Modrá knížka o běhání a o životě

Společná knížka ultramaratonce, trenéra a propagátora běhu Miloše Škorpila a spisovatele a aforisty Pavla Kosorina je úplně jiná než ostatní knihy o běhání, které znáte. Tahle je totiž spíše o pohledu na běh jako na něco krásného, klidného a slavnostního než o tom, jak rychleji zaběhnout pět nebo deset kilometrů, či dokonce maraton. Autoři jsou přesvědčeni, že běhání je tu proto, aby se jím člověk bavil, aby nás uzdravovalo, spojovalo a naplňovalo radostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338534/modra-knizka-o-behani-a-o-zivote-6Nm-338534.jpg 3.729
Literatura naučná, Sport
Vydáno, Esence

Kniha Modrá knížka o běhání a o životě

lucakuca

Díky ní jsem začala zase běhat. Takže za mě plnej knedlík! Tuto knihu jsem ucucávala jako svůj první dospělácký drink. Každý den pár bonmotů. „Tři zásady bezpečného běhání v době extrémních letních veder: 1. zůstaňte doma 2. zůstaňte doma 3. zůstaňte doma ve stínu se sklenicí něčeho osvěžujícího a vyběhněte druhý den v pět hodin ráno.“

Pan_Skala
24.03.2019

Knížka je spíše takovým souborem rozvinutějších myšlenek ohledně běhání a všeho kolem toho. Některé se dají použít i do normálního života, když nejste běžec, ale na druhou stranu si říkám, který nebežec by ji vůbec četl.

lucie6576
28.02.2019

Velmi sympatická kniha stejně jako autor

SilvieSisinka
07.12.2018

Kniha bavila. Sama běhám a hodně věcí v knize sedí.
Ve světě krizí, které se na člověka hrnou že všech stran, které nás nutí šetřit, kde se dá, je vlastně běh jedna z mála věcí, které nás nedusi. Ba právě naopak, jakmile se člověk odhodla k běhu, objeví jeho krásu. Získává čas pro sebe, začne objevovat sám sebe, začne konečně volně dýchat.

maze
02.09.2018

Než se mi dostala do ruky tato kniha, četl jsem nějaký článek ze života Miloše Škorpila, o tom, s čím on sám se potýkal, jakými těžkostmi prošel a jak mu v tom běhání samotné pomohlo. A přesně z tohoto pohledu kontext této knihy vnímám. Autoři shrnují své postřehy o tom, jak je běhání skvělé a jak jim pomáhá v životě a zdaleka nejen v tom, udržet si zdraví a kondici. Ale i jak díky němu máte čas na sebe i poznáváte další lidi. Sám běhám a tak mi v tomto ohledu kniha sedla - a ještě k tomu, dostal jsem ji od kamaráda běžce...

Martina99
16.01.2018

Kniha nejen o běhání, ale o pohybu jako takovém, tedy o radosti z něj, který má každý prožívat a ne se pachtit jen za časy.

Pro mě zajímavé, občas jsem se v tom našla :-)

jarox.podzime
24.08.2017

Útlá knížka. Malá rozsahem, ale plná obsahem. Pro někoho plky, pro někoho moudra.

Já patřím k té druhé skupině.

...Lidé si stěžují, že to s nimi jde z kopce. Ale když jim ukážete cestu, řeknou vám, že do kopce se jim nechce.

lubosh
30.03.2017

Snůška banalit, frází a rádoby bonmotů o běhání. Za 199 Kč celkem zbytečný sešitek.

Jez a běhej
Jez a běhej

běhání, běh pozitivní myšlení smysl života

Autoři knihy

Miloš Škorpil