Ďábel nosí kilt

Ranulf MacLawry, markýz z Glengasku, vtrhne do vznešené londýnské společnosti jako divoká bouře, přicházející ze skotské Vysočiny. Původně má v úmyslu zachránit svou osmnáctiletou sestru, která podlehla lákadlům v podobě květnatých lichotek a změkčilých budižkničemů oděných v saténu. Ti se jen ohánějí šlechtickými tituly a povrchními radovánkami, zejména však ohrnují nos nad vším, co patří ke Skotsku. Ranulf ovšem zjistí, že satén má své kouzlo, zvlášť když halí křivky lady Charlotte Hanoverové – slečny s jemnou pletí, ostrým jazykem a vyhraněnými názory… Charlotte má až po krk mužů s horkou hlavou od té doby, co její snoubenec zahynul v naprosto zbytečném souboji. Odkdy platí rána pěstí víc než práce mozku? A přesto má pro ni drzý skotský horal, který je stejně nebezpečný v tanečním sále jako na bitevním poli, nepopiratelné kouzlo. Někdy nezbývá než přehodnotit názory…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411928/big_dabel-nosi-kilt-cUi-411928.PNG 4.1133

Skandální Skotové 1.

Vydáno: , Baronet

The Devil Wears Kilts, 2013

Kniha Ďábel nosí kilt

Knihomolka97
26.11.2021

(+ SPOILER) Velmi příjemné čtení. Začínám propadat příběhům, ve kterých vystupují skotové/horalové. Ďábla jsem přečetla rychlostí blesku, výborně se četl. Charlotte i Ranulfa jsem si moc oblíbila, užívala jsem si jejich hašteření a sbližování. Nebylo nouze o pár scén a ten konec byl prostě sladký. :) Další díly si teda rozhodně ujít nenechám!
4,5⭐/5⭐

uminaa
06.09.2021

Už od začiatku som vedela o čo pôjde a vôbec mi to nevadilo. Charlotte bola naozaj gurážna a to mi bolo na nej sympatické. Nad Ranulfom som občas pokrútila hlavou, ale inak sa kniha čítala dobre. Páčilo sa mi, že som sa v knihe stretla hneď s celou Ranulfovou rodinou, ktorá má navnadila na ďalšie knihy série :)

Domkar9116
20.08.2021

Prvních pár stránek jsem se nemohla začíst, ale pak už to bylo dobré a četlo se hezky. Příběh ani postavy nebyly špatné, ale mám nasazenou laťku vysoko od Lisy Kleypas a proto mě toto tolik neuchvátilo. Ale tím nechci psát, že je to špatné to vůbec. Spíš takový lepší průměr v tomto žánru.

alzbeta4340
28.03.2021

Dobré romantické čtení. Mám ráda, když v tomto žánru cítím při čtení určitý nadhled a humor a Ďábel mi to splnil vrchovatě. Sympatické byly i vedlejší postavy, určitě bude pěkná celá série.

tatjana1737
24.02.2021

(+ SPOILER) !!! POZOR, OBSAHUJE SPOILERY !!!

Myslela jsem, že ďábel nosí Pradu, ale tato kniha mě vyvedla z omylu. Nosí kilt a je z Vysočiny. Nebylo to špatné, ale kdo načetl vícero romancích o lordech a namlouvání v minulosti, toho to asi tolik nevytrhne. Při čtení jsem občas srovnávala s Jude Deveraux a její "Sametovou tetralogií", kterou jsem objevila kdysi dávno a mám k ní sentimentální vztah, i když je to vlastně docela limonáda a s historií to zřejmě nemá moc co společného. Škoda, že Skandální Skotové nevznikli dřív, v době, kdy jsem s četbou historických romancí začínala, protože pak bych je jednoznačně zařadila mezi své srdcovky. Takhle mě čtení potěšilo, ale nic nového mi nedalo. Příběh je vystavěn na klasickém schématu rozdílných prostředí, přičemž se hlavní dvojice a priori musí nesnášet, ale přitom je k sobě přitahována, ukazuje se, že jeden i druhý trpí neodůvodněnými předsudky, a láska nakonec vše překoná. On je samozřejmě samec od pohledu a ona je emancipovaná, chytrá a odvážně hubatá. Jiskření mezi hrdiny bylo napsané pěkně, příběh jako takový byl ale poměrně jednoduchý, což mi přišlo škoda. Vlastně jen pár plesů, nějaké ty rvačky a klanová válka v londýnských kulisách. Kdyby Enochová vše víc rozvedla a víc se rozepsala, nebylo by to ke škodě, takto až příliš pospíchala do cíle. Co ale tentokrát oceňuji je že hrdinové hned nesnili o manželství až za hrob a zcela pragmaticky se rozhodli pro milenecký poměr na dobu (ne)určitou. Jiné knihy vždy obsahují zakázaný předmanželský sex, ale protože je čtenáři od začátku jasné, že k uzavření sňatku dojde, tak se nepohorší nad uvolněnými mravy cudné panny a vášnivého šlechtice. Tady sice bylo také jasné, že ti dva se nakonec taky vezmou, ale aspoň do podlehnutí vášni vložili racionální úvahy a reálné zhodnocení své situace. Současně oceňuji, že autorka promyslela i jak by něco takového v tehdejší době mohlo fungovat, aniž by se dáma zkompromitovala (gardedáma v podobě komorné jako doprovod na schůzku). Nicméně při dalších milostných aktech, zejména při tom na plese, jsem si lámala hlavu, co Charlotte udělala s Ranulfovým reprodukčním materiálem, protože tentokrát "francouzský kondom" (kterému se mimochodem v této době říkalo "anglický redingot" a používal se mj. proti "francouzské nemoci") nikdo nepoužil. Ale to je jen projev mé choré mysli a věřím, že jiným čtenářkám to na kouzlu knihy neubere ;-).

munka
26.11.2020

Na rozbeh série celkom dobré. Niečo mi tam však chýbalo. Prečítam si aj ďalšie diely.

Ála1968
15.11.2020

Miluji příběhy z Vysočiny.I když se spíše odehrával v Londýně,na přitažlivosti mu to neubralo.Bylo to skvělé.Těším se na další díly.

petulkapeta
11.11.2020

moje prvni kniha o Skotech..no tentokrat se zatoulat do historie a poznat jeden klan o 4 sourozencich nebyl vubec špatny napad...