Bouřlivé objetí

Bouřlivé objetí https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9961/bmid_bourlive-objeti-Hdh-9961.jpg 4 251 32

Malory Family série

Georgina Andersonová, které zažila v Anglii hořké zklamání, se snaží co nejrychleji vrátit opět do Ameriky. Nepočká ani, až do londýnského přístavu dorazí některá z lodí jejich pěti bratrů, a v přestrojení za plavčíka se vetře na loď okouzlujícího, ale nebezpečného kapitána Jamese Maloryho. Lord James, bývalý pirát a černá ovce rodiny, přísahal, že se nikdy neožení. Ale když se ocitne uprostřed oceánu s neodolatelnou a odvážnou kráskou, jeho přesvědčení se začne otřásat. Georginini bratři však přesto neponechají nic náhodě a pod pohrůžkou smrti Jamese donutí, aby se s jejich sestrou okamžitě oženil. Nedobrovolný novomanžel si odveze nevěstu zpátky do Anglie. Nedorozumění pokračují ještě dlouho po svatbě, než si Georgina i James uvědomí, že jeden druhého opravdu milují.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Gentle Rogue , 1990

Ewe291
21.12.2023 3 z 5

Oblubila som si tuto rodinu
Lenze tato cast je podla mna najslabsia. Ale na odreagovanie dobra

Terezzie
13.12.2023 5 z 5

Tuto knihu řadím do mého TOP seznamu v sekci historických romancí. Nádherný příběh , velmi čtivé, hlavní postavy jsem milovala . Zkrátka kniha ke které se určitě ráda vrátím . Děkuji a doporučuji .

havrmoni
04.09.2023 5 z 5

Tady mě to bavilo mnohem více. Hrdinka mi oproti té z předchozího dílu byla sympatická.

Senza Jenka
26.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Ze začátku jde o velmi předvídatelnou záležitost. Georgie čeká už 6 let na svého snoubence a už prostě déle nebude. Přemluví rodinného přítele MacDonella, aby ji doprovázel na cestě do Anglie. Při vyptávání po putykách narazí na Jamese a Antonyho. Ačkoliv je Georgie převlečená za kluka, oba ji odhalí a to dost hloupě před celou hospodou, James ji doslova vynese ven, ale tam se Macovi i Georgii povede bratrům zmizet.
Poté, co naleznou zmíněného snoubence - samozřejmě již 5 let ženatého a dětného, Georgie spíše znechucená, než zklamaná, se snaží opustit nenáviděnou Anglii co nejdříve. A protože je o všechno okradli už při příjezdu, nastoupí s Macem na první neanglickou loď, která pluje vhodným směrem, jako bocman a plavčík. Samozřejmě, že se jedná o loď Jamese Maloryho, samozřejmě to zjistí až po vyplutí, samozřejmě, že Malory ji hned pozná a samozřejmě si to nechá pro sebe, aby ji mohl trochu potrápit a svést. Což se mu samozřejmě povede a netrvá to ani moc dlouho.
Pak už to tak předvídatelné nebylo, ale pouze za cenu jisté zmatenosti. Docela jsem se těšila na konfrontaci s pěti bratry Andersonovými, ale bylo to trochu odfláknuté. Celá ta konstrukce, jak se nechat schválně donutit ke svatbě byla velmi vratká a s příliš mnoha neznámými v rovnici. Mrzí mě, že autorka víc nevyužila Georgiinu znalost provozu lodí. Malé bezvýznamné plus dávám za místy velmi vtipné momenty.

Přiznávám, trochu mě unavuje, jak jsou všichni Maloryovi, Andersonovi i Eden urostlí, svalnatí a neodolatelní. Obzvláště James je takový barbar Conan říznutý jmenovcem Bondem. Arogantně sebevědomý, blahosklonně se vyjadřující vzteklá mlátička. A samozřejmě zcela neodolatelný.

lucie.dc
31.07.2023 3 z 5

Jako na houpačce, občas jsem se zasmála, občas nudila. První polovina knihy byla lepší, druhá stála za starou belu. Hvězda navíc, za ty vtipné momenty z části na lodi.

Když se provdala, byla to nuda, pořád se jen opakovalo nevěřícné "oooch, tvoje žena? To není pravda..." až to bylo spíš na škodu. Pokusy o vtipy z posledních cca 100 stran, mi nepřišly vtipné, závěr ničím nenadchne.

Dost jsem přeskakovala odstavce i celé strany, bohužel.

Musím se vrátit ke Kleypas, jestli je to autorem nebo mi už žánr nevyhovuje jako takový, což by byla škoda, vždy jsem si nejlépe u něj odpočinula...

nina3905
30.07.2023 5 z 5

Milujem túto autorku a hlavne sériu kníh o dvoch rodinách, teda Maloryovcoch a Andersonovcoch. Maloryovci si zaslúžia opätovné vydanie.

karamelka57
23.06.2023 5 z 5

Trosku som si potrebovala odskocit na more za nejakym dobrodruzstvom od Bridgertonov, lebo som sa s nimi uz trosku nudila a podarilo sa! Skvele som sa bavila. Aj ked to bolo cele take v "talianskom" style a aj ked sa James spraval skor ako neotesany grobian nie ako lord.. ale zas Georgie mu neostala nic dlzna svojim temperamentom. Tak im drzim palce, nech sa v zivote nepozabijaju navzajom :))))))

Ála1968
15.04.2023 5 z 5

Ach to jsem se bavila.Celou knihou jsem se prosmála.Bylo to krásně vtipné, romantické, prostě super.

