MartinkaSl MartinkaSl komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh.

Bála jsem se, že pro mě všemi opěvovaná kniha bude zklamáním, ale opak se stal pravdou.

Neuvěřitelně propletený příběh mi sebral slova. Kniha by si zasloužila i 10 hvězdiček.

10.04.2020 5 z 5

1968 - Revoluční rok ve fotografiích 1968 - Revoluční rok ve fotografiích Carlo Batà

Zajímavá kniha.

Je úžasné vidět, co všechno se dokáže stát za jeden jediný rok.

Je velmi emotivní sledovat emoce ostatních na fotografiích pořízených v pravou chvíli.

22.03.2020 5 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Skvělý psychologický román, který mě plně pohltil.

Malinko mi překáželo, že byla kniha psána z pohledu obou hlavních hrdinek, ale ve výsledku to přispělo ke kvalitě knihy.

Kniha čtenáře nutí k tomu, aby se zamyslel nad tím, jak by v určitě situaci jednal on sám.

Myslela jsem si, že konec knihy od poloviny příběhu předvídám, ale opak byl pravdou. Konec knihy mne příjemně potěšil.

12.03.2020 5 z 5

Má první kniha tohoto typu.

Ze začátku knihy jsem byla z knihy rozpačitá. V něčem jsem s autorem souhlasila a v něčem jsem si ťukala na čelo.

Zhruba v polovině mě kniha začala bavit, ale poslední asi 2 kapitoly mne pohltily. Hlavně ta poslední.

24.02.2020 3 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Silná kniha.

I když se nečte úplně lehce, vystihuje všechny bolesti, strasti a situace, které naši předkové museli vytrpět.

Je neskutečné, co lidské tělo a duše vydrží.

21.01.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh dvou mladých lidí, kteří žili v koncentračním táboře v Osvětimi. Čtivé čtení, bohužel není ukázáno skutečně "drastické" prostředí, často je příběh až nereálný.

26.11.2019 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Kniha mne v začátku vůbec nezaujala a dlouho jsem ji odkládala. Od poloviny jsem ji ale přečetla (skoro) jedním dechem.
Zajímavé zpracování, trochu odlišné od klasického stylu Nesba.
Nakonec knihu hodnotím docela pozitivně, i když konec byl trochu zmatený.

30.10.2019 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Bylo sice zajímavé zjistit pohled a pocity Christiana, ale na kvalitě to knize moc nepřispělo.

27.04.2019 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Super lehké čtení, zábavný příběh. Líbilo se mi propletení rodin. Kniha krásně ukazuje každodenní osudy (ne)obyčejných lidí.

21.07.2018 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Lehká oddychovka, občas i vtipná. Četla jsem lepší tohoto druhu.

19.06.2018 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Od knihy jsem čekala hodně, bohužel se má očekávání nenaplnila. Zajímavý děj, bohužel jsem si musela některé pasáže číst několikrát, abych je pochopila.

07.05.2018 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Knihu jsem četla v rámci povinné četby k maturitě. Velmi mě zaujala. Knížka se čte lehce, má poutavý děj. Líbila se mi zápletka i závěr knihy.

20.04.2018 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha pro mě byla první od Kundery a velmi mě zaujala. Líbilo se mi zobrazení doby i osudy postav. Některé myšlenky mě velmi zaujaly.

05.04.2018 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Opěvovaná klasika se mi četla celkem dobře až na některé příliš dlouhé odstavce. Od díla jsem čekala mnohem víc.

06.02.2018 3 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Super příběh, krásně se to četlo. Jsem zvědavá na druhý díl.

30.12.2017 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Z první povídky jsem byla nadšená.
Do druhé jsem se musela začíst, abych vůbec postavy pochopila a dokázala se do nich vžít.
Třetí povídka mě ze začátku vůbec nezaujala, ale od příchodu Addie do Starbucks už to bylo lepší.

Lehké čtení, líbila se mi propletenost příběhů.

17.12.2017 3 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Lehké a vtipné čtení. Knihu jsem četla jako první ze série a jsem naprosto ohromená! Děj byl lehce předvídatelný, ale to mě od čtení neodradilo.

Už se moc těším, až se podívám na film.

22.11.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Do knihy jsem se nejdříve nemohla začíst, ale poté mě svým příběhem plným bolestí a smutku naprosto pohltila.

Ukázala mi další z hrůz války a donutila mě přemýšlet, že v dnešní době řešíme samé blbosti.

Krásná kniha!

18.11.2017 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Seriál jsem před čtením knihy neviděla, ale rodiče mi ji s nadšením doporučovali.

Kniha mě ze začátku bavila, oslnil mě i humor. Kdyby byla kniha poloviční bez výletu do Indie, dala bych jí 5 hvězdiček. Bohužel mi výlet do Indie zkazil celou knihu. Byl zdlouhavý a nekonečný.

31.10.2017 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

První část knihy mě naprosto pohltila. Druhá a třetí část byly bohužel velmi obtížné na čtení. Obrovské plus pro mě byly vložené články z novin. Čapkova nadčasovost člověka až děsí.

Ke knize bych se ale už asi nevrátila.

21.10.2017 3 z 5