Kontrakt 2

kniha od:

Kontrakt 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427684/bmid_kontrakt-2-dXs-427684.jpg 4.2 361

Kontrakt série

< 2. díl

Příběh Richarda a Katy pokračuje a zamotá se tak, jak by nikdo nečekal. Kontrakt se změnil a zdá se, že život už nikdy nebude jako dřív. Richard VanRyan měl všechno. Milující ženu, báječnou rodinu se dvěma úžasnými holčičkami, skvělé přátele i kariéru v reklamním byznysu, v níž vynikal. Láska ho změnila z chladného bezcitného tyrana v láskyplného muže, plného citu a pochopení. „Před ní jsem nebyl nic. S ní, díky ní, jsem našel svůj svět.“ Teď však stojí znovu na osudové křižovatce. Stačila vteřina a dopravní nehoda mu převrátila život doslova vzhůru nohama. Bezstarostný život plný lásky, smíchu a pohody je pryč. Richard ochrnul a jeho postižení ničí nejen jeho, ale život celé rodiny a především jejich vztah s Katy. Jako by se znovu stával tím mužem, jímž býval, a jímž už nikdy nechtěl být. Zvládne Richard dosud největší výzvu svého života? Najdou spolu s Katy opět cestu k sobě a prožijí zase vášnivé chvíle plné erotiky? Odpověď najdete v další knize oblíbené autorky Melanie Moreland, která vypráví o síle lásky a odpuštění i o ceně rodiny, přátelství, humoru a naděje.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet
Originální název:

The Amendment , 2019


více info...

Komentáře (83)

Komentáře 83 Recenze 0

Laf
Laf
10.11.2023 4 z 5

Pěkné pokračování, kdy museli překonávat další překážky. Líbilo se mi na tom to, že se objevili i postavy z BAM. Krásně se příběh propojil. Za přečtení to stojí :)

Ála1968
Ála1968
16.09.2023 5 z 5

Tak tohle fakt byla bomba.Celou knihu jsem probrečela.Bylo to skvělý


Verresa
Verresa
14.06.2023 5 z 5

Další díl, který mě dostal. Bohužel se stala tragédie a ta ovlivnila jejich život. Bohužel až moc negativním směrem a starý Richard byl opět na scéně. Sáhl si dno a než se stačil nějak vzpamatovat, tak přišel o to nejcennější co v životě měl. Naštěstí má úžasnou bandu z BAM, tak úžasné lidi kolem sebe, které nezajímají jeho blbé řeči a vztek. Pomůžou mu aby byl zase tím otcem a manželem? Nebo padne na úplné dno a vše skončí? Sakra doporučuju! Zbožňuju tuhle sérii. Moje top

Lofda
Lofda
04.06.2023 3 z 5

První díl jsem četla už dávno a přiznávám, že jsem si při čtení tohoto dílu musela několikrát přiznat, že už si nic nepamatuji.. No nic.. A hodnocení?? Kdybych hodnotila jen první část knihy, dám nejspíš plný počet. Ale pak mi došlo, že to je vlastně ta část, jejíž děj mi už předem prozradila anotace, což je vlastně škoda.. Červenou knihovnu mám ráda, ale tady byl závěr tak přeslazený, až trnuly zuby. Škoda veliká, první část bylo super čtení.. Za malou Gracie přihodím ještě aspoň půl *, ta mě bavila celou dobu ;-) Takže všeho všudy 3,5*..

Lee7
Lee7
30.01.2023 4 z 5

Velmi emotivní příběh jejich společného pokračování. Nejdřív jsem nevěděla, zda do toho jít. Ale mám přečteno vše - jsem ráda, nakonec velmi pěkné zakončení

cukrovka
cukrovka
19.10.2022 5 z 5

Hezký druhý díl, za mě lepší než první. Čtivá romantika kde se neřeší jen láska, ale i vyrovnávání se s těžkým zraněním a nejistotou. Stačí okamžik a život se může otočit o 180°, pak je důležité mít okolo sebe rodinu a přátele kteří nás zase nasměrují správným směrem.

janaky
janaky
04.10.2022 5 z 5

Niekedy ťa správny kamarát dokáže riadne nakopnúť do zadku.