Ivusak7
12.12.2021 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé....Za mě jeden z nejlepších dílů ze série:)

renulkam
26.04.2021 5 z 5

Tohle je z celé serie moje nejoblíbenější knížka. Už jsem jí četla 2x a ráda se k ní někdy vrátím. Georginina nevolnost a svádění Jamese mě vždycky zaručeně pobaví. A jak se James promyšleně nechá "násilím" donutit ke svatbě :-) Milá a vtipná romantická knížka.

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Opat plny pocet hviezdiciek ;)

Maruš.D
07.04.2020 2 z 5

Prvních 30% knihy by si zasloužilo klidně i solidních 5*. Příběh byl napínavý, zajímavý a prostě super. Hrozně jsem se bavila i přes to, že styl psaní nebyl úplně můj top. Nicméně čím víc se přidávalo stránek v knize, tím to začalo být nudnější. V ději se objevilo tolik postav, že ani na konci knihy jsem si nebyla jista kdo je vlastně kdo. To že do sebe byly hl. postavy zamilované se taky moc nedalo z děje vyčíst. Kdyby si to neřekli, tak to opravdu nevím. Autorčin styl psaní mi připadá chaotický, chyběly mi zde myšlenky a pocity postav. Jediné co, tak na sebe řvali a uráželi se, unášeli a zamotávali se do svých lží. Nápad a zápletka mne bavila, dokážu si představit že z pera například S. Jeffries by byla kniha naprosto boží. I tak se pustím do dalších dílu, jen tak ze zvědavosti.

luci2
22.03.2020 5 z 5

Příběh je jedním slovem originální. Pet bratru, jeden pirát a nebojacna Georgina nemeli chybu. Užívala jsem si kazdou stránku. Především konec byl k popukání. Neskutecne jsem se bavila...jen mi trochu vadilo, jak neustále Georginu označovali za milenku a ne za manželku. Já být v její kůži asi bych se více bránila. Ale i tak už se tesim na další knihu ze série. Zatím mi tato přijde nejlepší, ale ještě mi jich hodně zbývá.

petraj30
22.07.2019 5 z 5

Série Malory je nejlepší - James a Anthony nemají chybu

MonaLisa42
16.07.2019 5 z 5

Naprosto skvělá romantická kniha, která velice rychle utekla. Moc bych si přála, aby tak rychle neskončila.
Kniha je plná humorných rozhovorů a situací. James je prostě úžasný a Georginu s její jedinečnou povahou jsem si moc oblíbila. Ze začátku se opakovaly scény z minulého dílu, a tak jsem se obávala, aby mě kniha nepřestala bavit. Ale děj se potom rozeběhl a začal být prostě skvělý. Větší část knihy se odehrávala na moři, což se mi moc líbí. Setkání v Americe a rychlá svatba a odjezd - skutečně jsem se řehtala. Jamesovi tento osud velice přeji.
Vypadá to, že s Andersony bude ještě pořádná legrace... Moc děkuji!!!

cukrovka
29.06.2018 5 z 5

Klasická příjemná a čtivá romantika plná vtipu.

katitek
23.03.2018 5 z 5

Jedna z mych nejoblibenejsich knih. Na konci mi bylo lito, ze pribeh uz konci. Pribeh je naplnen vasni, ohnem, vzdorem, laskou a vtipem :) pro mne je to prvni kniha, kterou jsem zacala serii Malory a... je dokonala. Cihlova zed je proste super a casto si na to oznaceni vzpomenu ve spojeni s mym muzem :)))

nani_nka
05.12.2017 5 z 5

Myslela som, že časť, kedy sa Georgie snažila dostať z Anglicka do Ameriky ako chlapec, pričom James vedel, že za tým mladým plavčíkom sa skrýva žena, bola úžasná, no potom prišli na rad Georgini piati bratia (snáď Johanna napísala o každom z nich jednu knihu!) a ich konflikt s Jamesom a ja musím uznať, že táto historická romanca bola vynikajúca od začiatku až po koniec.

keiko33
25.05.2017 5 z 5

Tak zatial najlepsi diel. Uz davno som sa tak nenasmiala ako ked si James doberal Georginu, ked bola prezlecena za chlapca a ani netusila, ze on o tom vie. A ako si Jamesa doberali jeho bratia. No proste skvely pribeh.

avalonek
16.06.2016 5 z 5

Paráda,jsem zase nadšená.A i když je v těchto knihách prostě jasný konec,příbeh je pokaždé jiný a to mě moc těší.Jsem nadmíru spokojená.

Anglie 19. století romance historické romance

Johanna Lindsey