Maruš.D Maruš.D komentáře u knih

Nádech Nádech Penelope Douglas

Kéžbych si tuto knihu přečetla když mi bylo “náct”.. asi by mě i bavila. Je to příběh o Amerických středoškolácích. Styl psaní mi nevadil, ani jsem nezaregistrovala, že by se až moc často opakovalo “tepání v bříšku” jak tu někdo zmiňoval. Lásku mezi Tate a Jaredem jsem jim věřila a chápala jsem i proč se Jared choval tak, jak se choval.
Avšak konec mi přišel vcelku nedomyšlený. Kdyby se tohle opravdu stalo, tak se to řeší trochu jinak, než ránou pěstí a dvěmi facky. Jinak to nebylo špatné čtení...

21.09.2020 2 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Tak tohle jsem nečekala. Za mě naprosto úžasný příběh, který měl takovou hloubku, že z toho snad týden nebudu spát. Jsem ráda, za šťastný konec!
První jsem si myslela, že to bude docela bobost, jelikož jsem ničemu nerozumněla a Layana mi vážně neseděla. Postupem času jsem začala přemýšlet nad zápletkou. Zvážila jsem Bipolární poruchu, se kterou jsem se už v knihách setkala, ale chování postav tomu vůbec nenasvědčovalo. S novou a novou kapitolou jsem byla více zmatená. Při odhalení Tajemství, všechno nabralo jiný spád a já konečně pochopila. Nepřijde mo, že by kniha nebyla propracovaná, nebo nedotažená. Já si čtení užila na 100% a zase se něco nového přiučila.

19.09.2020 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Nejvíce jsem si oblíbila Kokyho. Hned jsem měla chuť jet do krámu si takového mazlíčka pořídit :D
Moc jsem od knihy nečekala, ale přijemně mě překvapila. Příběh měl hlavu i patu, chemie zde fungovala na jedničku a styl psaní mi v celku vyhovoval. Neměla jsem problém ani s jednou postavou, nebylo jich zbytečně moc, což je za mě plus, že se neztrácíte v příběhu. :-)

18.09.2020 4 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Souhlasím s tou oddechovkou, ale popravdě jsem rozhodně četla lepší “oddechovky”. Děj by nebyl špatný, kdyby byl lépe zpracovaný. Vše mi přišlo tak trochu nedotažené. Dialogy povětšinou nedávaly smysl, i když vlastně dávaly a stejně je to i s postavami. Vcelku už jsem se jen těšila na konec, který byl také takový nemastný- neslaný. Celkově ve mne kniha nezanechala žádné emoce.

17.09.2020 2 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Tento díl byl mile naivní. Arilyn byla milá duše, která se našla ve světě jógy, zdravé stravy a meditace. Stone byl přesný opak, který se ale nezdráhal trochu změnit. Taková pěkná nenáročná oddechovka, která by byla perfektní, kdyby měla tak o sto stran méně.

16.09.2020 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Musím souhlasit, že kniha je taková.. divná :D
Nesedla mi ani Maggie ani Ben. Maggie jsem na začátku nemohla vystát, její chování i myšlení. U Bena jsem se nemohla rozhodnout. Byl milý, ale dost egoistický. Měl být slušně vychovaný, ale občas mi přišel jako úplný opak. Jediné plus bylo, že je kniha poměrně krátká, a tak se dlouho trápit nebudete. Navíc mi nevadí autorčin styl psaní.
Epilog mi v knize také docela chyběl.

16.09.2020 3 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Audrey Carlan

Já tedy proti Amber nic nemám. Žiju v Americe a vím, jak tu lidé berou náboženství (hlavně taková 22 letá slečna). Lidi v Čr tomu možná neporozumnějí, ale tohle je tedy něco, co mě nevykolejilo.
Jelikož jógu dělám každý den, líbilo se mi zjistit něco více o tantrické józe. Příběh byl takový hodně milý. Postavy poznaly, že jsou pro sebe ti pravý vcelku rychle, ale někdy to tak u mladých lidí je. Nikde už se nepíše, jestli jim to opravdu vydrží :D
Nicméně duchovně založené lidi (ačkoliv každý trochu jinak) se takto zachovat mohou, protože mají jiné smýšlení než někdo, kdo na svět kouká více prakticky. Za mě další povedený příběh, který sice možná je naivní, ale za to je taky příjemně sladký. :-))

