Martina99 Online Martina99 komentáře u knih

Boží a jiná muka Boží a jiná muka Tereza Boučková

Je to milé čtení a pobaví, musím přiznat, že párkrát jsem smála nahlas :-)

28.02.2018 3 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Občas jsem se v knize ztrácela, hlavně mezi vztahy Slováky a Maďary. Ale jinak to byl zajímavý příběh o třech kamarádech v historických souvislostech.

25.02.2018 3 z 5

Mám moc ráda ten seriál a oblíbila jsem si i knihu, která je rozšířena ještě o povalečné období až do porodu Anny Urbanové. Byla tam pasáž, která se odehrávala na zámku, která mi tam trochu vadila, ale jinak příjemné čtení.

21.02.2018 4 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Mám ráda, že v knihách o Zeměploše je více linií, ale v téhle jich bylo nějak moc. Navíc má kniha skoro 600 stran a fotbalem se zabývalo tak 150.

10.02.2018 3 z 5

Zvláštní smutek = zvláštní kniha. Základní příběh se mi líbil, ale moc se nelíbil ten příběh s bratrem. Ale jinak milá kniha.

29.01.2018 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Úplně mě mrazilo, jak se lidé, kteři získají převahu a nikdo jim neurčí mantinely dokážou chovat.

26.01.2018 5 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Celá knížka mi přijde, jako ty románkové sešitky. Možná ten třetí příběh je česká Bridget, ale méně vtipnější.

19.01.2018 2 z 5

Modrá knížka o běhání a o životě Modrá knížka o běhání a o životě Miloš Škorpil

Kniha nejen o běhání, ale o pohybu jako takovém, tedy o radosti z něj, který má každý prožívat a ne se pachtit jen za časy.

Pro mě zajímavé, občas jsem se v tom našla :-)

16.01.2018 5 z 5

Martina Martina František Bálek

Zajímavé téma - osídlování pohraničí i zajímavé osudy. Jde poznat, že se kniha psala v 50. ketech - Američani a podnikatelé mají špatný charakter, myslí jen a jen na sebe a raději umřou než se vzdát peněz. Naproti tomu komunisti jsou čestní a myslí na lidi.

09.01.2018

Po práci legraci Po práci legraci Jakub Šofar

Čekala jsem, že to bude něco na způsob Retra, ale jsou to jen hesla a jejich vysvětlení. Občas jsem se zasmála, ale jinak mě kniha nenadchla.

28.12.2017 2 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Na začátku mi to přišlo zmatené, ale pak se děj rozjel. Byl to milý a smutný příbě jedné rodiny.

28.12.2017

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Já se bála, že to bude hloupost, ale líbila se mi, pobavila mě, tak, že ve vlaku se na mě dívali jak na blázna, že se směju nahlas.

20.12.2017 4 z 5

Golem Golem Isaac Bashevis Singer

Konečně jsem zjistila, jak to bylo s Golemem :-)

11.12.2017 3 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Na začátku jsem měla trochu problém rozeznat co je minulost a co přítomnost. Pak už to bylo v pohodě. Doufala jsem, že se nakonec dozvím, kdo je ten udavač a to se splnilo.

07.12.2017 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Člověk trne, že se dítě nechá strhnout, ale takhle se nechal strhnout celý národ a není to tak dávno. Příběh mě dojal, stejně jako první kniha Chlapec v pruhovaném pyžamu.

23.11.2017

Můj život ve Francii Můj život ve Francii Julia Child

Než jsem došla nakonec knihy, přestala jsem si o sobě myslet, že jsem člověk, který rád vaří a má rád jídlo. Kniha, ale není jen o jídle, ale o poznávání jiných kultur a zvyků a o přátelství a celoživotním partnerství.

19.11.2017