LucijeT
LucijeT
02.10.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Vlastně Kontrakt mě navedl na celou sérii Vested Interest a za to jsem moc ráda. Než jsem si přečetla dvojku přečetla jsem je všechny až po Reida, aby mi to časově zapadlo a je to fakt super oddechovka

zp87
zp87
21.09.2022 4 z 5

První díl se mi líbil určitě víc. Jak píše Nermal - ten první měl větší 'dynamiku vývoje'. Dělo se tam toho zkrátka mnohem víc...
Ale i tento byl super. Toto jsou pro mě knihy, u kterých si odpočinu.

Ač jsem to měla původně stejně jak "0197", když jsem si přečetla anotaci, co se Richardovi stane, vůbec se mi do čtení druhého dílu nechtělo, jsem moc ráda, že jsem se do toho pustila. Ale nejdřív jsem nalistovala konec, abych věděla, jestli to dopadne dobře nebo ne a podle toho se rozhodla.

Pasáže s rodinou byly roztomilé... A scény s Katy (na začátku a konci) skvělé.
Ale už mě docela štvalo to sypání si popela na hlavu, pořád samé omlouvání, "choval jsem se jako kretén"... Už u prvního dílu mě to štvalo a tady je to snad ještě víc. Vzhledem k tomu, co se stalo, se dalo určitě lépe chápat a zvládat povahu chování 'zraněného' člověka.
Nebylo třeba mu jeho chování vyčítat, si myslím...
Kdyby byl ještě třetí díl, jen o rodinném životě, rozhodně bych si ho přečetla.

0197
0197
19.09.2022 5 z 5

Přiznám se, že se mi do druhého dílu moc nechtělo. Když jsem si z anotace přečetla, co se Richardovi stane, trochu mě to odrazovalo a bála jsem se, že to bude hodně smutný. I když život není jen o těch šťastných chvílích. Ale toho si člověk užije dost v reálným životě a v tom knižním se tomu snažím vyhýbat. Ale chtěla jsem pokračovat v sérii Vested Interest, tak mi nic jiného nezbývalo. Vlastně jsem to mohla vynechat, ale to by byla škoda :-).

První díl mám přečtený už dvakrát a je to přesně ta kniha, kterou budu číst pořád dokola :-). V pokračování vidíme, jak se Richardovi a Kate daří. Mají krásné holčičky, bezvadnou partu přátel, starý chladný a arogantní Richard už je minulostí a jsou celkově spokojená rodinka. Cítíte z nich jak hluboce milují své děti a sebe navzájem. Bohužel stačí vteřina a vše je rázem jinak.

Ani si nedovedu představit, co musela Kate v té nemocnici prožívat. V těch chvílích mi bylo hodně smutno. Richard se pak choval jako totální blbec, ale vzhledem k tomu všemu se nedivím, že se na povrch prodralo jeho staré já. Měl strach. Připadal si že selhal. Na vozíčku si nepřipadal mužně. Byl zoufalý a vynervovaný. Měl bolesti a nevěděl jestli se to spraví. Ještě že tu byli kluci z BAM. Když už jsem je zmínila, je opravdu působivé, jak všichni drží spolu. Jak jsou tu jeden pro druhého. Mít partu takových kamarádů, kteří jsou pro sebe jako rodina, může se člověk považovat za šťastlivce. Katy se také snažila a několikrát mu dávala najevo svoji nekonečnou lásku. Že tu pro něj bude, ať už bude na vozíčku nebo ne.

Ještě chci vypíchnout kapitoly z pohledů hlavních hrdinů, které v knihách od M. M. hodně často převažují nad pohledy hlavních hrdinek. Dle mého skromného názoru dávají knihám neskutečný šmrnc. A to chlapské smýšlení je tu zmáknuté na jedničku :-). Epilog mě hodně bavil a teda pane jo :-). Celou knihu jsem si užila a nevěřícně teď nad sebou kroutím hlavou, že jsem ji chtěla vynechat :-).

