhalena láskou Odhalena láskou Sabrina Jeffries

Za mne taky jedna ze slabších od S. Jeffries. Četla se dobře jako všechny, ale něco mi tam úplně nesedělo. Ani postavy jsem si nějak extra nezamilovala. Sice mne vyloženě neštvali, ale asi jsem si více užila vyprávění Willa s Tamarou, než hlavních postav. Zápletka super, čekala jsem, co se asi tak může stát a jak to rozřeší, ale když přišlo na samotný konec, tak mi děj nepřišel už tolik záživný.

24.06.2020 3 z 5

Nevěsta jeho bratra Nevěsta jeho bratra Rachael Anderson

Velice se mi líbil začátek knihy. Vývoj děje i citů mezi Abby a Brigstonem. Tak nějak jsem už od začátku věděla, co se asi přihodilo, ale i tak jsem byla vývojem událostí překvapená. Rozhodně lepší zápletka, než v předešlém díle. Postavy byly fajn, ale přesto mě ke konci už moc nebavily. Příběh byl chvilkou nudný a co mě tedy nesedí, je autorčin styl psaní.

21.06.2020 3 z 5