Nevídaní akademikové

Do prastarého města Ankh-Morporku dorazil fotbal! Ne ten starodávný, plný hrubého okopávání a odstrkování, ale ten nový, rychlý, kde jsou brankové tyče vyznačeny špičatými klobouky, a s míčem, který udělá bummpin! a vyskočí, když s ním udeříte o zem. Teď musí mágové Neviditelné univerzity zvítězit ve fotbalovém utkání bez použití magie, takže jsou odhodláni vyzkoušet cokoliv. Na fotbalu je totiž jedna věc – jedna důležitá věc, totiž ta, že fotbal obvykle není jen o fotbale. Láska! Góly! Móda! Dvanáct pint Hlemýžďova Starého výstředníka! To vše v nejnovějším díle Úžasné Zeměplochy!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46911/zemeplocha-nevidani-akademikove-46911.jpg 4.3430

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (33.)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Unseen Academicals (2009)

Kniha Nevídaní akademikové

Hannibal29

neviem kam ju zaradit. obcas vtipne pasaze ale v celku nuda. citanie my zabralo viac ako pol roka.musel som sa nutit aby som knihu dorazil.

jakub2199
27.10.2018

Můj první pokus s kouzelníky. Kniha jako prakticky všechno od sira Terryho je báječná. Jeho prakticky konstantní podemílání očekávání týkající se děje, postav, charakterů je jedním z konstantních potěšení při čtení jeho knih. Bohužel musím přiznat, že alespoň tato kniha jako reprezentant kouzelnické série mi připadala slabší než ostatní, s kterými jsem se setkal. Nebyla špatná, to ani z daleka, pouze ne tak dobrá (ostatními sériemi mám samozřejmě na mysli městskou hlídku, SMRŤE, čarodějky...). Každopádně jsem se mnohokrát velice hlasitě rozesmál a obzvláště poslední část jsem přečetl jedním dechem, bohužel pro mě trvajícím pozdě do noci.

cameronova
25.04.2018

Původně zamýšleno do kategorie s knihovníkem, ale nakonec se z toho pro mě překvapivě vyklubala spíš kniha o jîdle... a taky teda trochu o tom fotbalu :-)

Martina99
10.02.2018

Mám ráda, že v knihách o Zeměploše je více linií, ale v téhle jich bylo nějak moc. Navíc má kniha skoro 600 stran a fotbalem se zabývalo tak 150.

Svářeč
02.01.2018

Příběh je dost jednoduchý a dal by se zpracovat na dvojnásobně menším počtu stran. Tak, a to je jediný zápor téhle skvělé knihy, který jsem si navíc vlastně uvědomil až teď, takže mi čtenářský požitek ani v nejmenším nezkazil. Pratchett dokázal, že i po desítkách napsaných knih stále dokáže vytvořit výtečný a originální román, aniž by vykrádal sám sebe. Největší klady: 1) Opět spousta humoru, který na mě ani jednou nezapůsobil jako sranda za každou cenu. 2) Výtečné postavy a to nejen mágové z Neviditelné Univerzity. 3) Příběh je sice jednoduchý, ale už od začátku vás Pratchett lapí do své sítě a pustí vás až na poslední straně. 4) Fotbal mám osobně celkem rád (i když fanatik nejsem) a tahle kniha ho paroduje takovým dost milým způsobem, který se musí líbit každému, kdo fotbal trochu sleduje. Prostě jako vždy super kniha...

Jonny
18.12.2016

Nevídaní akademikové jsou vydařené dílo. Pro mě jednoznačně to zábavnější z Pratchettovi tvorby. Pokud bych měl něco vytknout, tak snad jen rozsah díla, ke konci už to prostě bylo poněkud zdlouhavé.

Jennkie
07.11.2016

Na můj vkus jeden ze slabších dílů. Tématicky mě asi úplně nezaujal, ale i tak je to pořád typický Pratchett a zasmála jsem se.

Teron
20.10.2016

Ani ty čtyři nejsou nakonec úplně stoprocentní. Za prvé kvůli využití skoro stejného motivu, jako později ve Šnupci o dvě knihy později, který jsem ale četl dříve a to včetně dost podobné závěrečné šablony vyrovnání sil.
Za druhé proto, že díky rozsahu je hodně pasáží slabších a člověk si pamatuje těch několik spíše kratších, které jsou zase naprosto fenomenální (Vetinari, mágský trénink, Sráž). Akademikové mohli mít klidně o sto i více stran méně a nic by se nestalo. Finále je parádní, jen ty nitky se k němu sbíhají trochu dlouho a dost líně.