Poznámečka na závěr - pokud s autorčinou tvorbou začínáte, doporučuji začít Kontraktem, pak prvními čtyřmi díly série Vested Interest ,po Reidovi si přečíst Kontrakt 2 a pak až Vana. Je to tak i doporučeno na stránkách autorky :-).

Nermal
Nermal
11.08.2022 4 z 5

Tento díl se zdál být lepší než ten první, ale neměl takovou dynamiku vývoje. Karty už byly rozdané v prvním díle, takže se víc prostoru dostalo na lásku a pevné pouto mezi Katy a Richardem, které nakonec překoná všechny překážky. V tomto žánru očekávaný happy end - láskou a vynaloženými penězi se podaří zvítězit nad následky nehody. Což se jinak podaří jen zřídka.
Četlo se to velmi dobře, zvlášť pasáže popisující lásku k malým dětem.

Silvisek
Silvisek
09.07.2022 5 z 5

Neskutecne uzasny pribeh. Zabrecela jsem si kdyz dcera k nemu mluvila kdy byl v komatu. Sama mam trileteho syna a tohle me dostalo. Uzasny cely dej a konec. Z knizky jsem se nemohla odtrhnout, napinave ze jak to dopadne.

uzivatel0983
uzivatel0983
23.06.2022 5 z 5

Tak tento díl se mi libil asi o něco více než první...bylo vidět jak Katy miluje Richarda a byla by pro něj schopna objetovat vše....moc doporučuju :)

MAU256
MAU256
18.05.2022 5 z 5

Nemohu říci, zda se mi líbil více první či druhý díl, každý měl něco do sebe.
Jak lze všechno ztratit v jednom okamžiku, bylo to hrozné. Jsem ráda, že to Katy s Richardem nevzdala a Richard, že dostal rozum. Ještě že existují přátelé (na jejich příběhy se už těším).
Romantickým dušičkám mohu jen doporučit. Vždyť, kdo by neměl rád lásku a její příběh se šťastným koncem.

Kudík
Kudík
18.04.2022 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale Richard z "Kontraktu" mi přišel jiný, než totožný Richard v rámci "Vested Interest". První díl se mi tolik nelíbil jako tento, asi protože byl až moc předvídatelný. Zde mám pochopení pro Richardovo chování. Bolest a beznaděj člověku zatemní hlavu. Podpora Katy, nejstarší dcery Gracie a rodiny, ať již ze strany Gavinových nebo v rámci BAM byla skvělá. Bavila jsem se u scén na začátku a v závěru, kde jsou cedule. :) A epilog to dorazil.

Marci_Vaj
Marci_Vaj
07.04.2022 4 z 5

Pěkné :) Trochu mě mrzí, že v tomto díle jsou vyjmenovaní přátelé - kluci z BAM a vůbec jsem netušila, že i tito pánové mají samostatné příběhy. Doporučuji tedy před druhým dílem, přečíst si knihy: Bentley, Aiden, Maddox, Reid.... lépe pak pochopíte, jejich přítomnost v tomto díle :)
Trochu mě vadila vulgarita v určitých momentech, no uvidíme co další díly.

Terka18
Terka18
03.04.2022 5 z 5

Mám jen jediné slovo a to je úžasný!!! Smála jsem se, brečela jsem, užívala si každou stránku. Když se objevili kluci z BAM tak to bylo ještě víc super. Musela jsem se smát i přes slzy, protože tak dojemný příběh, plný citu, lásky, obětavosti, porozumění jse dlouho nečetla. Chytí za srdce a nepustí!!

uzivatel1061
uzivatel1061
07.03.2022 4 z 5

Daleko lépe napsané než první díl. Hlubší myšlenka a přiznávám, dvakrát jsem měla na krajíčku. Určitě stojí za přečtení, pokud jste se prokousali jedničkou. Trošku mě mátl příběh s klukama z BAM, protože k jejich knížkám jsem se zatím nedostala. To je však jediné, co bych tomu vytkla.

