Martina99 Martina99 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Až když jsem přečetla třetí knihu od autorky, jsem si uvědomila, že na jejich příbězích je nejlepší, že vykládá životy hrdinů od začátku až do konce. A tím jsou uvěřitelné. I tady jsem si představovala, jak hotýlek vypadá a jednotlivé osoby.

27.01.2019 5 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Čekala jsem knihu plnou drog a nezávazného sexu. No zklamání, ale pouze v mém předpokladu. Jako vždy je kniha zajímavá a jiná, než které jsem doposud od autora četla. Místy jsem trochu vypínala, ale jinak mě kniha hodně bavila a čekala jsem, jak to dopadne.

14.01.2019 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

O knížce jsem dlouho uvažovala a teď jsem si řekla, super, donutí mě výzva. A teď si uvědomuji, jak jsem prohloupila. Knížka je vtipná a Ladislava obdivuji, já bych na to odvahu neměla.

09.01.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Přepadla mě nostalgie a vzpomínky. Milá kniha. Zasmála jsem se u rozhlasu - u mojí babičky funguje pořád, vždycky před hlášením hrají nějakou lidovku a když začnou, tak se člověk jen dívá, jak se okolo otvírají okna :-)

06.01.2019 5 z 5

Vyšehradští jezdci Vyšehradští jezdci Stanislav Beran

Prvnímu příběhu jsem rozumněla. Těm dvěma zbývajícím na půl. Bylo zajímavé to propletení těch osudů.

05.01.2019 1 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha mě strhla. Hlavní hrdinka mě šokovala, ale přála jsem jí šťastný konec. Chvílemi jsem se o ní až bála.

03.01.2019 5 z 5

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

Je to výjimka potvrzující pravidlo - film je lepší než kniha. Ten kdo rozpoznal, že to má potenciál na film je génius. Já měla problém knihu dočíst a občas jsem si uvědomila, že už to chci mít za sebou, tak jsem sem tam přeskočila odstavec nebo stránku. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy, víc negativního a sobeckého člověka jsem snad nikdy nepoznala. Furt psala já, já... zůstanu u filmu

28.12.2018 1 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Na začátku jsem se trochu nudila, ale nejspíše proto, že jsem očekávala knihu ve stylu bratra Ivana. U jeho knížek se vždycky hodně bavím. Ale pak mě bavila i tahle. Byla vtipná, místy hodně upřímná. A odnáším si z ní dvě věci - nebát se a hlavně se z toho nezbláznit.

27.12.2018 4 z 5

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle Miroslav Macek

Kniha byla čtivá a vtipná. Trochu jsem se bála zklamání poté předchozí knize, místy jsem se zasmála od srdce a nahlas, lidé ve vlaku se pak dívali, jako bych byla blázen ????????

23.12.2018 4 z 5

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Z knihy mám takové rozpolcené pocity. On to dělal dobrovolně, přijal to jako své zaměstnání, ve své podstatě nemusel žít na ulici.
V doslovu mě, ale zarazilo, když bylo napsáno, že s láskou mluví o svých dětech, ale on má celkem 3 a toho prvního možná nechal poslat ke stejným pěstounům, jako byl on sám.

13.12.2018 3 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Milé příběhy. Párkrát jsem měla chuť vytáhnout ze sklepa mých rodičů můj kufřík se starým psacím strojem, na kterém jsem se učila psát :-)

08.12.2018 4 z 5

Na Moravě nekvetou olivy Na Moravě nekvetou olivy George Agathonikiadis

Dojemný příběh. Je o přatelství, rodině. A hlavně si z toho odnáším, že si musíme pomáhat!!

02.12.2018 4 z 5

Muž s nádherným hlasem Muž s nádherným hlasem Lilian B. Rubin

Zajímavý pohled do psychoanalýzy.

27.11.2018 4 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Docela mě zklamal konec. Čekala jsem od počátku, kdo se stane papežem, ale ten závěr už mi přišel jako přehnaný.

26.11.2018 3 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Lidé přežijí vše, jen musí chtít, nevzdávat to a dělat to co je třeba, tohle si odnáším z té knihy.

18.11.2018 4 z 5

Továrna na vafle Továrna na vafle Roman Helinski

Když jsem jí dočetla, říkala jsem si: To není možné, že by se lidi nechali takhle zblbnout, někým úplně neznámým! Ale čím víc o tom přemýšlím, tak možné to je a většinou lidé přijdou o víc než o zuby.

10.11.2018 3 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Příběhy napsané tak jak šel život bez kudrlinek.

03.11.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem doslova hltala! Velmi zajímavé, mám v plánu si o bohyních najít více informací.

28.10.2018 5 z 5

Musím uznat, že jsem se ipět pobavila. Dokonce se mě paní v kavárně zeptala co čtu, že se chce taky zasmát.

22.10.2018 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Postavy jsou tak reálné, že jsem v nich našla sebe i jiné své známé. Ze začátku jsem mela problém se v nich zorientovat, ale nakonec jsem ton zvládla ☺ kniha mě bavila

21.10.2018 4 z 5