MartinkaSl MartinkaSl komentáře u knih

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Tato sbírka se mi líbila mnohem více než Mléko a med. V prvních třech částech jsem sice s autorkou tolik nesoucítila, ale poslední dvě jako by mi mluvily z duše.

Krásná sbírka.

Moderní poezie mne baví čím dál více.

13.07.2022 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Silný a smutný příběh. Obě ženy to v životě neměly jednoduché. Julie ani Agnes se v dětství nedostalo moc lásky a obě měly komplikovaný život.

Mrzí mne otevřený konec. Ráda bych se dozvěděla, co se s Agnes doopravdy stalo.

10.07.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný a smutný příběh. Moje první setkání s touto autorkou.

Jak již psali ostatní, i mně ze začátku chyběla v textu přímá řeč, než jsem si na styl psaní zvykla.

Dětství pro mě bylo zpočátku nezajímavé, nechápala jsem rozsáhlost textu, ale postupem knihy do sebe všechno zapadlo.

11.06.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Smutný příběh plný bolesti, zoufalství a beznaděje. Nepochopitelné chování členů rodiny, které udělali Sáře peklo ze života peklo. Příběh mne velice zasáhl. Zajímavosti o houbách knihu skvěle doplňovaly, i když nejsem fanynkou sbírání ani požívání hub.

09.05.2022 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Moderní poezie je prostě láska. Tato sbírka pro mě byla druhou od autorky, bohužel mě ale nezaujala tolik, jako nejnovější Home body. Stále je tam ale spousta zajímavých básní, které stojí za přečtení. Nejvíce mne zaujala poslední část.

27.04.2022 4 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Jako posluchačka podcastu jsem se na tuto kniho moc těšila a splnila moje očekávání. Z&T se s tématy popraly skvěle a já si jen můžu přát, abych tuto knihu mohla číst v dospívání.
Spoustě žen i mužů by tato kniha dokázala otevřít oči.

21.04.2022 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Má první kniha od této autorky. Skvělá česká detektivka, která hezky vykresluje osobnosti z malé vesničky. Kniha Vás pojme a už nepustí. Skvěle jsem se vžila a byla součástí Hůrky. A Bergman a Sedláková jsou skvělou dvojicí, která je jen třešničkou této knihy.

10.04.2022 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Má první od této autorky. Jednoduché, lehké čtení vhodné pro odpočinek. Lehká zápletka, která je velmi dobře předpovídatelná. Nejedná se o nějak extra kvalitní literaturu, ale svoji funkci asi plní dobře.

Mrzelo mne, že jsem hlavní dvojici lásku nevěřila.

14.03.2022 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Má první kniha od tohoto autora. První polovina knihy se táhne, děj se nerozvíjí, ale od poloviny už se mi kniha líbila. Bavilo mě prostředí historie, knihovny, archivu. Konec byl překvapivý a přišly i zvraty.

28.02.2022 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Mrazivý příběh, který zobrazuje, jak nebezpečné dokáží být sociální sítě.

Kniha byla velmi čtivá, příběh se rozvíjel pomalinku a měl neskutečně rychlý závěr, na můj vkus možná až moc.

12.02.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Nádherná, ale smutná knížka, kterou jsem nemohla odložit a přečetla ji jedním dechem. Krásná myšlenka nebe, kterou si uchovám.

05.02.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Do knihy jsem se nemohla začíst, ale to není nic nového u knihy s hlavním hrdinou mužem, který je nesympatický. Hynek si za spoustu věcí může sám, ale život s Markétou dle mého taky není úplný med.

Ve výsledku se kniha četla lehce hlavně díky velkému množství dialogů. Dvořáková je prostě stále lepší a lepší.

02.02.2022 4 z 5

Kávologie Kávologie Gloria Montenegro-Chirouze

Doporučuji všem milovníkům kávy.

Zajímavé čtení plné skvělých informací, úžasné fotografie a ilustrace.

20.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Nejlepší kniha za poslední rok. Moje první kniha od této autorky.

Začátek byl pomalý a bála jsem se, že mne kniha nebude bavit. Příběh je ale skvěle napsaný, temný a mrazivý.

Přiznám se, že konec jsem očekávala úplně jiný.

Doporučuji přečíst každému, kdo byť jen trochu o knize přemýšlí.

12.01.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Některé povídky byly skvělé, některé slabší. Ústřední povídka Žárlivost byla zbytečně zdlouhavá, ale například Odpad nebo Přiznání se mi moc líbilo. Na Nesba to bylo slabé.

28.12.2021 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Autorka hezky zachycuje dění na klasické české vesnici. Myslím, že postavy, které Dvořáková líčí, se objevují téměř na každé vesnici. Pohodový příběh, který ale asi nebude pro každého.

28.11.2021 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Má první kniha od této autorky. Jsem nadšená! Tolik podobných myšlenek, jako by autorka byla z části mnou.

17.11.2021 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Jsem posluchačkou podcastu Opravdové zločiny, a proto jsem si tuhle knihu nemohla nechat ujít.

Moje očekávání bylo trochu jiné, než to, co kniha skutečně nabídla, ale i tak nejsem zklamaná. Příjemné shrnutí nejznámějších zločinů, rozhovory na konci knize určitě dodaly trochu šťávy.

07.11.2021 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

2. díl série s HH mi přišel o trochu slabší než ten první. Cestování s HH mě příjemně překvapilo v prvním díle, ve druhém už to bylo trochu ohrané.

Každopádně znovu skvěle zpracovaný příběh i případ.

Líbily se mi kratší kapitoly, které nejsou pro Nesba až tak klasické. Kniha je pak více čtivá.

10.10.2021 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Klasický Nesbø.

Prvních 100 stránek se vleče, skoro vás až nudí, ale pak se děj rozeběhne, a už nejde přestat číst. Do poslední chvíle jsem opět netušila, kdo bude vrahem.

Harry Hole mi není cizí, pár knih ze série jsem už přečetla, takže jeho rozervanost mi nevadí, naopak imponuje.

11.09.2021 5 z 5