MartinkaSl MartinkaSl komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha se silným příběhem, který mě ze začátku moc neuchvátil. Ke konci mě ale naplno pohltil a konec jsem neskutečně prožívala.

04.10.2017 4 z 5

Nervy v čokoládě Nervy v čokoládě Eva Pospíšilová

Příjemné odpočinkové čtení. Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Každopádně hvězdička nahoru kvůli zajímavě zpracované obálce a kvůli nadpisům povídek.

30.09.2017 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Harry Hole jako vždy nezklamal! Příběh mě okamžitě zaujal svou zápletkou. Musím přiznat, že jsem skoro do konce vraha neodhalila.
Musím říct, že mě sérioví vrazi od Nesba Moc baví!

19.08.2017 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Od knihy jsem moc neočekávala, ale naprosto mě nadchla! Konec se dal poněkud předvídat, ale i tak byla kniha nádherná. Obrovské plus za úžasnou poezii.

30.07.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Oddychové čtení, ve kterém Doležalová odhaluje osobní pohled do zákulisí herectví. Některé články byly super, některé slabší. Jak jsem brzy zjistila, kniha nejde přečíst najednou - stávala se pro mě nudnou. Ideálně jsem četla 2-3 články za den. Hvězdička nahoru za úžasné ilustrace!

28.07.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Super oddechovka. Začala jsem Veronikou, ale osobně se mi více líbil příběh Jáchyma. Líbila se mi propletení všech postav a nejvíce mě zaujal konec příběhu Jáchyma.

22.07.2017 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Ke knize jsem měla předsudky, že to bude typická teen knížka. Ale mile mě překvapila.
Cath mi okamžitě přirostla k srdci oproti Wren, kterou jsem nemusela.
Levi, to je prostě srdíčko. Hned, jak ho Cather spatřila, tak jsem se do něj zamilovala! A v průběhu knihy se mi to neustále jen potvrzovalo.

13.07.2017 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Skvělá odpočinková knížka, která byla plná úžasných myšlenek. V mnoha věcech jsem se s Aňou shodla a po přečtení knihy mi připadalo, jako by jsme se už dlouho znaly. Navíc jsem zjistila, že pochází z mého okolí.
Knížka byla lehce napsaná, kapitoly mi svou krátkostí skvěle sedly. Ohromné plus za ilustrace!

10.07.2017 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět velmi chytlavý a promyšlený příběh. Za mě ale bohužel slabší než Sněhulák.
Líbilo se mi, že ubylo alkoholu a že byl opět příběh nějakým způsobem osobní. Bohužel jsem se docela ztrácela ve jménech, ale to je můj problém.

06.07.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sedmý díl série Harryho Holea, moje první knížka od Nesba! Slyšela jsem od kamarádky, že Nesbø píše výborně, ale ne, že je génius!
Knížku jsem sice četla děsně dlouho, protože jsem neměla moc času, ale naprosto mě nadchla! Úžasně promyšlený mrazivý příběh, skvěle propracované charaktery a velkolepý konec!

26.05.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Do knihy jsem se zpočátku nedokázala začíst, některé pasáže mi přišly nudné. Ale nakonec jsem se do knihy začtla, u některých pasáží dokonce pobavila. Ale nejvíce si z knihy nesu zátěž války, inspiraci sílou a výdrže Pavla a motivaci, abych byla lepším člověkem a snažila se být s každým v míru, i když to občas nejde.

21.05.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha plná nádherných myšlenek, která vás donutí přemýšlet nad životem. Doporučuji!

04.05.2017 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Čekala jsem typickou teen knížku, ale po přečtení první čtvrtiny knížky jsem změnila názor. Jude jsem sice ze začátku moc nemusela, ale nakonec jsem si ji i Noaha oblíbila.
Knížka s krásným příběhem a na zamyšlení. Hvězdička dolů za nekonečné kapitoly a za tak trochu očekávaný "happy end".

27.03.2017 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Ke knize jsem se dostala až při povinné četbě. Ze začátku mě námět knihy i kniha celkově dost zaskočila. Děj knihy mě začal bavit až ve druhé polovině, kde se začala ukazovat pravá tvář členů rodiny.

12.03.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem četla v angličtině, sice dva měsíce, ale stála za to!
Ze začátku mi dělalo strašný problém se začíst, ale pak jsem se vžila do děje a úplně mě to pohltilo. Konec knihy jsem předvídalapředvídal asi od půlky knihy, ale i tak se mi provedení závěru líbilo.

09.03.2017 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knihu jsem četla v rámci četby k maturitě. Příběh byl dojemný tak, jak jsem čekala, ale i když kniha měla pouze 100 stran, přišla mi strašně zdlouhavá. Některé popisové části byly nudné.

26.02.2017 3 z 5

Příjemný návrat do kouzelnického prostředí. Ze začátku mi trvalo začíst se do knihy, ale od poloviny jsem to přečetla jedním dechem.
Logicky knížka úplně nesedí se sérií HP, Ale čekala jsem, že to bude horší.
Musím říct, že jsem se v téhle knize oficiálně zamilovala do Draca.

04.01.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knížka se četla velmi dobře. Komentář od Brumbála jim dodal jiný rozměr a donutil člověka nad bajkou dále přemýšlet.
Klobouk dolů před J.K.Rowling, jak dokázala vymyslet ještě víc z kouzelnického světa.
Velké plus za úžasné ilustrace!

01.01.2017 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Příjemná teen knížka. Ze začátku se mi četla špatně, ale později jsem ji přečetla jedním dechem. Mrzelo mě chování Eleanor na konci. Takové zakončení knihy jsem opravdu nečekala.

27.12.2016 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Jedna z horších knih od Greena. Četla se trochu hůř než ostatní knihy od Greena, ale pořád se mi četla lépe část od něj než část od D.Levithana. Zajímavý příběh, jen ten "velkolepý" konec mě neuchvátil.

12.12.2016 3 z 5