MartinkaSl MartinkaSl komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběh dvou mladých lidí, kteří žili v koncentračním táboře v Osvětimi. Čtivé čtení, bohužel není ukázáno skutečně "drastické" prostředí, často je příběh až nereálný.

26.11.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Od knihy jsem čekala hodně, bohužel se má očekávání nenaplnila. Zajímavý děj, bohužel jsem si musela některé pasáže číst několikrát, abych je pochopila.

07.05.2018 3 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Super příběh, krásně se to četlo. Jsem zvědavá na druhý díl.

30.12.2017 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

První část knihy mě naprosto pohltila. Druhá a třetí část byly bohužel velmi obtížné na čtení. Obrovské plus pro mě byly vložené články z novin. Čapkova nadčasovost člověka až děsí.

Ke knize bych se ale už asi nevrátila.

21.10.2017 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha se silným příběhem, který mě ze začátku moc neuchvátil. Ke konci mě ale naplno pohltil a konec jsem neskutečně prožívala.

04.10.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Super oddechovka. Začala jsem Veronikou, ale osobně se mi více líbil příběh Jáchyma. Líbila se mi propletení všech postav a nejvíce mě zaujal konec příběhu Jáchyma.

22.07.2017 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Ke knize jsem měla předsudky, že to bude typická teen knížka. Ale mile mě překvapila.
Cath mi okamžitě přirostla k srdci oproti Wren, kterou jsem nemusela.
Levi, to je prostě srdíčko. Hned, jak ho Cather spatřila, tak jsem se do něj zamilovala! A v průběhu knihy se mi to neustále jen potvrzovalo.

13.07.2017 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Čekala jsem typickou teen knížku, ale po přečtení první čtvrtiny knížky jsem změnila názor. Jude jsem sice ze začátku moc nemusela, ale nakonec jsem si ji i Noaha oblíbila.
Knížka s krásným příběhem a na zamyšlení. Hvězdička dolů za nekonečné kapitoly a za tak trochu očekávaný "happy end".

27.03.2017 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Příjemná teen knížka. Ze začátku se mi četla špatně, ale později jsem ji přečetla jedním dechem. Mrzelo mě chování Eleanor na konci. Takové zakončení knihy jsem opravdu nečekala.

27.12.2016 4 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Druhý díl se mi líbil o moc víc než první. Ze začátku jsem trochu tápala a vzpomínala, kdo je kdo, ale pak jsem si vše během knihy připomněla. Kniha byla čtivá a kdybych mohla, přečetla bych ji jedním dechem. Akorát mi trochu vadily dlouhé kapitoly. Na ty jsem si zvykla až na konci knížky.

Lilyin příběh mě uchvátil a propojení s Kelseou mi přišlo super. Rafan i Palcát si plně získali moji oblibu.

03.12.2016 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Typická teen knížka, četla se dobře. Megan, hlavní hrdinku, jsem si okamžitě oblíbila. Konec jsem částečně předvídala, ale Luke mě překvapil.

27.10.2016 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha se mi četla dobře až na některé nudné popisové části o ničem. Super příběh, super konec na zamyšlení.

23.10.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Trošku jsem se ztrácela ve jménech a zamrzel mě otevřený konec. Ale jinak super knížka, hezky napsaná a skvěle se četla! Doporučuji!

16.10.2016 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Příjemná YA oddechovka s hlubší myšlenkou. Oproti hodnocením a komentářům níže mi to nepřijde jako brak, spíš jako průměrná YA knížka. Námět se mi moc líbil.

Rozhodně si nemyslím, že by Emoni byla ufňukaná, na svůj věk zvládla vše až pohádkově dobře.

13.08.2023 3 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Příjemná, inspirativní knížka.

Líbily se mi krátké kapitoly - nic zdlouhavého, ale přesto to předá silnou myšlenku.

Tato knížka pro mne byla horkou čokoládou v nepříjemných dnech, ale zároveň se ničím nevynikala od ostatních podobného typu, které jsem již četla.

18.05.2023 3 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Má první od této autorky. Jednoduché, lehké čtení vhodné pro odpočinek. Lehká zápletka, která je velmi dobře předpovídatelná. Nejedná se o nějak extra kvalitní literaturu, ale svoji funkci asi plní dobře.

Mrzelo mne, že jsem hlavní dvojici lásku nevěřila.

14.03.2022 3 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Od knihy jsem čekala mnohem více. Dopisy byly většinou krásné a zajímavé, což se ale nedá říct o básních. Byly v knize zbytečné.

17.06.2020 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Kniha mne v začátku vůbec nezaujala a dlouho jsem ji odkládala. Od poloviny jsem ji ale přečetla (skoro) jedním dechem.
Zajímavé zpracování, trochu odlišné od klasického stylu Nesba.
Nakonec knihu hodnotím docela pozitivně, i když konec byl trochu zmatený.

30.10.2019 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Bylo sice zajímavé zjistit pohled a pocity Christiana, ale na kvalitě to knize moc nepřispělo.

27.04.2019 2 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Lehká oddychovka, občas i vtipná. Četla jsem lepší tohoto druhu.

19.06.2018 2 z 5