Modrá knížka o běhání a o životě

Modrá knížka o běhání a o životě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338534/bmid_modra-knizka-o-behani-a-o-zivote-6Nm-338534.jpg 4 38 9

Společná knížka ultramaratonce, trenéra a propagátora běhu Miloše Škorpila a spisovatele a aforisty Pavla Kosorina je úplně jiná než ostatní knihy o běhání, které znáte. Tahle je totiž spíše o pohledu na běh jako na něco krásného, klidného a slavnostního než o tom, jak rychleji zaběhnout pět nebo deset kilometrů, či dokonce maraton. Autoři jsou přesvědčeni, že běhání je tu proto, aby se jím člověk bavil, aby nás uzdravovalo, spojovalo a naplňovalo radostí.... celý text

Literatura naučná , Sport

Vydáno: , Esence

lucakuca
lucakuca
28.05.2020 5 z 5

Díky ní jsem začala zase běhat. Takže za mě plnej knedlík! Tuto knihu jsem ucucávala jako svůj první dospělácký drink. Každý den pár bonmotů. „Tři zásady bezpečného běhání v době extrémních letních veder: 1. zůstaňte doma 2. zůstaňte doma 3. zůstaňte doma ve stínu se sklenicí něčeho osvěžujícího a vyběhněte druhý den v pět hodin ráno.“

Pan_Skala
Pan_Skala
24.03.2019 5 z 5

Knížka je spíše takovým souborem rozvinutějších myšlenek ohledně běhání a všeho kolem toho. Některé se dají použít i do normálního života, když nejste běžec, ale na druhou stranu si říkám, který nebežec by ji vůbec četl.

lucie6576
lucie6576
28.02.2019 4 z 5

Velmi sympatická kniha stejně jako autor

SilvieSisinka
SilvieSisinka
07.12.2018 5 z 5

Kniha bavila. Sama běhám a hodně věcí v knize sedí.
Ve světě krizí, které se na člověka hrnou že všech stran, které nás nutí šetřit, kde se dá, je vlastně běh jedna z mála věcí, které nás nedusi. Ba právě naopak, jakmile se člověk odhodla k běhu, objeví jeho krásu. Získává čas pro sebe, začne objevovat sám sebe, začne konečně volně dýchat.

maze
maze
02.09.2018 5 z 5

Než se mi dostala do ruky tato kniha, četl jsem nějaký článek ze života Miloše Škorpila, o tom, s čím on sám se potýkal, jakými těžkostmi prošel a jak mu v tom běhání samotné pomohlo. A přesně z tohoto pohledu kontext této knihy vnímám. Autoři shrnují své postřehy o tom, jak je běhání skvělé a jak jim pomáhá v životě a zdaleka nejen v tom, udržet si zdraví a kondici. Ale i jak díky němu máte čas na sebe i poznáváte další lidi. Sám běhám a tak mi v tomto ohledu kniha sedla - a ještě k tomu, dostal jsem ji od kamaráda běžce...

Martina99
Martina99
16.01.2018 5 z 5

Kniha nejen o běhání, ale o pohybu jako takovém, tedy o radosti z něj, který má každý prožívat a ne se pachtit jen za časy.

Pro mě zajímavé, občas jsem se v tom našla :-)

jarox.podzime
jarox.podzime
24.08.2017 5 z 5

Útlá knížka. Malá rozsahem, ale plná obsahem. Pro někoho plky, pro někoho moudra.

Já patřím k té druhé skupině.

...Lidé si stěžují, že to s nimi jde z kopce. Ale když jim ukážete cestu, řeknou vám, že do kopce se jim nechce.

lubosh
lubosh
30.03.2017 1 z 5

Snůška banalit, frází a rádoby bonmotů o běhání. Za 199 Kč celkem zbytečný sešitek.

Eorin
Eorin
26.03.2017 3 z 5

Zajímavé a trefné postřehy především o běhání, zdraví a životním stylu tak nějak obecně. Celkově mi však kniha nic nového nenabídla, někde jsem prostě jen přikývla, jindy pokrčila rameny.. a to je asi tak všechno. Takže průměr.

běhání, běh hledání smyslu života pozitivní myšlení

Autoři knihy

Miloš Škorpil
česká, 1954
Pavel Kosorin
česká, 1964

Kniha Modrá knížka o běhání a o životě je v