Boží a jiná muka

Boží a jiná muka https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313984/mid_bozi-a-jina-muka-Hp8-313984.jpg 4 66 17

Fejetony o lásce ke kolu, k níž se autorka vysloveně nerada, těžce a v podivném dobrovolném donucení v průběhu let dopracovala, a o jiných vášních a někdy i mukách.Taky o úplně obyčejných, smutných i veselých věcech života, o manželství, šťastných mužích, nešťastných volbách, blbých politicích, krásných knihách, dojemných filmech. A třeba i o Romanovi a jeho rychlostním rekordu. Fejetony o mužích a lidech, které byly opět napsány s největší láskou, a taktéž otištěny v letech 2004–2009 v Hospodářských novinách, Pražském deníku, MF DNES a Právu. Některé nebyly otištěny nikdy, protože jeTereza Boučková napsala až pro tuto knížku. S láskou, jak jinak.... celý text

Hakl54
19.06.2023 5 z 5

Vtipné a milé fejetony ze života.

hermína14
18.09.2022 3 z 5

Rozumím té potřebě myšlenky ukládat, uklízet, třídit a opatřit popiskem, ale tento žánr přímo křičí po svobodě, prostoru a solitérství. Každé zamyšlení by se bez těch ostatních mile zatřpytilo a zasloužilo si přinejmenším tiché rozjímání...takto si vzájemně kradou lesk.
"Člověk si má ke všemu vypěstovat ironický postoj, zvlášť pak k tomu, co mu přiroste k srdci."

MisaZert
25.01.2022 3 z 5

Fejetony jsou sice milé,ale asi nejsem dost žena,abych se u nich dostatečně nasmála. Miluju cyklistiku,jízdu do kopce, ráda si prohlížím mapy, do překonávání překážek v Julkách by mě nikdo nutit nemusel. S paní Bouckovou ale zásadně souhlasím v tom,jak muži uklízejí (ponožky).

Hema
02.01.2021 5 z 5

Mám ráda styl téhle spisovatelky. Píše skvěle, kniha byla dojemná.

lencin
19.09.2020

Vtipné a svěží fejetony.
(2011)

martina.bella
23.02.2020 5 z 5

Vrátila jsem se k ní už podruhé a znovu se skvěle bavila. Miluju příhodu, kdy žena ukazuje manželovi v mapě krásnou cyklotrasu vinoucí se přírodou a on na to: "To není cyklotrasa, ale státní hranice. Víš, jaký je v tom rozdíl?" Nic hlubokého nečekejte, ale zasmějete se.

marhoul
21.10.2018 3 z 5

Pěkná knížka fejetonů, styl Terezy Boučkové mám ráda.

Čičolina
09.09.2018 4 z 5

Až když jsem knihu donesla domů, zjistila jsem, že je 8 let stará. Trochu mě zamrazilo, ou, tak staré fejetony, až tak uvolnit jsem se asi nechtěla. Ovšem, Pánbůh byl doma když paní Boučková psala a je to znát. Pobavilo, rozesmálo, ťalo do živého. U mě dobrý.

Martina99
28.02.2018 3 z 5

Je to milé čtení a pobaví, musím přiznat, že párkrát jsem smála nahlas :-)

Aaliyan
28.01.2017 3 z 5

Nic mi ta kniha nedala, nic nevzala ... jo, čtivá, to ona je, občas pobaví, občas si řeknete, že má pravdu ... a to je pro mě ale vše.

martina.bella
04.12.2016 5 z 5

Naprosto ideální čtení do vlaku!

mineralka
09.10.2014 3 z 5

Fejetony mám ráda,takže ...

bookcase
05.02.2014 5 z 5

Milé čtení, fejetony, které pobaví.

Evik30
10.10.2013

Tak tahle kniha má něco do sebe. Spousta fejetonů je opravdu trefa do středu terče. Doporučuju si ji přečíst.

paja1ajaja2
06.09.2012 3 z 5

Pěkné odpočinkové čtení .-)

misssicccka
13.02.2011 4 z 5

milé, odpočinkové, úsměvné, k zamyšlení, tak jak to má být :)
paní Boučková má skvělý pro ni typický humor

asam
30.12.2010 4 z 5

Milé čtení, fejetony psané opravdu s láskou.