martunka martunka komentáře u knih

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Krásná kniha...

24.04.2023 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tak tohle mě bavilo...

02.05.2022 5 z 5

Barvy loučení Barvy loučení Bernhard Schlink

Tohle je první kniha od tohoto autora, kterou jsem četla. Jsem nadšená. Je to krásně melancholické vyprávění. Dostala jsem odpovědi a pohlazení.

07.07.2021 5 z 5

Bláznova moudrost Bláznova moudrost Lion Feuchtwanger

Pro mě je to rozhodně silný příběh. Začetla jsem se do něj hned po pár stranách....
Určitě se k této knize ještě vrátím...

13.10.2020 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Určitě mě tenhle příběh bavil. Líbí se mi styl vyprávění a ten konec stojí za to.

15.05.2020 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Uznávám - je to silný příběh o přátelství.... Ale ten styl vyprávění to celé zazdil, vůbec mě neoslovil.

22.04.2020 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tak tohle jsem opravdu nečekala. Tahle knížka se mi opravdu líbila........ Co dodat?

05.04.2020 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tak tohle mě bavilo asi ještě víc, než první díl. Hodně se mi líbí Nimbovy úvahy. Jinak všechny dějové zvraty mě bavily. Ale přiznám se, že nejvíc mě bavil konec a vyústění samotného příběhu.

25.08.2019 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Tak opět mě autorka nezklamala. Skvěle podané závažné téma. Příběh i postavy mě dost zaujaly.

21.05.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jsem nadšená. Celou knihu jsem si užívala.

08.12.2018 4 z 5

Nana Nana Émile Zola

Zola mě zase dostal. Úplně jsem ten příběh prožívala. Úžasné čtení.

22.07.2018 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Pro mě prostě další skvělá kniha od tohohle autora. Příběh je silný a vede k zamyšlení.

04.07.2018 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Pro mě naprosto nádherný, smutný a uchvacující příběh. Na to nezapomenu.

28.06.2018 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Po letech jsem se za tímhle trosečníkem vrátila a zase mu "záviděla" jeho malý svět. Zase mě kniha nezklamala. Příběh jsem si užila stejně jako před lety.

18.06.2017 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Pěkný příběh o odvaze. Musím uznat, že nevím, co se mi líbí víc, jestli film nebo kniha.

03.06.2017 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

K téhle knize jsem přistupovala opatrně, protože jsem dřív viděla film a ten se mi moc líbí. Ale musím uznat, že kniha mě úplně uchvátila. Čtivý příběh, ochucený krásným žalem. Nevím, co dál dodat.

11.01.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zajímavá myšlenka. V takovém světě bych žít nechtěla.

11.11.2016 4 z 5

Buď, kde jsi Buď, kde jsi Štěpán Smolen

Perfektní kniha. Kniha je napsaná svěžím stylem a proto se ty hluboké pravdy v ní obsažené lépe vstřebávají.

19.10.2016 5 z 5

Na shledanou tam nahoře Na shledanou tam nahoře Pierre Lemaitre

Když jsem si knihu kupovala, čekala jsem, že to bude syrový příběh o tom, jak došlo po Velké válce k vystřízlivění a jak se bývalí vojáci nedokázali včlenit zpátky do společnosti. Během čtení se mi velmi zalíbil autorův styl vyprávění a příběh mĕ úplnĕ pohltil. Po dočtení musím uznat, že v knize jde o víc, než jsem si myslela na začátku. Kdyby bylo možné dát více než 5 hvĕzd, tahle kniha by si to určitě zasloužila. Perfektní čtení.

23.08.2016 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Perfektni. Po přečtení Sila jsem byla na Turnus hodně zvědavá. Hlavně na to, jestli budu nadšená nebo zklamaná. No a musím říct, že jsem nadšená, obzvlášť sei líbí postava Donalda. Už se těším na další pokračování Prach!

29.03.2016 5 z 5