martina1199 martina1199 komentáře u knih

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Ani špatné, ani nijak závratně skvělé. Pokud hledáte romantický příběh, obohacený pikantními a dosti explicitními scénami, krvavými bitkami, obohacený občasným klišé a zaobalený ve fantasy hávu, který je ovšem dosti průhledný, sáhněte po této knize. Abych své hodnocení trochu zjemnila - bylo to napsané dobře, takže se to četlo lehce a rychle. Poppy je v jistých ohledech velmi zajímavá postava a chemie mezi hlavními hrdiny fungovala tak dobře, jak podle mě autorka zamýšlela. Ovšem i tady bylo poměrně jednoduché vývoj postav i děje předvídat. Ačkoliv úplně nechápu ten hype, co se kolem knihy děje, musím přiznat, že konec mě nalákal na pokračování - jsem zvědavá, jakou roli ještě Poppy sehraje, a zda se pokusí uskutečnit, co si vzala na konci do hlavy.

08.11.2021 2 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

To se prostě čte samo :-) Ovšem chudák Geralt, chudák Ciri v jámě lvové, a co to zase vymýšlela Yennefer?

24.02.2021 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Nebylo to špatné, chválím hlavně námět, který dal název celé knize. Autorův vypravěčský styl je pořád stejně dobrý, některé situace byly opět hodně vtipné, a rozhodně jsem vděčná za zmínění Irmy Sternové, jelikož její obrazy jsou opravdu krásné, a doposud jsem o ní neslyšela. Musím ale přiznat, že Stoletého staříka touto knihou, ani žádnou další, kterou jsem od autora následně četla, nepřekonal. Ten je prostě výborný a všechny další autorovy příběhy mi přijdou vždy o kousek slabší.

02.12.2020 3 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Skvělý začátek nové fantasy série se starými známými. Musím přiznat, že ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se znovu ponořila do Vélinova světa a upomenula se na všechny důležité souvislosti ze série Stín krkavce. Ve Volání vlka se ovšem dostáváme do úplně nového světa a poznáváme nové, velmi zajímavé postavy. A znovu potkáme zlo - tolik známé, a přesto plně nepoznané. Bylo to skvělé od první do poslední stránky. Moc se těším na další díl :-)

30.10.2020 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Tohle bylo prostě dokonalé. Doufám, že se autorka k postavám a světu, který zde stvořila, zase někdy vrátí. Třeba volně navazujícím příběhem. Myslím, že má ještě o čem vyprávět :-)

15.04.2020 5 z 5

Zloba říše Zloba říše Brian McClellan

Tohle bylo zase úžasné dobrodružství :-) Svět, který autor stvořil, skvělým způsobem vykreslené postavy, napínavá zápletka, to vše spolu krásně ladí. Už první série o Prachmistrech byla skvělá a i tato navazující je moc povedená. Teď jen aby vyšel další díl co nejdříve, protože kdo má to čekání vydržet?

04.03.2020 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Román o sv. Hildegardě z Bingenu mě mile překvapil. Zaujala mě anotace, proto jsem si ho koupila. Dočkala jsem se příběhu o ženě, která díky své laskavosti, nezdolnosti, inteligenci a ctižádosti dokázala v rámci benediktinské řehole, kam jako jeptiška patřila, ale i celé křesťanského církve, na její dobu neuvěřitelné věci. Nejsem věřící, ale její myšlenky ohledně Boží existence /ať si pod tím každý představí, co chce/, že je všude kolem nás a ve všem kolem nás, ne povýšena nad námi, se mi líbila.

Citace (str.313) : "Dívaly se na mě - /vysvětl. ostatní jeptišky a sestry postulantky/ a mě srdce přetékalo láskou k nim. Toužila jsem odemknout jim tu tajnou bránu do ráje a umožnit jim alespoň nahlédnout do zahrady Edenské, jaká byla před svým pádem. Vědět, jaké to je, být ženou a nemuset se za to stydět."

09.01.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Tak tohle je další pecka od S. Bolton. Báječně zašmodrchané, mrazivé téma, které vás vtáhne a nepustí, dokud nedočtete poslední stránku. Některé na konci čeká překvapivé rozuzlení celého příběhu, já část pointy odhalila, ale i tak jsem na konci zůstala udiveně zírat. Rozhodně se těším na další díl série Travič a Florence, protože ta holka má vážně "koule" :-)

26.10.2019 5 z 5

Zřídla Zřídla Kristýna Sněgoňová

Tak tohle bylo peckovní :-) Skvěle napsané, okamžitě mě to vtáhlo do děje, četlo se to skoro samo. Zápletka, postavy a prostředí, kde se příběh odehrává z něj dělá vynikající českou urban fantasy, kterou všem čtenářům tohoto žánru vřele doporučuji :-)

17.10.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Bylo to super:-)
Podivné děti v Jacobově současnosti - to je zase jiný rozměr příběhu :-) Moc se mi to líbilo, i vývoj postav, které jsou méně dětmi a více teenagery. Dobrodružná a nebezpečná mise vás pohltí, nové informace o Abeovi překvapí a divoká "podivná" Amerika okouzlí :-)

Kdo ještě nečetl, neváhejte, no a my ostatní musíme čekat na další díl, protože ten konec, to bylo jako WTF???