Nuttelka
Nuttelka
23.02.2022 5 z 5

Až na pár drobností jsem si pokračování Richarda s Katy moc užila. Místy moc přeslazené, až se mi kroutily prsty u nohou, hlavně jejich častá oslovení "miláčku, zlatíčko", nevím, prostě se mi to k Richardovi nehodí :-))) Většinu děje hodně dojemné, četla jsem se slzami v očích, jak mi bylo Richarda líto... No a úžasní kluci z BAM, úplně mi to navnadilo na jejich příběhy, těším se na ně a hlavně na Maddoxe. Malá Gracie byla úžasná, malá čiperka, která svého taťku naprosto zbožňuje...

wielka
wielka
07.02.2022 3 z 5

Po prvej casti, s ktorou som sa trochu trapila a nevedela som sa dockat konca, som hned zacala s druhou castou. Tato cast bola pre mna citatelnejsia a rychlejsie to ubiehalo. Napriek tomu nemozem dat plny pocet hviezdiciek, lebo to bolo az prilis presladene no a epilog bol uz uplne ako karamel.
Seria BAM je ovela lepsia a ked uz ju spominam, KONTRAKT 2 JE DEJOVO ZASADENY AZ PO REIDOVI.

Artep071
Artep071
30.01.2022 5 z 5

juuuuuu
další pokračování společného života Richarda a Katy .... bylo to sladký i vtipný a vášnivý a taky i moc smutný a na konec zase moc pěkný ..juuuu ..dyť o tom to je chytnout do ruk fajn příběh ... usmívat se při něm jak měsíček na hnoji ... poplakat si ...a pak se zase vrátit k tomu culení ....a ....šťastně až na věky?? no jasněěěěě :)) to chceme že???
moc fajn pohádkový počteníčko a těším se na ostatní : šílenýho Maxe , velkýho Aidna, Bentleyho , Rieda a další jenž se v příběhu představili a těm našim cukrouškům tak moc pomohli...
:)

Jita160
Jita160
28.12.2021 5 z 5

Vážně 2. Díl byl bezvadný.
Štěstí si člověk musí hlídat protože nikdy nevíte co se vám může stát.
Richard měl vše.... Ale záhy přišla nehoda a zhroutil se mu celý svět. Může láska překonat těžké trauma? Jasně že jooooo!!!
Katy prokázala jakou úžasnou a oddanou ženou pro Richarda je. Nic ji nezastavilo v tom aby o společné štěstí a rodinu nepřišly.

Ana72154
Ana72154
17.10.2021 5 z 5

Oproti prvnímu dílu, u kterého jsem byla celkem zklamaná, mě pokračování mile překvapilo. Nevím jestli je to tím, že má o 100 stran méně nebo že je to jiné- dojemné...

DUNIKO
DUNIKO
04.09.2021 5 z 5

Já nemám slov!!!Od tý hrozný nehody jsem knížku probrečela až do konce.Richard se choval jako debil ale tak by se choval každý bylo mu krutě ublíženo,cítil se poníženě a neschopně,Katy byla úžasná a neskutečně trpělivá ale co mě úplně odrovnalo byla malá Gracie jak položila tátovi při čtení pohádky ručku na koleno ve snaze být mu co nejblíže protože blíž ji táta nepustil ,to z hlavy dlouho nedostanu, naštěstí přišli kámoši z Toronta a všechno to šlo správným směrem️️️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Evaho73
Evaho73
26.08.2021 2 z 5

Nezdielam všeobecné nadšenie. Osobne sa mi nepáči, keď autori chcú ťažiť z predchádzajúceho úspechu a čitateľský oblúbené postavy hádžu do pomyselnej práčky, aby ich poriadne vymáchali a vrátili ich tam, kde boli na začiatku. Presne taký pocit som mala po prečítaní. Dokonca mi to pokazilo dojem aj z predošleho príbehu...

