Martina99 Martina99 komentáře u knih

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Nejlepší a nejvtipnější ze všech knih. Mimochodem pasáž o zachodě ve vlaku je pravdivá, já si jí naštěstí zkusila z pozice, kdo dveře otevřel a netrůnil

21.11.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přecetla jí celou na jeden zátah.
Trochu mě děsí představa, že jsou země, kde se takhle žije. Takže jsem ráda, že to u nás dopadlo jak dopadlo.

17.04.2021 5 z 5

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Hendrik Groen

Vseselé, smutné a dojemné. Tím je řečeno vše.

17.11.2019 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

První polovina byla táhlejší, ale druhá už měla spád a napětí.
Je tam moc.postav, které se nakomec spojí, ale podle me vyprávění z dob čarodějnických procesů tam je zbytečně.

10.11.2019 3 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Moc milý příběh. Na pozadí událostí je zajímavý příběh

09.09.2019 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

I přesto, že jsem viděla seriál a věděla jsem, jak to dopadne jsem byla napjatá co bude dál. Skvěle napsaná kniha, která vás vtáhne do děje.

24.07.2019 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Z prvu jsem se rikala, to bude detektivka, jak vysita! Ale byla zajimava tim, jak vypravi osudy hlavnich akteru.

16.06.2019 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Nikdy mě nepřestane překvapovat, jak se člověk k člověku může chovat, když má nad druhým moc.

07.06.2019 4 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Povídání, jak šel život.

04.06.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Pokračování mě mile překvapilo, ale trochu jsem se bála, aby to nebylo už přehnané. Zbytečně. A jsem ráda, že je tam otevřený konec, což se rovná pokračováni ????

29.05.2019 4 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Potavý příběh odvážných žen.

19.05.2019 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Dojemný příběh přeživšího.

12.05.2019 4 z 5

Šest čtyři Šest čtyři Hideo Yokoyama

Asijští autoři jsou mi asinzapovězeni,nějak jejich kniham nerozumím.
U téhle jsem očekávala detektivku a ne hádk s tiskovym klubem a navíc se celou dobu hádali nad jednou jedinou věcí.
Jediný důvod, proč jsem knihu dočetla byl, že jsem chtěla vědět, jak to bude s jeho dcerou.
Musím přiznat, že závěr se nedal předvídat a nadchnul mě.

11.04.2019 2 z 5

Srpnový sníh Srpnový sníh Pete Hamill

Svět občas potřebuje Golema.
Milý příběh a tak ráda se projdu Prahou 20. let.

04.04.2019 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Důvod proč nezávidím soudcům jejich pozici. Musí se rozhodovat na základě litery zákona a oprostit se o své názory a postoje. O to se soudkyně snaží a v jejich rozsudcích je to i znát, ale pak si to sebou domů a trápí se tím.
Ale výborně napsaná kniha, moc jsem chtěla vědět jak to dopadne.

31.03.2019 4 z 5

Opět jsem se výborně bavila. A upřímně obdivuju, že po tolika litrech vypitých stakanů byl schopen chodit, já bych celé ty dva měsíce proležela a trpěla kocovinou.

23.03.2019 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Ze začátku jsem se neuměla začíst. Navíc tam bylo velké množství poznámek pod čarou a to mě hodně rušilo. A čekala jsem, že kniha bude o Smrti, který šel pracovat na statek a o tom byla tak max. třetina knihy

10.03.2019 2 z 5

Opět mě stařík bavil. Trochu jsem se bála pokračování, ale zbytečně. A on vážně zachrání svět ????

05.03.2019 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Knihu jsem četla podruhé a opět mě uchvátila. Vím, že se tam píše o špíně a nemoci, ale ráda bych se tím Starým městem prošla.

01.03.2019 5 z 5

Marlene Marlene Hanni Münzer

Kniha byla velmi čtivá a nelituju, že jsem jí četla. Ale první díl mě nadchl víc.

20.02.2019 2 z 5