02.06.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Smrtka byla skvělá a Nimbus ještě mnohem lepší. A ty wtf momenty! Moc se mi líbily myšlenky, které nám dávaly nahlédnout do mysli Nimbusu a nedivím se, kam jej zavedly. Je úplně jedno, jak dlouho budu muset čekat na další díl, protože každá minuta od teď je už prostě dlouho. Ale nic jiného nezbývá než čekání. Alespoň je se na co těšit:-) A jestli to klapne, tak pokud jsme správně pochopila autorovy informace v poděkování, mohli bychom Smrtku vidět i na filmovém plátně :-)

02.06.2019 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Opět vynikající příběh z pera této autorky. Zajímavé pojetí z pohledu tří hlavních postav, tří rozbitých duší, každé svým způsobem. Bylo to krásně temné a zamotané až do konce. Příběh má vlastně dvě pointy, u obou jsem měla "WTFuck" moment. Hlavně u té druhé a to nejen kvůli osobě vraha, která byla jedním z mých tipů, takže překvapení jenom tak napůl, ovšem to to jako Rachel nechá být jenom tak???

28.04.2019 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Moje první kniha od tohoto autora a řekla bych, že ne poslední, i když možná sáhnu po něčem trochu "dospělejším" :-)
Půl krále se ale čte moc dobře, příběh rychle odsýpá. Stojí hlavně na postavách a také příběhu plném překvapivých zvratů.
Princ Jarvi mi v jistém směru připomínal jiného prince - Jorga ze série Roztříštěná říše. Především v tom, jak drsně s nimi život nakládal, jak oba šli z jednoho průšvihu do druhého, smrt jim pořád dýchala za krk a jejich osud se s nimi nijak nemazlil. Také silou vůle, nenávistí a touhou po pomstě. Tím ale jejich podobnost končí :-)

10.01.2019 3 z 5

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

Líbilo se mi to, i když Noční hlídka se mi líbila více. Téma zombie - povstanců a jejich vyšší úrovně - kvazilidí - vše zpracováno zajímavě a originálně. Kdo je víc? Kdo je lepší a má větší právo na existenci? Jsou kvazi dalším vývojovým stupněm? Otázka života samotného, jeho smyslu i života po smrti najednou dostává hodně jiný rozměr.

21.11.2018 4 z 5

Chlapec na mostě Chlapec na mostě M.R. Carey (p)

Vynikající prequel ke knize Všemi dary obdarovaná. Skvěle vystavěný příběh a bezvadně vykreslené postavy ve světě po Kolapsu, kdy většinu lidstva vyhubí zombie epidemie. Ačkoliv prostředí daného světa i atmosféra průzkumné skupiny, která vyráží ve speciálním opancéřovaném voze jménem Rosie pátrat po příčinách choroby a možném léku, působí depresivně, táhne se příběhem i lehký nádech naděje. Že lidstvo nakonec epidemii přežije. Že se dokáže adaptovat. Vyvinout tak, aby mohlo dál existovat a hledět do budoucna.

A ano, četli jste správně - Rosie. Dozvíme se detailně, jak se vůz ocitl tam, kde ho následně expedice z knihy Všemi dary obdarovaná našla. A nejenom to, na konci Chlapce na mostě se také svým způsobem - a to velice zajímavým - uzavře i příběh Melanie a učitelky Justineauové.

Takže pokud se vám líbila Všemi dary obdarovaná, přečtěte si určitě i Chlapce na mostě :-)

21.09.2018 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Smráká se a válka se blíží. Moc se mi líbila scéna se žravuchou, a taky pasáže s Yennefer a Ciri :-)

07.06.2018 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Zajímavý příběh, jehož čtení pěkně odsýpá. Ovšem musím přiznat, že mě bavila více první polovina, která byla opravdu napínavá. Oba hlavní hrdinové mi také byli v této části sympatičtější, i když také dost předvídatelní, než v polovině druhé, která nebyla vůbec napínavá a v některých momentech jsem měla pocit, že čtu scénář k romantickému filmu podle knih R. Pilcherové :-)

14.12.2017 3 z 5

Jestli existuje peklo na zemi, tak je to městečko Victory z této knihy. Vynikajícím způsobem napsaný příběh drsný jako šmirgl papír. Pokud se nebojíte a nejste policista, tak určitě doporučuji :-)

14.12.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Chtěla jsem něčím jednodušším zabít čas při cestě autobusem po těžkém pracovním dni a myslím, že jsem nesáhla úplně vedle. Tenhle příběh je dostatečně čtivý a rozhodně nenáročný, takže přesně, co jsem zrovna v té chvíli potřebovala. Prvoplánový, naplněný spoustou klišé a tolik nereálný. Nadužívání slova šuk*t v jeho různých obměnách mi začalo po chvíli připadat spíš k smíchu, a pak i trochu lézt na nervy. Jak zaznělo ve filmu Pelíšky - "šuk*ní je pro děcka".
Ale co, třeba podle toho jednou někdo natočí veleúspěšnou telenovelu, nebo třeba i celovečerák. Něco na způsob "50 odstínů Roayalů" :-D

30.09.2017 2 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Při všech bozích! Tohle bylo fakt něco! Ale ten konec, to je šílenství!!! Kdo to má vydržet do posledního dílu?

30.09.2017 5 z 5