Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let

od:


KoupitKoupit eknihu

Holandský stařík je zpět! Pokračování hořkosladkého románu, který se stal světovým bestsellerem. Členové klubu Staří-ale-ne-mrtví přivítali dva nováčky, aby zaplnili mezery, které zůstaly po Grietje a Eefje, a Hendrik stále častěji přemítá o životě i smrti. Chybí mu milovaná Eefje a uvědomuje si, jak je čas nemilosrdný. Hendrik se ale nevzdává! Se svými akčními přáteli obnoví po několikaměsíční pauze svůj anarchistický klub a podniknou řadu bláznivých výletů. Ve svém deníku Hendrik dojemně a s laskavým humorem líčí další rok v domově důchodců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376938/novy-tajny-denik-hendrika-groena-85-OW7-376938.jpg 4.224
Série:

Hendrik Groen (2.)

Orig. název:

Zolang er leven is: het tweede geheime dagboek van Hendrik Groen, 85 jaar (2016)

Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
gagi
17. září

Vzhůru do sedel! Dokud se ještě žije...

Hokkejka
04. září

Možná lepší než první díl. Brečela jsem.

Sorrow
01. srpna

Tenhle sympatický stařík se prokradl do mého srdíčka a mě prostě a jednoduše baví sledovat osudy celé té bláznivé partičky Starých, ale ne mrtvých. Tenhle díl je o něco smutnější, zase přijdeme o jednoho člena, ale objeví se i noví koumáci. Přidanou hodnotu má kniha rozhodně tím, že nenásilně řeší momentální politickou situaci, problémy s byrokracií v domovech důchodců, vztahy, které na takovém místě panují... Dozvíte se něco ze světa sportu a dalších odvětví a hlavně nakouknete do života starých lidí, kteří si chtějí své poslední měsíce/roky dosyta užít. Přestože hodnotím "průměrnými" třemi hvězdami, na procenta bych dala klidně 65, a pokud nás Hendrik potěší nějakým dalším deníkem, budu určitě mezi prvními, kdo se k jeho vyprávěním vrátí.
Audioknihu krásně namluvil Jaromír Meduna, jehož hlas je neskutečně příjemný, klidný a hodí se k Hendrikovi snad ještě více než hlas pana Žáka, který namluvil předchozí díl. Tento faktor mě zpočátku trochu vyděsil, nicméně změna narátora mi nakonec vůbec nepřekážela a myslím, že byla dokonce k lepšímu. Hudební předěly jednotlivých měsíců mě tentokráte nikterak nezaujaly, ale rušivé nejsou. Audioknihu jako celek určitě doporučit můžu.

knihovniceVS
29. července

Knížka, která pohladí, byť chvílemi drsnou dlaní.

sporran
28. července

Naprostý souhlas s předchozími komentáři. Druhý díl je smutnější a místy velmi drsně úsměvný. Kéž by v takové společnosti jednou člověk prožil své pozdní stáří. Nicméně česká seniorská komunita je někde jinde. Bohužel... A nebo je to jedna velká fikce. Každopádně čtivá kniha doplněná i faktickými detaily ze světového dění vč. sportu a velmi mi vyhovuje členění dle jednotlivých dnů.

Adriana.82
27. června

smutnější než první díl , ale pořád hezky napsané .....

betys6914
25. června

Druhý díl tajného deníku tohoto sveřepého staříka funguje stejně dobře a místy snad ještě lépe, než ten první. Dočkáte se notné dávky humoru, lehkého cynismu, pevných přátelství, ale i smutku a samoty. Pokud se vám líbil první díl, druhý vás potěší stejnou měrou.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Hendrik Groen

Hendrik Groen
nizozemská

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených28x
v Čtenářské výzvě4x
v Doporučených3x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit6x