nikca3976
nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Naprosto boží...přečetla jsem jedním dechem...první díl jsem četla snad stokrát a u tohohle to asi bude stejné ️ Celou dobu tekly slzy proudem...ať už smutkem a nebo štěstím...totálně emocionální příběh

lihate
lihate
28.06.2021 5 z 5

„Řekněte nahlas, co cítíte. Pravda sice někdy bolí, ale je správná. Nikdo vám neumí číst v hlavě, proto se musíte vyjadřovat jasně.“

Tohle byla síla. Stačí vteřina a svět se přestane točit. Autorka popsala celou situaci tak živě, že nevěřím, že to někdo zvládl přečíst bez slz. S Katy prostě musíte cítit, vědět, jakou momentálně prožívá bolest, jak panikaří, pomalu šílí a její situace nemá na dlouho žádné pozitivní východisko. Hrozně se mi tam líbila role Maddoxe, knihu o něm jsem ještě nečetla, ale hrozně se na to těším. Maddox je muž s velkým M a dojalo mě, jak se k ní choval. Ostatně jako i ostatní kluci z BAM a kolegové z firmy. V kapitolách, které vyprávěl Richard bylo citelné, jak se cítí, že prožívá všechny své úzkosti a strachy a přesto netuší, co dělat. Moc hezký příběh.

"Musíš přestat žít v takové budoucnosti, o níž si myslíš, že nastane, a myslet na to, co je tady a teď, a tu budoucnost změnit."

helenkan
helenkan
21.06.2021 4 z 5

Stačí chvilka a hned je život vzhůru nohama. Naštěstí měl skvělou rodinu a bezvadný přátele. Pěkně mi to hrálo na city. :-) Ale líbilo se mi to.

narisa
narisa
12.06.2021 5 z 5

Tak přečten i druhý díl. Více se mi asi líbil první, ale toto byl větší doják a hlavně jsou zde i kluci z BAM. Mimochodem moc děkuji za upozornění, že se kniha řadí až za Reida. Trochu jsem se obávala, jak velké drama se v této knize objeví, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Na této autorce se mi totiž líbí, že v jejích knihách žádné přehnané drama není a kniha krásně plyne v poklidné romantice. Moc pěkné čtení. U Richarda naštěstí zvítězila láska a přátelství nad strachem. A miluju to propojení se sérií Vested Interest. Beru to teď víceméně jako jednu sérii.

Sarkak94
Sarkak94
23.04.2021 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si jako první přečetla sérii Vested Interest, protože bych tuto knihu časově zařadila až za Reida. Takže pokud jste knihu ještě nečetli, rozhodně si prvně přečtěte tuto sérii.
Jelikož jsem si k této knize ani nečetla anotaci, tak jsem vůbec nevěděla co čekat. Takže když jsem dočetla první díl jsem si říkala, o čem tak může být ta dvojka?
A musím uznat, že tento díl mě bavil o něco víc než ten první, i když to na mě byla celkem dost emoční bomba, téměř pořád slzy v očích. Richard, tu opět ukázal své pravé já, totálního blbce. Ale zase na druhou stranu chápu, proč se tak začal chovat muselo to pro něj být hodně těžké. A proto i obdivuju Katy, za to jakou s ním měla trpělivost.
Je skvělé, že se tu opět objevují všichni „kluci“ z BAM. Miluju tady stálé propojení se všemi hrdiny ostatních knížek.
Pokud hledáte knihu plnou emocí a lásky tak vřele doporučuji. Autorka opravdu píše skvěle a její postavy si musíte zamilovat. Už se těším na její další knížky.

Štítky knihy

láska rodina

Autorovy další knížky

2019  80%Kontrakt
2020  78%Bentley
2020  85%Aiden
2020  84%Kontrakt 2
2020  86%Maddox

Kniha Kontrakt 2 je v

Právě čtených7x
Přečtených533x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených19x
Knihotéce324x
Chystám se číst155x
Chci si koupit47x
dalších seznamech6x