Buď, kde jsi

Fantaskní, lehce humorný příběh o hledání stálosti v nestálé době. Doba přeje pohybu. Těkáme z místa na místo, ze vztahu do vztahu a z webu na web. I student teologie se nechává nést proudem, dokud nepotká záhadného starce, jenž se mu stane samozvaným průvodcem na cestě. Nepřipraven – ještě v pyžamu a s kartáčkem na zuby v ruce – je nucen podniknout výpravu napříč staletími a kontinenty, až k pouštním otcům na Saharu, ale především do vlastního nitra....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302103/bud-kde-jsi-fIe-302103.jpg 4.735
Humor, Romány, Duchovní literatura
Vydáno:, Karmelitánské nakladatelství

Losin
08.07.2017

Výborná kniha, čtení samotných pouštních otců například z philokalie mi přišlo příliš suché, ale zde to je podáno mistrně. Tahle knížka mi toho hodně ukázala.

HanaSputnik
01.05.2017

"C.K. HLUBINA. Toužíte po zážitcích? Potřebujete změnu? Drtí vás rutina? Pojeďte s námi na místo, kde jste! Pořádáme: Dobrodružné výpravy za setrváním. Putování pouští všedních dnů. Cesty z labyrintu světa do ráje srdce."
Moc milé čtení! :-)

Eliška_P
17.01.2017

Humor autora mi ne vždy přišel vtipný, občas mi to přišlo, že se až moc snaží... ale samotné poselství knížky jsem si opravdu potřebovala přečíst. Knížku doporučuji všem stěhovavým ptákům... :)

Cinik
16.11.2016

Forma poněkud zvláštní, ale proč ne. Svěží kombinace humorné a naučné literatury. Bohužel neznám poměry v jeho semináři a diecézi, abych mohl dostatečně ocenit některé portréty a humor s tím spojený.

Vojslava
30.10.2016

Tak tahle knížka mne vyloženě dostala a považuji ji za jeden z osobních objevů roku. Vyvážená kompozice beletrie a duchovní nauky, okořeněno velmi půvabným a výstižným humorem z knížky dělá opravdu četbu s požitkem a přidanou hodnotou. Jen doufám, že to není autorovo poslední dílo!

martunka
19.10.2016

Perfektní kniha. Kniha je napsaná svěžím stylem a proto se ty hluboké pravdy v ní obsažené lépe vstřebávají.

marierachel
12.10.2016

Úplně jiná kniha, než všechny ostatní; nadchla mě. Přesný zásah do terče jednoho z největších problémů této doby. Kniha o stálosti a o vytrvalém obdělávání toho kousku země, za který jsme zodpovědni.

barbora4132
02.10.2016

Musím se také přidat k autorovým spokojeným čtenářům. Kniha je zábavná, vtipná, hluboká a především mistrně napsaná. Nikomu nic nevnucuje, jen otevírá oči k věcem, ke kterým by se běžný čtenář bez znalosti patristiky a bez schopnosti četby v cizích jazycích neměl šanci dostat. Jedinou závadou bylo, že jsem knihu nemohla ani na chvíli odložit z ruky - rodina tedy byla tři dny bez koláče k snídani. Také na poznámky si budu muset udělat čas až při druhém, pomalejším a pozornějším čtení, kdy nebudu zvědavá, jak to nakonec dopadne se seminaristou, který před rektorem chodí v hawaiské košili a přiváží nazpět písek ze Sahary.

Citrínek
18.09.2016

Musím souhlasit s předchozím komentářem, vtipná a čtivá kniha, když jsem se přestala smát, tak jsem si začala psát poznámky, moc mě potěšil i soupis čerpané literatury na konci knihy.

Elmo
31.08.2016

Nejlepší křesťanská kniha, kterou jsem za posledního půl roku četl. (A to mi jich rukama projde opravdu hodně.) Doporučil bych ji i mladým.
Autor dokáže perfektně vybalancovat poměr mezi duchovnem a humorem.