Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let

Holandský stařík je zpět! Pokračování hořkosladkého románu, který se stal světovým bestsellerem. Členové klubu Staří-ale-ne-mrtví přivítali dva nováčky, aby zaplnili mezery, které zůstaly po Grietje a Eefje, a Hendrik stále častěji přemítá o životě i smrti. Chybí mu milovaná Eefje a uvědomuje si, jak je čas nemilosrdný. Hendrik se ale nevzdává! Se svými akčními přáteli obnoví po několikaměsíční pauze svůj anarchistický klub a podniknou řadu bláznivých výletů. Ve svém deníku Hendrik dojemně a s laskavým humorem líčí další rok v domově důchodců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376938/novy-tajny-denik-hendrika-groena-85-OW7-376938.jpg 4.278

Hendrik Groen 2.

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, XYZ (ČR)

Zolang er leven is: het tweede geheime dagboek van Hendrik Groen, 85 jaar, 2016

Kniha Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let

kamila5406
11.11.2020

Další díl o typickém životě starého člověka v domově důchodců nuda není to můj žánr.

Finn69
09.11.2020

Klub rebelů "Staří, ale ne mrtví" sice průběžně obměňuje členstvo, neztrácí ale nic na odhodlání užívat života, jak to jen jde. Můžete se opět těšit na Hendrikovy trefné komentáře k dění a politické situaci jak v okolním světě, tak v domově s pečovatelskou službou. A stejně jako v prvním dílu, je to taková hořkosladká legrace, často vás současně pobaví i dojme. Pořád je to zkrátka moc dobré čtení, a pokud se vám líbil první díl, neváhejte.

carbici
03.11.2020

Pár nových postav, pár nových trampot a stále stejné nadšení pro věc. Žádná násilná snaha o vtip, žádný falešný sentiment, vlastně jen popis dnů, kdy se člověk nevzdává, i když mu někdy není vždy skvěle.

Agatha84
23.06.2020

Možná už se ani nedá vymyslet nic nového, když jste 85ti letým staříkem v domově důchodců, ale kdybych přeci jen přihlédla k obsahu knihy jako takové, tentokrát jí chybělo takové to kouzlo nového, neotřelého. Děj se až příliš podobal prvnímu dílu, až příliš se táhl, snad i kvůli mnoha politicko-kulturním vložkám, které mi jako NENizozemci byly cizí. I přes spíše pochmurný přetrvávající dojem, zůstává však Hendrik i nadále mým oblíbencem.

Doubravka1975
01.06.2020

Autor Hendrik Groen si psal v roce 2013 deník a dodávalo mu to pocit, že je užitečný a potřebný. A tak se rozhodl, že v roce 2015 opět bude celý rok zaznamenávat události ze života v domově důchodců v městské části Amsterdam - sever, protože mozková gymnástika udržuje pružného ducha.
A i když je Hendrik o 2 roky starší a trošku víc pesimističtější ( chápu v jeho věku a situace okolo...) a síly ubývají, tak se svým klubem Staří - ale - ne - mrtví se snaží žít naplno co jim síly stačí.
Život nemá žádná pomocná kolečka. Vzhůru do sedel ! Dokud se ještě žije !

Rihatama
04.02.2020

Jeho revírem je Amsterdam, tempo jeho elektrického skútru je vražedné, jeho protivníkem je ředitelka domova důchodců a věčně lamentující důchodci.

Hendrik je o něco starší, počet jeho neduhů nezadržitelně roste, jeho životní apetýt, humor a láska k přátelům, kteří pomalu odcházejí, se však nezmenšily ani o píď. Hendrik Groen nabízí sympatický recept na život ve stáří, na život, kdy odchází životní síly, partneři, přátelé, nebo kdy odchází oni sami, když rozum umře dříve, než tělo. Bez zbytného filozofování a s patřičnou dávkou černého humoru a cynismu spolu s přáteli mluví o smrti, eutanazii, společně si vyhlíží pěkné místečko na hřbitově ... a přitom nezapomínají žít. Člověk neví, jak sám skončí. I když jedno jsem už stihla pochopit. Když už člověk "musí" žít, tak ať kouká, aby žil. Téma to možná není pro každého. I já mám do důchodu ještě pěknou řádku let. Ale na rodičích vidím, jaké mají štěstí, když jsou na své stáří stále dva, stále soběstační a s život ne příliš omezujícími chorobami.

"Prach jsi a v hnůj se obrátíš."

Martina99
17.11.2019

Vseselé, smutné a dojemné. Tím je řečeno vše.

Ales.BD
29.10.2019

Trochu horší než první díl. Příliš mnoho komentářů týkajících se zpráv v médiích (co jsem dnes viděl v televizi). Zbytek víceméně stejný jako minule. Když uvážíme, že se jedná o výpověď penzisty, který se o něco méně než ostatní topí v malichernostech a snaží se i v pokročilém věku žít, výsledek není nic moc. Při čekání na konec nebudeme zapšklí a občas si zajdeme na večeři. Často mě napadalo, že takto (jako Hendrik) bych skončit nechtěl.