MartinkaSl MartinkaSl komentáře u knih

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Nemám slov!

Moje první kniha od dua Lars Kepler a jsem naprosto nadšená! Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrahem. Za mě nejlepší severská detektivka, kterou jsem kdy přečetla.

26.08.2021 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Obě novely se mi líbily, ta druhá tedy mnohem více.

Ta první je klasický Viewegh, špatně se čte, ale příběh sám o sobě je fajn. Ta druhá je lehké čtení s fajn příběhem.

Každopádně autor není zrovna mým šálkem kávy, proto jeho tvorbu už asi nebudu dlouhou dobu (nejspíš už nikdy) číst.

12.08.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Trochu jiná kniha, než na jakou jsme od Mornštajnové zvyklí. Zamrzelo mě zasazení děje do fiktivního světa. Přesto mne kniha bavila, měla silný,ale velmi smutný příběh. Zklamalo mne, že na rozdíl od ostatních knih od Mornštajnové byla kniha bez jediného "šťastného" momentu. Doufala jsem ve šťastnější konec.

28.07.2021 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Zajímavé nahlédnutí do života člověka s OCD. Ze začátku mne kniha nezaujala, ale konec byl velmi čtivý.

Kniha byla slabším kouskem z Greenovy tvorby, i když se mi to může jevit kvůli tomu, že už nejsem úplně v cílové skupině autora.

30.06.2021 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Silný příběh, který byl bohužel chaoticky sepsán. Přeskakování v ději mi bohužel čtení velmi znepříjemňovalo.

15.06.2021 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná kniha se smutným příběhem. Postavy byly perfektně a uvěřitelně popsané a charakterizované. Mornštajnová to prostě umí. Bohužel pro mě ale byla Slepá mapa nejslabší z dosud přečtených od této autorky.

15.04.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Trochu jiný Nesbo, ale stejně dobrý jako při sérii s HH. Možná i lepší. Kniha se mi líbila, zajímavé zpracování postav, ke kterým během knihy měníte názor. Čekala a doufala jsem v jiný konec.

28.03.2021 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha mne ze začátku moc nezaujala, ale od poloviny se četla sama.

Odpočinkový příběh s detektivním pozadím.

01.03.2021 3 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Knihu jsem dostala k Vánocům, sama bych si ji asi nevybrala.
Každopádně zajímavý příběh, čekala jsem klasickou seberozvojovou knihu, ale opak je pravdou.
V knize je spousta zajímavých myšlenek, osob i podobností se současnou situací. Kniha donutí po každé kapitole člověka dost přemýšlet.

31.01.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Silná kniha, která vás ještě dlouho bude nutit přemýšlet nad rodičovstvím, výchovou a vlastně i nad lidmi ve vašem okolí.

13.01.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Příjemná oddechová kniha s krásně popsanými místy v Kodani. Z knihy opravdu hygge vyzařuje. Líbil se mi autorčin styl psaní, vytkla bych “rychlý” konec.

11.01.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od Mornštajnové. Stejně tak jako Hana mne kniha zasáhla, i když možná o něco méně.

Zajímavé zpracování osudů členů jedné rodiny. Příběh ve mně zanechává spoustu otázek a myšlenek nad lidskými vztahy, rodinou a i nad nesmyslnými chybami, které můžou kompletně změnit náš život.

Knihu rozhodně doporučuji!

31.12.2020 5 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Kniha předčila moje očekávání. Chápu srovnání s Nesbem.

Do knihy jsem se nemohla začíst, vadily mi dva souběžné děje, ale od poloviny knihy mě to pohltilo. Oceňuji propletenost příběhu. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrahem.

21.11.2020 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Na knížku jsem se moc těšila a měla jsem velká očekávání.

Třičtvrtě knihy obsahuje zajímavé informace o seriálu, autorech i o hercích. Zaujaly mne i informace a spojitosti, kterých si člověk při běžném sledování nevšimne, nebo které se jen tak nedozví.

Vadily mi souvislosti se seriály a filmy, které se k nám do Evropy třeba ani nedostaly. V tomto smyslu je kniha psaná hlavně pro Američany.

21.10.2020 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nejsilnější, nejkrásnější a bohužel i nejsmutnější kniha, jakou jsem kdy četla.

29.08.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha se mi v některých částech líbila moc, v jiných vůbec. Moravské nářečí přidalo knize na atraktivitě, bavilo mě. Zklamal mě konec, čekala jsem víc.

05.08.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Klasická Hartlova oddechovka, která nezklame.

Chvilku mi trvalo se zorientovat v postavách, charaktery byly malinko podobné těm z Hartlových knih minulých, ale to se dalo čekat, když jsou od stejného autora.

Každopádně účel - odpočinout si u nenáročné knihy - splnila.

19.07.2020 4 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Od knihy jsem čekala mnohem více. Dopisy byly většinou krásné a zajímavé, což se ale nedá říct o básních. Byly v knize zbytečné.

17.06.2020 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělá oddychovka, čte se úplně sama.

Možná je to více čtení pro muže než pro ženy, ale jako fanynce Hartlových knih mi to vůbec nevadilo.

02.05.2020 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Povídková část byla dobrá, oddechové čtení. Některé povídky byly lepší, ostatní naopak.

Divadelní hra se mi do knihy nehodila, nudila mne. Bohužel jsem tuto část knihy nedokázala dočíst.

19.04.2020 2 z 5