16.09.2020 4 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Už jsem zjistila, že mi na této autorce nesedí její rychlé ukončení knih. V celku to plyne, pak přijde zápletka, stačí omluva a vše je zase růžové. Nevím, zda by to vždy tak lehce prošlo v reálném životě. Nicméně i přes zrychlený konec se tato kniha stala mou nejoblíbenější z celé série. Wolfa jsem si moc zamilovala. Příběh byl syrový a plný emocí, které mě nenechali v klidu. To co se dělo s Davidem, Wolfovo démoni, to vše dodalo knize na zajímavosti.

12.09.2020 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Dala bych tak 4 a půl hvězdiček. Příběh začal super, čtení dopisů mne bavilo, byly vtipné, vážné, romantické, lechtivé a opravdu zábavné. První setkání proběhlo také lépe než jsem si myslela, že je možné. Zápletka byla velmi předvídatelná, a i přes to, že jsem ji očekávala, myslela jsem, že bude trošičku originálnější. Konec sladký. Takové příjemné, odpočinkové, nenáročné čtení :-))

10.09.2020 4 z 5

Někdo to rád skotské Někdo to rád skotské Suzanne Enoch

Takový střed v sérii. Nebylo to ani zlé a ani nejlepší. Bavila jsem se nad zápletkami a tomu jak si hl. postavy vyměňovali své názory a ukazovali si lásku svým způsobem. Nicméně tam stále bylo něco co mě rozčilovalo, jako třeba chování Rafa. Ale jinak pěkná série :-))

03.09.2020 4 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

No tak to bylo docela zklamání. Ken mi byla nesympatická, chovala se hrozně a ani jsem s ní nemohla moc sympatizovat kvůli jejím démonům, ikdyž těm rozumím více než dobře. Nate byl k zulíbání. Takové ošklivé káčátko, které se proměnilo v labuť. Zápletka stejná jako u předchozího dílu, takže nic moc výjimečného. Já se docela nudila.

03.09.2020 3 z 5

Návrat na Vysočinu Návrat na Vysočinu Suzanne Enoch

Kniha si zaslouží 3 a půl hvězd, ale nemohu srovnávat s první a druhou, protože ty mne bavily více. Tady už se známe s celým klanem, plus známe i ty okolo a tak nějak už víme o co běží. Rowenu jsem si nějak moc neoblíbila a to se nezměnilo ani po víc jak polovinu v tomto díle. Od cca 70% už mi byla sympatičtější. Lach by byl v pohodě, ale nemohla jsem moc uvěřit důvodům proč na začátku během dvou dnů změnil názor a to mi vadilo. Jinak jsem si ho také potom oblíbila. Hlavně Skotskou přírodu, jejich tradice a zvyky a také svatbu. Občas trochu klišé, ale proto čtu nenáročnou literaturu :-)
Za mě slabší díl, nicméně jsem se stále bavila. Už se těším na Medvěda a jeho skotskou divošku.

27.08.2020 3 z 5

Nezkrotný horal Nezkrotný horal Suzanne Enoch

Za mě naprosto nejlepší z celé série. Pokud to ještě není zfilmované, tak bych tak učinila :D.
Bavila jsem se celou dobu, postavy byly sympatické, děj tak akorát napínavý, romantický a dobrodružný. Zakázaná láska je vždy zajímavá. Arrana jsem si oblíbila ze všech nejvíc, jak je upřímný, rozumný a sexy- zabijácká kombinace. Mary jsem také měla ráda, hlavně když si uvědomila co chce a šla si za tím. Super dvojice!

27.08.2020 5 z 5

Ďábel nosí kilt Ďábel nosí kilt Suzanne Enoch

Zajímavý příběh. Miluju historické romány a potřebovala jsem vyzkoušet nového autora a S. Enoch mě mile překvapila. Není to špatné (První místo má stále S. Jeffries a L. Kleypas), ale I tak jsem si čtení užila. Ranulf je velký zlý pes, kterého se všichni bojí, až na jednu malou anglickou výjimku. Líbil se mi vtip, charakter a děj postav. Možná bych tento díl trochu zkrátila, ale ostatní knihy už to mají lepší.

