Tři vánoční dárky

Ať chceme nebo nechceme, naše srdce o Vánocích zjihnou a lásku i zklamání prožíváme mnohem intenzivněji, než ve zbytku roku - byť pro to vlastně není žádný důvod. Tři čeští autoři se pokusili zpříjemnit Vám právě tento výjimečný a zjitřený čas novelami, jež se nesou v duchu adventních či vánočních setkávání i rozchodů, vzplanutí i ochladnutí… Vánoční dárek z pera Hany Marie Körnerové vypráví příběh osiřelé francouzské dívky, jež je nucena přijmout azyl v domě své tety kdesi na východě Čech. Studená zima i neméně chladná poručnice jsou kontrastem žhavého a opravdového strýce, jenž jako by za svou kamennou tváří ukrýval nejedno tajemství… Josef „Pepson“ Snětivý se v novele Adventní prsten pohybuje na tenkém ledě skomírajícího manželství. Čtvero adventů vykresluje na vztahu otce a tříletého syna. Ten sice přivádí svého milujícího tatínka do prekérních situací, jeho láska bez podmínek však osvětluje jinak poněkud temný předvánoční čas, jenž jako by vymýšlel bizarní úkryty pro jeden snubní prsten. Vánoční Afrodita, kterou stvořil Alexander Stainforth, sice nemá zrovna míry modelky, ale do vztahu s pohledným veterinářem Lukášem jde - za přispění svérázné babičky - po hlavě, byť občasný pád citelně bolí. Dočká se naplnění své lásky navzdory sněhové kalamitě i vrtochům samolibého šéfa?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87585/tri-vanocni-darky-87585.jpg 3.366
Novely, Literatura česká
Vydáno, Čas

Kniha Tři vánoční dárky

lucie9998
23.03.2020

Čekala jsem od toho mnohem víc, hlavně od M. Kornerové.

Jirinamac
14.03.2019

Myslím, že už za týden nebudu vědět o čem knížka byla. 1. povídka je červená knihovna, 2. povídka je slátanina milujícího otce a 3. povídka je nepovedený příběh české Bridget Jones. Ještě že jsem knížku měla pouze z knihovny.

Mufka
29.01.2019

Knížka se mi líbila. Nikdy jsem nečetla nic od autorky Körnerové, ale mile mě to překvapilo. Líbí se mi příběhy z téhle doby, kdy se ještě lidé chovali přece jen jinak. Druhý příběh byl fajn, ale ten konec byl poněkud.. smutný? Zvláštní? Asi smutný, bylo mi z něj smutno. Třetí příběh už byl takový úsměvný, prostě klasika.. :-) Za mě tedy kniha ano :-)

medlovice
18.07.2018

Možná, v čase předvánočním, nějaký zoufalec šáhne po této knize, aby ji daroval. Mě hrozně zklamala . První od Kornerová je přesně ten druh literatury, který nečtu a nikdy už číst nebudu a to jsem knihu vypůjčila jen kvůli jejímu jménu. Druhý vánoční dárek je smutný a nečetl se mi dobře , ale autorův styl je dobrý. Třetí povídka, ta ublížená zhublá baculka co najde pravou lásku po flámu o vánocích mě hodně šla na nervy. Souhlasím s Lin24 pod tento komentář se můžu podepsat. Knížka je zklamání a to není tím, že je červenec je to prostě špatná volba příběhů.

novina
17.07.2018

První příběh byl lehce předvídatelný, to mě celkem zklamalo. Druhý a třetí byl docela fajn, takové nenáročné čtení :)

marimari
16.02.2018

Každá jiná, ale všechny tři skvělé ! Od první autorky jsem četla skoro všechno, další byly pro mne novinkou.
Lehkou ironii a nadsázku mám ráda, byl to při čtení příjemně strávený čas.

lin24
31.01.2018

Knížku jsem si vybrala kvůli Haně Marii Körnerové, navíc se mi hodila do Čtenářské výzvy. Bohužel přišlo velké zklamání. První povídka, sice určitě nejlepší, mi přišla jak z červené knihovny. Druhá mě nebavila a ve třetí povídce mi hlavní hrdinka lezla neskutečně na nervy.

Martina99
19.01.2018

Celá knížka mi přijde, jako ty románkové sešitky. Možná ten třetí příběh je česká Bridget, ale méně vtipnější.

Autoři knihy

David Kaps