27.08.2020 4 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Tak já se docela bavila. Když pominu fakt, že mi moc nevyhovoval styl psaní, tak tohle byl za mne asi nejlepší díl. Pravděpodobně jen kvůli tomu, že mám tohle dominantní vs submisivní chování ráda, ale i tak to bylo milé. Sawyer si s sebou nesl těžké břímě a o to víc jsem si zamilovala, jak se staral o Wolfa. Jullietta pro mě byla ze všech sester nejvíce zajímavá. To, jak se bála a nedokázala se uvolnit mi k ní sedělo. Maminka to měla dobře vymyšlené a ikdyž se tomu dá jen těžko uvěřit, i tak jsem si to docela užila. Autorce by možná více vyhovovalo psát historické romány, kde domluvené a vynucené sňatky nebyly takové tabu.

17.08.2020 3 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Tohle byl určitě mnohem lepší díl než předchozí dva. Více vzrušení, navíc láska z dětství a to vše v balíčku Maxe a Cariny. Děj mi docela utíkal a bavil. Ke konci už mi to přišlo zbytečně zdlouhavé, ale ne nějak přehnaně. Líbilo se mi, jak se Carina hledala a stála si za svým i s tak dominantním mužem jako Max. Hezká oddechovka, kterou si už ale podruhé nepřečtu.

15.08.2020 3 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

Za mě je tato série vážně super! Skoro tak dobrá jako série Božský od Ch. Laurens. Aiden byl zvláštní postava, která si toho dost zažila (ostatně jako všechny postavy z celé série), ale i přesto jsem ho měla ráda. Ke Cami se choval jako k princezně, když jí zrovna neodstrkoval. Dokonale se k sobě hodili. Já jsem dočetla zbytek série v angličtině a Maddox je chlap mého gusta, ale nejlepší příběh za mě má Reid. Stojí za to si počkat!! (Nebo ještě lépe- přečíst v aj, pokud zvládnete). :-))

14.08.2020 4 z 5

Zlomená srdce Zlomená srdce M. J. Summers (p)

Zdá se mi, že je to asi nejvíce povedený díl. Byla jsem velmi zvědavá na Treye a Thomase a co se s nimi stane a tohle byla docela jizda. Tentokrát autorka trochu nabourala svůj stereotyp a kniha byla výjimečnější, než předešlé díly. Alessa byla v pohodě, naprosto jsem jí chápala a sympatizovala s ní. Malý Thomas byl roztomilý a bylo mi líto, čím vším si prošel. Trey byl oříšek. Na hl. hrdinech byl znát jejich věk a jejich nevyřáděnost v životě. Nakonec si oba uvědomili své chyby a vše se vyřešilo jak je u autorky zvykem. Klidně by to mohlo být kratší, ale jako oddychovka dobrý.

14.08.2020 4 z 5

Navěky Navěky Adriana River (p)

V této knize se dostaneme hloubš do Adamova předlouhého života na Zemi a zároveň si připomínáme a prohlubujeme znalosti z predešlích knih v sérii. Je to neskutečné jízda, při které milujete a zároveň litujete každou další přečtenou stránku.
Normálně nemám ráda knihy, co mají více jak 350 stránek, protože se nudím, ale u této série bych to četla i kdyby to mělo stránek tisíc.
Styl psaní mi velmi vyhovuje a děj se zakousne do kůže jako zimní mráz.
Dvě slova... NAPROSTO DOKONALÉ!!!

04.08.2020 5 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Už jsem to u jedné autorky zažila, kdy jsou knihy jak přes kopírák a liší se jen v maličkostech. Tady je to stejné, proto doporučuji si přečíst první díl, pak něco jiného a teprve po chvilce se vrátit zpět k této sérii. Jinak se můžete docela nudit.
Stejně jako u jedničky, i tady to bylo příjemné oddychové čtení, které naštěstí není zdlouhavé. Meggie mi moc neseděla, ale na jednu stranu její chování chápu.
Byli zde vtipné pasáže, romantika, erotika a hodně povahových rysů, které je nutili jednat tak, jak jednali.

04.08.2020 2 z 5